To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jakiej odmiany jest mój szczur?

scorpio80 - Nie Lut 14, 2010 10:25

Off-Topic:
szczurzapanna napisał/a:
bardzo przepraszam , zaraz podam
nic się nie stało :D swoja drogą śliczny brzusio :mrgreen:

szczurzapanna - Nie Lut 14, 2010 12:38

bardzo dziękuje
PS. nie wiem czy to zmienia werdykt że Perła to "agouti bershire" ale jak jej futerko się "odsówa" to prześwituje niebieski :shock: - tak mi się zdaje ale mogę się mylić :roll:

[ Dodano: Nie Lut 14, 2010 12:40 ]
a i to tylko pod pewnym kątem i jak światło się odbija :roll:

[ Dodano: Nie Lut 14, 2010 15:52 ]
tak nie myliłam się jak ją delikatnie pod włos wzięłam to tam niebieska skórka małego szczurka, a i na końcu ogonek jest jasny ale jeśli się nie mylę to właśnie bershire :]

wuwuna - Nie Lut 14, 2010 22:03

szczurzapanna, bo agouty mają tocking, wielokolorową strukturę sierści, dlatego tak wygląda.

A fota bardzo słabej jakości, więc jeśli nawet miałby to być agout na bazie blue, to musiałabyś dać drugą fotę. Ale jak podszerstek jest szary to najnormalniejsze to na świecie.

szczurzapanna - Pon Lut 15, 2010 14:38

bardzo dziękuje :mrgreen: niestety ale foty na razie nie dam bo nie chce mi szczurka stresować i ciągle na plecki obracać, może jak będzie starsza i jeszcze bardziej oswojona, bo na razie jeszcze się troszkę boi :roll:
Pamelita - Pon Lut 15, 2010 16:28

Proszę pomóżcie, jakiej odmiany jest moja Fifunia? Jakis blutek ale nie wiem jaki. Będąc młodszą była jaśniejsza, a teraz pociemniała i jej boczki robią się brązowawe...

http://www.fotosik.pl/pok...e3edd0dc1f.html

http://www.fotosik.pl/pok...c78d0ec288.html

Fifunia ma brzuszek troszkę jaśniejszy niż grzbiet ale nie biały (ta różnica w barwie jest minimalna).

L. - Pon Lut 15, 2010 16:33

Pamelita, standard american blue self

niektóre blusie z wiekiem rudzieją, mogę to też być zmiany hormonalne. ile Fifka teraz ma?
jeśli między 5, a 8 miesiącem to jest w trakcie dojrzewania. ale też może to być jej taka uroda, że rudzieje.

Pamelita - Pon Lut 15, 2010 17:11

Szczurka ma ponad 4 miesiące :) dziękuję za informacje :)
szczurzapanna - Pon Lut 15, 2010 19:56

a tak zapytam (sorka za czepliwość :roll: ) co się szczureczce w oczko stało?
Pamelita - Wto Lut 16, 2010 16:00

Off-Topic:
Fifunia ma chyba zapalenie spojówek, leci porfirynka. Zakrapiam kroplami świetlika, ale jak nie pomoże to do weta idziemy.

Nakasha - Wto Lut 16, 2010 19:25

Off-Topic:
Pamelita, raczej nie pomoże, zazwyczaj jakikolwiek efekt daje dopiero gentamycyna + żele. ;)

Vaco - Pią Lut 19, 2010 23:14

Bardzo prosiłabym o sprecyzowanie koloru i znaczenia mojego Brevisa, ponieważ dla mnie jest on po prostu "rudy z białym brzuszkiem" :mrgreen: jego kolorowa sierść jest biała do połowy i przeplatana również białym włosem



z góry wielkie dzięki!

Nakasha - Pią Lut 19, 2010 23:15

Vaco, znaczenie to kaptur, a kolor prawdopodobnie amber. :)
Vaco - Pią Lut 19, 2010 23:19

ok, dzięki :D
tak myślałam, że to kapturek, ale zmyliło mnie to że cały jego wierzch jest kolorowy, bez tego "paseczka" i jasny początek pyszczka :D

Nakasha - Pią Lut 19, 2010 23:20

Vaco, cały wierzch nie jest kolorowy, dokładnie widać biały po bokach... i jak najbardziej jest pasek, po prostu nie ma równych krawędzi, bo znaczenie jest niestandardowe. :)
Vaco - Pią Lut 19, 2010 23:25

ok czyli to jest po prostu niestandardowy kapturek :D ?




Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group