To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jakiej odmiany jest mój szczur?

babyduck - Pią Lut 19, 2010 23:27

A czemu nie niest. banded?
Oli - Pią Lut 19, 2010 23:33

a on nie jest varieberk przypadkiem?
Vaco - Pią Lut 19, 2010 23:39

To ja już nie wiem
Nakasha - Sob Lut 20, 2010 00:57

Moim zdaniem za wysoko wychodzi ten biały kolor jak na banded.

A varieberk powinien mieć postrzępione krawędzie, a nie tylko nierówne. ;)

Vaco - Sob Lut 20, 2010 19:37

Jak przeglądam zdjęcia w internecie, czy to w hodowlach czy w grafice "google" to coraz bardziej wątpię w klasyfikację tych "niestandardowych" znaczeń. Może i się nie znam, fakt...ale część hooded wygląda identycznie jak varieberk'i i na odwrót. Za to bareback'i są też raz podpisywane jako hooded a raz jako barebacki :? Dlaczego tak jest i od czego to zależy? Od "inwencji" danego hodowcy?
Jeżeli odpowiedź na to pytanie już wcześniej się pojawiła, to przepraszam.

Nakasha, czym się różni amber od fawna? :) bardzo trudno jest mi uchwycić różnicę pomiędzy niektórymi kolorami :oops:

L. - Sob Lut 20, 2010 20:23

Vaco, gdzie w hodowlach masz raz tak opisane, a raz tak :shock:
klasyfikacja znaczeń jest jedna i ta sama.

jeżeli jakiś hooded wygląda podobnie jak varieberk to nie jest to prawdziwy hooded jest to niestandardowy hooded.
ale bareback można prędzej pomylić z capped niż z hooded O_O przecież bareback to znaczenie na głowie od nosa do przednich łap...

różnica między amber, a fawn jest bardzo duża.
amber należy do grupy pink eyed diluted, a fawn do grupy red eye diluted.
a tym tamacie, na forum SHSRP nezu wszystko opisała: http://shsr.szczury.biz/viewtopic.php?t=471

Vaco - Sob Lut 20, 2010 20:44

L.,
L. napisał/a:
raz tak opisane, a raz tak
chodziło mi o taki sam wygląd znaczenia, a nie o jednego szczura, źle mnie zrozumiałaś :P

L. napisał/a:
ale bareback można prędzej pomylić z capped niż z hooded O_O

ja na zagranicznej stronie widziałam szczurka, który miał znaczenie bareback z dwiema małymi kropkami poniżej i podpisany hooded a na innej (również zagranicznej) niemal identyczne, nawet z większymi znaczeniami ale bareback :?
w takiej sytuacji nie rozumiem ( a może to ja jestem ślepa, albo słabo kumata :lol1: )

dzięki za link do tematu :)

a jeżeli są niestandardowe hooded, to mogą być niest. varieberk ? xD
tyle pytań ponieważ nigdy nie interesowałam się znaczeniami,kolorami u szczurów i chciałabym się dowiedzieć jak najwięcej, a wiem że forum to skarbnica wiedzy.

L. - Sob Lut 20, 2010 21:13

Vaco napisał/a:
chodziło mi o taki sam wygląd znaczenia, a nie o jednego szczura, źle mnie zrozumiałaś :P

i tak właśnie zrozumiałam. że chodzi o wygląd znaczenia. więc ponawiam pytanie: gdzie tak widziałaś?

Vaco napisał/a:
który miał znaczenie bareback z dwiema małymi kropkami poniżej i podpisany hooded a na innej (również zagranicznej) niemal identyczne, nawet z większymi znaczeniami ale bareback :?

a. no i widzisz to zmienia postać rzeczy. często szczury "bareback" + kilka kropek poniżej wyglądają tylko fenotypowo jak bareback, bo te plamki poniżej często świadczą o tym, że szczur genotypowo tak naprawdę jest hooded.

Vaco napisał/a:
a jeżeli są niestandardowe hooded, to mogą być niest. varieberk ? xD

wszystkie znaczenia mogą być niestandardowe. Nie ważne, czy to hooded, varieberk, banded, bareback, capped, irish czy blazed (itd) - każde może odbiegać od wzorca czyli być niestandardowe.

Vaco - Sob Lut 20, 2010 21:23

to było jakoś anglo- lub niemieckojęzyczna strona, ale nie mogę jej znaleźć.
nie była to żadna rodowodowa hodowla z tego co pamiętam, więc może był to błąd osoby, która nie do końca się zna na znaczeniach ?

L. napisał/a:
każde może odbiegać od wzorca czyli być niestandardowe.


w takim razie, czy w niektórych przypadkach, przyporządkowanie pod dane znacznie może być bardzo trudne? a jeżeli tak, jak hodowcy sobie z tym radzą?

L. - Sob Lut 20, 2010 21:41

Vaco napisał/a:
w takim razie, czy w niektórych przypadkach, przyporządkowanie pod dane znacznie może być bardzo trudne?

czasami zdarzają się takie rodzynki.
patrz rudy szczurzyca na poprzedniej stronie tematu.

Vaco napisał/a:
a jeżeli tak, jak hodowcy sobie z tym radzą?

znając przodków tudzież posiadając rodowód konkretnego szczura możemy drogą dedukcji do tego dojść. wiemy co pojawiało się w poprzednich pokoleniach, wiemy czego możemy spodziewać się w tym momencie.

Vaco - Sob Lut 20, 2010 21:48

L., dziękuję, bardzo pomogłaś mi zrozumieć "podstawy podstaw" :mrgreen:
Małpa - Śro Lut 24, 2010 21:44

Czy ten szczurek może być husky? Proszę o pomoc. Chodzi mi konkretnie o tego na ósmym zdjęciu po lewej stronie, który wsadza łebek w aparat :P
http://picasaweb.google.p...880119890896690

[ Dodano: Sro Lut 24, 2010 21:46 ]
I czy on jest agouti czy cinnamon? :?:

Nakota - Śro Lut 24, 2010 21:53

maartuusiaa94, nie. Na zdjęciu, które podrzuciłaś jest maluszek dumbo black i dumbo agouti.
babyduck - Śro Lut 24, 2010 22:04

chodzi chyba o to zdjęcie: http://picasaweb.google.p...880110305641778 Zdjęcie jest prześwietlone, ale to chyba ani husky, ani agouti ani cinnamon
Nakota - Śro Lut 24, 2010 22:07

Jak dla mnie na tym zdjęciu to american blue :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group