To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Świszczenie, kichanie, porfiryna, osłabienie, katar

ata01 - Śro Lut 29, 2012 11:51
Temat postu: alergik
a tak w ogole to mozliwe jest zeby szczur był alergikiem?? zauwazyłam ze na każdy rodzaj trocin na alergie. Miała wczesniej zbrylowane ale była zła bo sie obkopac nie mogła, wiec dałam zwykłe (nie sosnowe). Dzis jak sie obkopywała trotami zaczela grzezic katar miała porfiryny troche pociekło, wiec szybko wyjęłam ją z klatki (uspokoiło sie) i wsypałam spowrotem zbrylowane trochiny.Myslalam ze to przez przeziebienie ale tak szybko by sie zaczeło i tak szybko skończyło?szmatki odpadaja bo skopuje je w jedno miejsce, i kuweta jest bez zadnego wyścielenia, wiec powróciłam do zbrylowanych. zobacze co bedzie narazie sie obkopuje i nic sie nie dzieje.
Martini - Śro Lut 29, 2012 11:54

ata01 napisał/a:
a tak w ogole to mozliwe jest zeby szczur był alergikiem??


oczywiście.

ata01 napisał/a:
szmatki odpadaja bo skopuje je w jedno miejsce, i kuweta jest bez zadnego wyścielenia


może tak jej wygodniej:)

Layla - Śro Lut 29, 2012 12:15

ata01, edytuj posty. Enroxil jest używany przy lekkich infekcjach.
ata01 - Śro Lut 29, 2012 12:42

szczerze mówiac jestem nowym uzytkownikiem i dopiero poznaję forum:)zobacze co po tym antybiotyku bedzie. w sumie to najgorsze juz przeszło, zostało kichanie i katar. jesli nie pomoze to od razu jade do weta.

Scaliłam z istniejącym już tematem. Kluska

jancia - Śro Lut 29, 2012 18:41

ata01, mi się własnie alergik trafił. Poprzednie 2 - zero alergii no i Edek jest niewzruszony - a malutki Ferdzio kichał mi jak opętany na trociny. ...
furburger - Śro Lut 29, 2012 18:45

jancia.sz, proponuję kupić podłoże pinio takie o http://www.zooplanet.pl/i...wierzat.804.gif :) ja mam sprawdza się świetnie :)
jancia - Śro Lut 29, 2012 19:02

furburger, MIAŁAM..Chodzi o to, że malce nie mają takiej oddzielonej kuwety kratkami...tylko schodzą sobie na dół i doją zakopane w trociny. Jak im te wlozyłam to łaziły jak na szczudłach..tak śmiesznie ;) ) tzn mały jeszcze nie miał tego pino tylko testowałam kiedyś w przeszłości. Poza tym na dnie w kuwecie jest domek...ulubiony domek Eda, o który idzie główny spór. Na półkach nie ma tyle miejsca na domek, a hamaki odcinają zębami...
furburger - Śro Lut 29, 2012 19:20

jancia.sz, ja już od dwóch lat używam pinio i widzę same pozytywy, nie pyli zabija zapach ładnie wsiąka siuśki moje na dole klatki tylko załatwiają swoje potrzeby i jedzą czasem śpią bo czasem wsadzam im tam kulę która przeważnie jest zawieszona :)
jancia - Śro Lut 29, 2012 19:53

furburger, Jaka kula? możesz coś polecić? :mrgreen:
froussy - Czw Mar 01, 2012 17:28

o matko jest chyba coraz gorzej, lekko porfiryna z noska mu dzis leciala , i teraz ciągle chrumka prawie!
matko oby jutro nie było za późno ;/ / Nie chce miec kolejnego szczuraska na sumieniu x.x

akzi - Czw Mar 01, 2012 17:48

jutro wizyta to dobrze,
nic sie nie stresuj !
nic tym nie zdziałasz.
trzeba czekać co wet powie.
na pewno zastrzyki cos mi sie tak wydaje. czekam na jakies wieści jutro !

froussy - Czw Mar 01, 2012 19:22

dobrze , od razu dam znać jak przyjade co i jak. kurde nie wiem czemu ale teraz wolałabym by ciągle spał by nie słyszec tego chrumkania bo nie wiem co robic x.x
jezu ale sie boje o niego :(

akzi - Czw Mar 01, 2012 20:49

bedzie dobrze :)
nie panikuj :)

froussy - Czw Mar 01, 2012 23:08

uh na szczescie sie polepszylo mu, to dziwne raz jest bardzo zle a nagle nic sie nie dzieje. zupelnie nic. oO
ogolnie przy poczatku ogona od dupki ma takie jakby 'kulki / krostki ' pod skora przy ogonie to normalne u szczurow?XD

froussy - Pią Mar 02, 2012 12:42

Ma infekcje górnych dróg oddechowych. dostał 2 zastrzyki dziś i przez 5 dni musze z nim jeździć. wykończe sie ;D płuca są czyste bo osłuchał go, ogolnie to to samiec jednak jest a tamta wet. mowila ze samica wrr nawet na tym sie nie zna ._.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group