To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Rasowy czy z zoologa?

quagmire - Pią Gru 30, 2011 13:57

Niamey, świetny artykuł. Może wrzućmy to też tu: http://www.forum.szczury....t=6747&start=45
babyduck - Pią Gru 30, 2011 14:25

Off-Topic:
Ja myślę, że to zmęczenie, po późnym powrocie do domu

didko - Pią Lut 03, 2012 14:15

ja miałam szczurki ( 2 samiczki) ze sklepu i one żyły 5 lat :shock: , tylko pod koniec miały raka sutka ale to się zdarza u samic które nigdy nie kryły, były naprawdę kochane...........
Sysa - Pią Lut 03, 2012 14:18

didko,
1. bardzo wątpię, żeby szczur żył 5 lat, zwłaszcza, że u szczura z zoologika nie zna się dokładnego wieku. :roll:
2. Samice nie kryją...
3. Rak sutka może dopaść każdą samicę, bez względu na to czy BYŁA KRYTA czy nie.

wuwuna - Pią Lut 03, 2012 14:21

didko napisał/a:
ale to się zdarza u samic które nigdy nie kryły
samice nie kryją... :roll: a to można włożyć między bajki, to nie zależy od ciąży czy jej braku. Hormony pracują zawsze. A ciąża to duże obciążenie dla organizmu który sam i tak pochodzi z masowej hurtowej 'produkcji' szczurów. (najczęstsze źródło zoologicznych szczurów)

Tak samo ten wiek 5 lat można uznać za nieprawdę, szczury tyle nie żyją. Najczęściej takie wyobrażenie jest spotęgowane przez rodziców podmieniających zwierzę, które umrze by dziecku nie sprawiać bólu. Wnioskuję to z twojego młodego wieku.

Nakasha - Pią Lut 03, 2012 15:34

Niestety szczury biologicznie nie są w stanie tyle żyć, to tak jakby powiedzieć, że człowiek żył 200 lat.

Rak sutka może się zdarzyć u każdej samicy, zupełnie niezależnie od tego, czy miała miot, czy nie. Nawet wykastrowane samice mogą mieć gruczolaki sutka, czy złośliwe nowotwory.

Martuha - Pią Lut 03, 2012 16:13

5 lat ??? :shock: W dodatku aż 2 Ci się takie zdarzyły? To były chyba super szczury ;)
Noxa - Pią Lut 03, 2012 16:38

Ja rozumiem że trafiają się szczury z zoologa które dożywają sędziwego wieku, mój pierwszy ogon żył około 3 lat i 4 miesięcy (może te 6-7 lat temu nie było aż takiego "bagna" genetycznego?), no ale w każdym razie 5 lat to delikatnie powiedziawszy lekka przesada, w końcu to dwukrotność średniej długości życia ciura :roll:
dusia - Pią Lut 03, 2012 17:08

Mi przyjaciółka wciąż wmawia że jej koleżanka miała szczura który zdechł kilka miesięcy temy w wieku 6,5 roku... o.0
Cegriiz - Pią Lut 03, 2012 17:09

dusia, rozumiem, że był to biało-czarny kapturek w 3 ciałkach? :P


Sama słyszałam, ze średnia długość szczurów to 5 lat ;)

dusia - Pią Lut 03, 2012 17:17

a to już nie wnikam ^^
Mnie tam zawsze mówiono za łebka ile to zwierzak żyje, żeby potem nie było pytań, czemu chomiczek nagle zmienił ubarwienie, a o szczurach wiedziałam zawsze, że do 3.

dudzia - Pią Lut 03, 2012 17:18

Ale nie ma takiej możliwości by szczury żyły kiedyś tyle lat? pytam z czystej ciekawości, bo znam osobę która miała szczura jakieś 12 lat temu i na pewno przeżył prawie 4,5 roku (jak tak licze to wychodzi 4 lata i 4 miesiące u właścicielki), został uśpiony bo miał poważny problem ze skórą a wet jeszcze lekarstwem pogorszył sprawę i to co mu zrobił to było straszne- szczur wyglądał jakby go ktoś do wrzątku wrzucił :( też była to samiczka, kaptur z zoologa a o podmianie przez rodziców nie było mowy, bo była nauczona wielu rzeczy, więc nie przeszłoby to niezauważenie, zresztą nie był to pierwszy szczur i dziewczyna była świadoma że pupile odchodzą, dzieckiem już nie była. w ciągu życia szczurcia nie chorowała, miała małą bardzo klatkę ale ona tylko chyba służyła za miejsce do jedzenia i załatwiania bo cały czas biegała po całym domu, często też była na dwór brana, praktycznie codziennie w cieplejsze dni, na spacery, do miasta w kapturze, do biblioteki itd.
I się teraz zastanawiam czy to jakiś fenomen, bo do tej pory zwyczajnie myślałam że kiedyś szczury żyły tak długo. ale niecałe 4,5 roku to też nie 5 lat.

Cegriiz - Pią Lut 03, 2012 17:19

dusia, nie żebym wierzyła ;)

Co do chomików i myszek mi nikt nie mówił. Znałam z doświadczenia ;)

dusia - Pią Lut 03, 2012 17:48

dudzia - akurat z moim przykąłdem to - podobno - zdechło mu się kilka miesięcy temu.
Martuha - Pią Lut 03, 2012 20:03

Ja też miałam szczury 12 lat temu i żaden,ale to żaden nie dożył 5 lat o.O Nie wiem może kiepska byłam ? ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group