To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jakiej odmiany jest mój szczur?

L. - Śro Lut 24, 2010 22:12

duży - standard american blue
maly - dumbo standard black

Nakasha - Śro Lut 24, 2010 22:39

Duża to mamusia miotu, standard american blue, a maluszek obok to dumbo black. :)
Małpa - Czw Lut 25, 2010 19:11

L., Nakasha, Dzięki. :mrgreen: :)
Kajeczkaaa - Sob Lut 27, 2010 21:24

Bardzo interesuje mnie, co za umaszczenie ma moja szczurzyna. Mam nadzieje, że pomożecie. O to zdjęcia.



W dodatku ostatnio zauważyłam, że jaśnieje jej futerko na boczkach, ale to chyba niemożliwe by to był husky?

Niamey - Nie Lut 28, 2010 01:04

Raczej nie husky :wink: to black ze znaczeniem (o ile można po tych zdjęciach ocenić) irish/english irish (ma trójkątną plamę między przednimi łapami, czy coś więcej na brzuchu?). Czarne szczury mają to do siebie, że z wiekiem bardzo różnicuje im się kolor sierści. Moja czarna ma teraz włosy i czarne, i brązowe i srebrno-białe. Jak ilość srebrnych/białych włosków osiąga poziom 50% wtedy mówi się, że szczur jest (w tym przypadku) black silvered.
Kajeczkaaa - Nie Lut 28, 2010 16:42

A on nie jest za jasny na black? Bo jak tak na nia patrze to ona jest taka grafitowa. Po prostu ciemno szara. Mówisz ze kolor różnicuje się z wiekiem tylko, że ona ma dopiero ok 5 miesięcy :D U mnie jest od 17 listopada, a zdjęcia były robione jak młoda byla u mnie kilka dni. I w sumie ciężko jej zrobic wiecej, bo boi się chyba aparatu.
Znaczenie to typowa nierówna plamka i ułożone jest bardziej po prawej stronie klatki piersiowej. :mrgreen:

Herisheft - Nie Lut 28, 2010 18:02

W sumie i mnie zaciekawiło co te moje paskudy sobą przedstawiają. Z góry dziękuje za informację. :)

Wrzucam też zdjecie jak były malutkie tak razie co, moze sie przydać.

Teraz dziewuszka wygląda tak. Wyraźnie ściemniała i dostała paska na plecach.


A to facecik. Wzięłam go, bo podoabało mi sie to że przypomina takiego dzikiego szczura, ale jak to anzwac to nie mam pojecia. Ma biały czubek ogona.

Bel - Nie Lut 28, 2010 18:19

chłopiec to po prostu agutek :)

[ Dodano: Nie Lut 28, 2010 18:20 ]
Kajeczkaaa, bo jest różnica w kolorze między "rasowym"blackiem a zwykłym kundelkiem :) rasowy zawsze będzie głęboką czernią bardzo intensywną.A kundelek raczej wypłowiały :DD

Herisheft - Nie Lut 28, 2010 19:23

No tak własnei myslałam że to aguti, a dziewuszka? jakies husko podobne mi sie wydaje.
sachma - Nie Lut 28, 2010 20:31

jeden to standard agouti irish? (nie wiem jak duża jest plama na brzuchu, ale patrząc na ogon powinna być mała, albo nie powinno być jej wcale - jak nie ma plamy na brzuchu to jest niestandardowy self, bo ma białe skarpetki), drugi to standard powder blue husky
Bel - Nie Lut 28, 2010 22:26

sachma, wpadnij w mój wątek i pookreślaj mi szczury proszę :mrgreen: bo za dużo fotek do wklejania :DD
Herisheft - Nie Lut 28, 2010 22:37

Dziękuje slicznie. na brzuszku ma kwadratową łatkę i jedną malutka na piersi. :)
sachma - Nie Lut 28, 2010 22:41

Herisheft, czyli irish.
Niamey - Pon Mar 01, 2010 00:21

Kajeczkaaa, nie wiem czy to można nazwać różnicą między "rasowym" a "kundelki", bo i te, te mogą być albo mocno czarne, albo właśnie takie "wypłowiałe". Ale 5 miesięcy to jak najbardziej wiek, w którym ten kolor może się różnicować. Jak na moje oko to jest zdecydowanie black, jak klikniesz w mój temat, to znajdziesz tam zdjęcia bardzo podobnie wyglądającego szczura :mrgreen: A poza tym fajny awatar :P
Oli - Pon Mar 01, 2010 00:46

Niamey napisał/a:
Kajeczkaaa, nie wiem czy to można nazwać różnicą między "rasowym" a "kundelki", bo i te, te mogą być albo mocno czarne, albo właśnie takie "wypłowiałe".
Nie ma żadnej różnicy między kundelkami a rodowodowymi. różnica w kolorze może być przede wszystkim z powodu przetykania czarnej sierści włosami srebrnymi/białymi i wtedy taki szczurek jest silvered black.

Kajeczkaaa, możesz wrzucić jakieś aktualne zdjęcie szczura w dobrym oświetleniu? maluch jest na pewno black, teraz kwestia czy silvered czy nie. :)

miałam już w swoim życiu kilka blacków i jak do tej pory tylko jeden był czarny czarny :wink:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group