To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jakiej odmiany jest mój szczur?

Niamey - Pon Mar 01, 2010 08:10

Oli napisał/a:
Nie ma żadnej różnicy między kundelkami a rodowodowymi.
No to właśnie miałam na myśli :D Aczkolwiek oprócz srebrzeń pojawiają się na czarnym futrze włosy brązowe czy jakie tam jeszcze inne, co może być z początku mylące przy określaniu koloru, no bo jak to jest, że brązowawy szczur to black :lol:
Oli - Pon Mar 01, 2010 11:32

blacki brązowieją na ogół na starość, przypadki brązowiejących młodych blacków to rzadkość, ale się zdarza.
Kajeczkaaa - Pon Mar 01, 2010 22:34

Niamey, dziękuje z death note chyba, jak dobrze pamiętam.
Oli, Postaram się wrzucić zdjęcie szczurka w dobrym oświetleniu. Ale to jutro albo w tym tygodniu, bo na razie ferie się skonczyły, wiec mam mało czasu dopuki słoneczko ładnie świeci.

Niamey - Pon Mar 01, 2010 22:57

Off-Topic:
Kajeczkaaa, a owszem death note, głowiłam się chwilkę, skąd ja tę twarz znam, aż mi wyskoczyło. Choć nie należy do moich top 10, bo takie mam zboczenie zawodowe, że ciężko mi przychodzi oglądanie postaci (tego tam głównego bohatera), która ma być super mądra, a nie do końca jest. Ale akurat pan z Twojego awatara był fajny :)

Oli, zdarza się, Mysza ma rok i zadek rudy, jak u wiewiórki :mrgreen:

kociarnia - Śro Mar 03, 2010 19:41

A ja mam pytanie o szczurki siamese, seal point są najbardziej brudnonose?
L. - Śro Mar 03, 2010 19:51

kociarnia, tak, seal to odwzorowanie koloru black.
a czarny jest najciemniejszym kolorem.

siamese mogą mieć pointa w każdym kolorze w jakim można spotkać szczura.

kociarnia - Śro Mar 03, 2010 20:02

L. dzięki, pytam bo marzy mi się taki ciemny brudnonos. :serducho: może kiedyś...
Kajeczkaaa - Pon Mar 08, 2010 19:22

Miałam dodać wiec dodaje. Dokładne zdjęcie sierści sheby...


I co myśliście? Zwykły black?

Niamey - Pon Mar 08, 2010 21:51

ciężko mi określić czy to tylko taki odblask, czy tych srebrnych włosów jest rzeczywiście >50% ale chyba silvered :)
Kajeczkaaa - Wto Mar 09, 2010 19:22

hah no to fajnie :D Może to nie ma znaczenia, ale zauważyłam, że jego futerko jest u dołu włosa jaśniejsze, a dopiero u góry znacznie ciemnieje.
Sysa - Wto Mar 16, 2010 12:53

U moich szczurów włos wygląda bardzo podobnie i też się zastanawiam czy to black black czy silvered... Gdzieniegdzie maja nawet białe włosy wyraźnie między futrem. I wydaje mi się, że są inne od standardowo czarnych szczurów. Czy znaczenia na łapkach z przodu białe to jeszcze self czy już irish albo co :?:
Azi - Wto Mar 16, 2010 19:57

z silveredami ogólnie to jest tak, że prawdziwy, genetyczny silvered nie jest czymś częstym, natomiast... często zdarza się, że kiepskie blacki (z dużą ilością białego włosa) fenotypowo określa się jako silvered. Więc jak jest tego włosa około 50% to się je tak nazywa, chociaż najprawdopodobniej nie będzie to cecha genetyczna.

Sysa napisał/a:
Czy znaczenia na łapkach z przodu białe to jeszcze self czy już irish

to skarpetki, nie sklasyfikowane jako znaczenie. Żeby być irishem musi mieć coś na brzuszku białego (to mogą być nawet pojedyncze włoski). Self to self, bez skarpetek, ewentualnie można dopuścić białe paliczki, ale skarpetki, to już za dużo. W tym momencie lepiej opisać jako niest. irish.

Oli - Wto Mar 16, 2010 20:16

Azi napisał/a:
ale skarpetki, to już za dużo. W tym momencie lepiej opisać jako niest. irish.
dobrze wiedzieć przed wystawą ^^
Niamey - Sob Mar 20, 2010 18:41

mam kolejne pytania :)
Po pierwsze, czy ktoś ma dla porównania zdjęcia czarnookiego i czerwonookiego oseska? Bo próbowałam jakoś na własną rękę zobaczyć różnicę, ale nie jestem pewna czy idę dobrym tropem
Po drugie, zaczęłam zastanawiać się nad moją szczurką Pino - zawsze miała delikatne i miękkie w dotyku futro, a jak się uważniej przyjrzałam jej wąsom, to niektóre są delikatnie na końcach pofalowane. Czy to może być velveteen?
I tak poza tym, co to właściwie genetycznie jest velveteen i jak się ma do rexa?

Mangusta - Sob Mar 20, 2010 21:11

akurat rozróżnić czarnookiego oseska od czerwonookiego jest bardzo łatwo - czarne oczy prześwitują wręcz granatem przez powieki.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group