To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Świszczenie, kichanie, porfiryna, osłabienie, katar

lilith - Nie Mar 04, 2012 13:05

Jeśli chodzi o uczulenie tylko metoda prób prowadzi do wykluczenia alergenu, usuwaj lub zamieniaj po kolei wszystko co ci się wydaje ze może uczulić, siano, trociny, żwir, granulat. Czasami jedzenie kolorowe wpływa bardzo na to (sztuczne barwniki uczulają ), unikaj go. Jeśli nie świszczy i tak masz naprawdę względny spokój, można zrobić wymaz z gardła zobaczyć co się tam dzieje,solą przemywaj normalnie, wacik nasączony i delikatnie po oczkach. Myślę, że na wszelki wypadek możesz psiknąć fiprexem ( nie wiem w jakim wieku jest, ale ja mam 2 z wszlolami w wieku 1,5 mies i im nie szkodzi ten specyfik ), by zminimalizować możliwość jakichkolwiek pasożytów, podawaj mu betaglucan do pyszczka i probiotyki do jedzenia lub wody.

Staraj się ograniczyć orty i używać oddzielnych zdań w swoich wypowiedziach - Karena

jancia - Nie Mar 04, 2012 13:09

lilith, On ma ten pervivet w poidle a zamiast betaglukanu mam cos takiego jak imunit (1/4 kapsułki się chyba daje) . A co z tym fiprexem? jak psikac i gdzie nabyć i ile to kosztuje ? :cry:

Acha! mały nie swiszczy.

lilith - Nie Mar 04, 2012 13:13

ok 30 zl
tylko taki , zaden inny , nie moze byc skoncentrowana kapsulka absolutnie , jak bedziesz miec taka butelhttp://vetlandia.pl/...y,100,ml.htmlke starczy ci na bardzo dlugo
to bardzo wazne ze nie swiszczy znaczy ze drogi oddechowe sa czyste , ze to nie przeziebienie i nie zalapenie dolnych drog oddechowych

jancia - Nie Mar 04, 2012 13:19

lilith, link mi nie działa :(
lilith - Nie Mar 04, 2012 13:21

http://vetlandia.pl/pl,pr...ray,100,ml.html

u mnie dziala
Preparat przeciw pchłom i kleszczom - Fiprex Spray Forte 100ml przeznaczony dla psów i kotów.

jesli nadal nie dziala to znajdz taki preparat

Pyl - Nie Mar 04, 2012 13:27

jancia.sz, jeśli porfiryni się jedno oko to może być to związane z "jednostronną" chorobą - np. kłopoty z samym okiem (uraz? stan zapalny), z uchem, z zębami... Może być też wirusowe zapalenie gruczołu Herdera (to ten gruczoł, który produkuje porfirynę), ale to się diagnozuje przez wykluczenie innych chorób.
Czy weterynarz, który oglądał malucha zaglądał mu do ucha (jest taki mały wziernik z oświetleniem specjalnie do zaglądania do uszek)? Czy świecił mu latarką w oczko? Oglądał ząbki? Jeśli nie to przy najbliższej wizycie poproś o zbadanie. Osłuchanie to nie wszystko.

Skąd jesteś i czy byłaś u polecanego weta?

/Edit
Ok, doczytałam, że Trójmiasto.

jancia - Nie Mar 04, 2012 13:35

Pyl, Jestem z Gdańska i chodzę do polecanej dr. Ani z Osowej. Na Osowa mam 24 km autem a autobusem, tramwajem i autobusem myślę , że duzo więcej. Auta nie mam, wiec w przypadkach kichania czy psikania chodze do mojej wetki na osiedlu. Ale nie raz było tak, że mnie odsyłała na Osową gdyż nie ejst naciągaczką i zawsze mówi szczerze. Jedyne, co może zrobić to osłuchać i dać mi jakieś witaminki do poidła czy cuś... Jeżeli małemu nie przejdzie przez 2 dni to natychmiast jadę na Osową.
Pyl - Nie Mar 04, 2012 13:42

jancia.sz, to jak się będziesz już wybierać tak daleko to zobacz czy macie tam również szczurzego okulistę. Nie mówię, że jest obecnie konieczny, ale jeśli wet pierwszego kontaktu uzna, że to uszkodzenie oczka, to warto od razu załapać się na wizytę u okulisty, żeby nie jeździć kilka razy z malcem.
Trzymam kciuki.

A przy okazji do czasu wizyty możesz poobserwować dokładnie małego. Czy nie ma przypadkiem skręconej główki? Czy możesz spokojnie obmacać uszka i łepek koło uszek i szczękę od spodu? Czy nigdzie nie ma tam niesymetrycznych "cosiów" (gulek, zgrubień) i bolesności. Czy mały je twarde jedzenie?

jancia - Nie Mar 04, 2012 13:47

Je twarde jedzenie. Po myciu pyszczka kicholi i potrząsa glową... ale to czasami. Mały na razie śpi na Edku- jak to szczury o tej godzinie. Zaktywizuje sie ok 18 to obadam porządnie i dam znać .
lilith - Nie Mar 04, 2012 13:59

o widzisz Pyl, co 2 glowy to nie jedna nie myslam o uchu poniewaz nie ma zadnych objawow na to wskazujacych z opisu , ale rzeczywiscie moze sie cos zaczynac ........
AngelsDream - Nie Mar 04, 2012 14:03

pindurek napisał/a:
Od czego może wynikać niedokrwienie?


Choćby od wylewu wewnętrznego. Bardzo proszę, żebyś napisała, co stwierdzi weterynarz.

Pyl - Nie Mar 04, 2012 14:05

Off-Topic:
lilith, raczej co dwie schizy to nie jedna :lol:
Kiedyś jedna z moich bab bardzo się porfiryniła na jedno oko. Badali ją polecani weci i nic. Jedna diagnoza, jedne leki, druga diagnoza, drugie leki i nic. W końcu poszłam do okulistki, która kazała wrócić do lekarza ogólnego... Okazało się, że mała miała coś w uchu (mechanicznie, jakieś ziarenko z karmy czy coś). Nawet nie było to zapalenie ucha, które też daje efekty porfirynowe, tylko zwykłe "ciało obce". Szok.

lilith - Nie Mar 04, 2012 14:10

Pyl, podziwiam i wrecz kocham ludzi takich jak ty , sama taka jestem , fakt wieksze doswiadzenie w myszach ale to tez daje obraz na szczurki , poniewaz tylko myszy hoduje legalnie a szczurki chowam

jancia.sz, zycze zdorwia dla ogonka , dawaj znac we alsnyum temacie co tam slychac i jak idzie leczenie

malu off top , jestem dlugo na forum ale nie jestem osoba piszaca posty hm typu"piekne ,kocham ,cudownie " wiec mimo stazu eheh mam mala ilosc postow

Pyl - Nie Mar 04, 2012 14:37

Off-Topic:
lilith, ciii... bo się zawstydam. I spadajmy z tego tematu, bo zaraz nas zastrzelą za offtopa.

lilith - Nie Mar 04, 2012 14:42

dobra to napisze cos na temat zapalenia ucha , watpie by to byl zaczatek , zwykle choroba rozwiaja sie ukrycie i nagle atakuje , objaw krecenie sie w kolo wlasnej osi , przechylenie na jedna strone ciala jesli jednostronne zapalenie ucha , lek enrofloksycyna w zastrzykach ( szybkie dzialanie i wyzdrowienie ) , przytaczam na wszelki wypadek gdyby jednak , warto na to zwrocic uwage


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group