To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Rasowy czy z zoologa?

Pyl - Pią Lut 03, 2012 20:07

Off-Topic:
Martuha, nie kiepska tylko za stara :P Nikt Ci nie chciał ogonów podmieniać i umiałaś już posługiwać się kalendarzem? :lol:

Martuha - Pią Lut 03, 2012 20:29

Off-Topic:
Ja Ci dam za stara,ja Ci dam za stara,ja wciąż od 11 lat mam 18 :P

Pyl - Pią Lut 03, 2012 20:32

Off-Topic:
Martuha, no ale chyba, 12 lat temu też miałaś prawie 18, nie? :P

greenfreak - Pią Lut 03, 2012 20:42

Mi się w sumie wydaje możliwe, aby pożył 4 lata. U ludzi też się mówi, że średnia wiekowa to 60-80 czy jakoś tak, mało prawdopodobne, żeby ktoś dożył 110lat, ale nie jest to niemożliwe i się sporadycznie zdarza. A na wiki nawet pisze, że najstarsza osoba miała ponad 122 lata - skoro człowiek może przeżyć resztę śmiertelników o niemal drugie tyle, to wydaje się, jakby inne gatunki też mogły.
wuwuna - Pią Lut 03, 2012 20:49

Trzeba też wziąć poprawkę, że biorąc starsze zwierzę niż kilka tygodni można się pomylić w wieku. A 0,5 roku to dużo.

Szczury i teraz od czasu do czasu dociągają do prawie 4, więc to się zdarza.
Ale wiadomo jak szczur nie ma rodowodu-czyli potwierdzenia oficjalnego kiedy się urodził może się milion spraw tak ułożyć, że wiek jest dodawany.

Możliwe też (ale mogę się mylić) że te x lat temu szczury były pochodzenia laboratoryjnego, a niektóre szczepy są na prawdę długowieczne i bardzo silne, wyróżniające się na tle gatunku.

Wczoraj zmarła Baffy (samica z rodowodem) i miała 3 lata 8 miesięcy (za tydzień skończyłaby 3 lata i 9 m-cy) i ani pół guza. Czasem pięknie się tak składa :serducho:
Szczury dożywające 3,5 można spotkać również obecnie.

Martuha - Pią Lut 03, 2012 22:00

greenfreak napisał/a:
Mi się w sumie wydaje możliwe, aby pożył 4 lata
Oczywiście,sama miałam szczura Gaję,która żyła 4 lata i miesiąc i odeszła nie tak dawno,bo w lipcu i to był jedyny tak długo żyjący szczur u mnie,ale nie 5 lat,jak ktoś tu napisał ;)
jancia - Śro Lut 22, 2012 16:32
Temat postu: boję się o Edka
w sobotę przyjezdza do nas z Wawy DOUBLE REX DARK PEARL 3 miesięczny. Mam nadzieję, że pomoże Edziowi zregenerować się. Na razie mały jest cały czas ze mną. Tulę go i rozweselam. Mały ma charakter po matce. Jest piskliwym nerwusem. Wczoraj po śmierci Franka ugryzł mojego męża dotkliwie. Tylko do mnie się przytulił. Nowy kumpel będzie miał na imie Ferdynand , bo jest z miotu F.
AngelsDream - Czw Lut 23, 2012 03:00

jancia.sz, maluch jest z jakiejś hodowli?

Inna sprawa, że gryzienie (do krwi?) nie zwiastuje dobrego charakteru w przyszłości. To nie ten wiek.

jancia - Czw Lut 23, 2012 13:37

Tzn. Źle tu opisałam i faktycznie tak z tego wychodzi, że to nowy szczurcio ma taki charakter, ale to mój mały , ten, który został sam jest taki nerwusek :) ten nowy malec jest z hodowli z Warszawy. Ma 3 mies. I przyjedzie w sobotę pociągiem.
AngelsDream - Czw Lut 23, 2012 13:38

jancia.sz, w takim razie łączcie bardzo ostrożnie, skoro szczur wykazuje agresję w wyniku stresu. Rozumiem, że wcześniej nie był problematyczny?
jancia - Czw Lut 23, 2012 13:55

Od dziecka był taki nerwusek. Brat nie zwracał uwagi na te jego piski i bardzo dobrze się dogadywali. Byli tak zzyci , że wszystko robili razem. Nie wiem jak Ed zareaguje na kumpla...
jancia - Pią Lut 24, 2012 12:08

No cóż . Chciałam tylko zapytać czy łamie regulamin?
furburger - Pią Lut 24, 2012 12:42

jancia.sz, proszę punkt z regulaminu forum
Cytat:
8. Kierujemy się dobrem zwierząt. W związku z tym nie zgadzamy się na bezmyślne rozmnażanie szczurów, kupowanie szczurów w sklepach zoologicznych/pseudohodowlach (które zazwyczaj nie mają odpowiednich warunków do hodowli szczurów i stawiają tylko na zysk kosztem zdrowia zwierząt) ani trzymanie ich w samotności przez całe życie bez wyraźniej przyczyny. Jeśli punkt ten złamany został nieświadomie i rozumiesz swój błąd, postaramy się zrobić wszystko, by pomóc Ci w ewentualnych późniejszych konsekwencjach oraz doradzić jak najlepsze wyjście z sytuacji. Jeśli notorycznie i świadomie postępujesz wbrew tym zasadom, działasz na niekorzyść zwierząt. Licz się z tym, że nie będziesz mile widziany. Nie szanując zasad forum lub propagując odmienne idee, możesz zostać ukarany ostrzeżeniem lub banem. Każdy przypadek zostanie rozważony indywidualnie i ewentualne przedsięwzięte środki będą adekwatne do skali Twoich działań.
9. Na naszym forum nie popieramy rozmnażania szczurów dla zabawy, czystego zysku czy na karmę. Każde ogłoszenie z działu oddam/sprzedam będzie ściśle kontrolowane, a oddający/sprzedający ma obowiązek przedstawić historię, pochodzenie oraz stan "hodowli". Osoby niezrzeszone w SHSRP będą pod wyjątkowym nadzorem, jeśli ich "hodowle" okażą się bezmyślne, nie dbające o dobro szczurów to ogłoszenie zostanie zamknięte i przerzucone z odpowiednim dopiskiem do kosza.

Layla - Pią Lut 24, 2012 13:18

jancia.sz, słuchaj, jak ja chciałam mieć szczura to zawsze się znajdował - z tego czy innego miasta. Ogłoszeń jest cała masa. Ty natomiast pomogłaś zarobić komuś, kto krzywdzi zwierzęta. Rozumiem jak to jest chcieć teraz zaraz szczura, zwłaszcza jak pozostał ci szczurek samotny, ale naprawdę do adopcji jest masa szczurów, zawsze jakieś są.
pszczoła - Pią Lut 24, 2012 13:46

Layla, ale nie dumbo.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group