To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Koty vol. VII

Ninek - Pią Kwi 04, 2014 11:33

klauduska napisał/a:
Ninek napisał/a:
Ale dla mnie 3,4 kg to kot po prostu mały i szczupły.

Eeee tam takie gadanie. Moje kotki hodowlane wielkie ważą 4,5 kg, a Soćka też coś ponad 4.
Orienty itp to koty generalnie bardzo szczupłe (aż dla mnie chude).

Nie mówię o tym, że są niewyrośnięte jak na daną rasę tylko o tym, że dla mnie są małe jak na kota. Nasze persice też były malutkie, miały obie koło 3kg. Lubię większe koty, 4kg to dla mnie takie minimum. Do Młodej nadal nie mogę się przyzwyczaić, taka z niej drobinka :mrgreen:
Brat ma kota ważącego 6kg. To dachowiec i jest mega szczupły (drugi ich kot, czarna kotka po przejściach, jest mega gruba), po prostu ma wielką głowę (nieproporcjonalnie do reszty ciała) i jest długi. Ot, spory kocur bez tłuszczyku :)

rudziak - Pią Kwi 04, 2014 11:35

limomanka bardzo fajne podejście, takie spokojne i przemyślane :) to życzę wam, żeby wasz kot, was odnalazł kiedy będzie tego potrzebował ;)

Ninek dzięki za link, z chęcią przeczytam bo tak powtarzam to stwierdzenie o czyszczeniu zębów za innymi ;)
A to, że dietę mieli źle zbilansowaną od małego to jedno, po za tym co tu mówić o dobrym odżywianiu skoro te wszystkie koty były głodzone. Liland w wieku ok 3-4 lat nie ma już kilku zębów.

klauduska - Pią Kwi 04, 2014 12:05

Bimi w wieku 4,5 mscy. Jutro ostatni dzień z nami ;( ;( W niedzielę leci ze swoim właścicielem do Hiszpanii ;( ;(


Bebe w tym samym wieku. Panna nam rośnie :serducho:


Oboje jutro będę na wystawie w Warszawie, a w nd biorę tylko Bebe. Za tydzień również Bebe będzie na kolejnej wystawie w Warszawie :)

Ninek - Pią Kwi 04, 2014 12:38

rudziak, ja też do niedawna byłam przekonana, że suche jest dobre dla zębów ;) To tylko pokazuje jak łatwo nami manipulować, że bez żadnych naukowych dowodów wierzymy w to o czym się powszechnie mówi, nawet jeśli to nie stało koło prawdy.

Kot mojego brata od jakiegoś czasu dostaje też mięso i nieco odżył. On od lat ma problem z zębami, niedawno stracił 3 kły, wcześniej też miał usunięte kilka zębów, już trzy razy ściągali mu kamień (a kot ma 7 lat). Ale one są źle karmione. Jadły słabe suche i kiepskie puszki. Teraz zamienili suche na mięso. Więc jedzą marne puszki i mięso bez żadnych suplementów. Niestety na nic więcej brata nie namówiłam, barf nawet nie wchodzi w grę bo nie ma opcji, żeby oni robili mieszanki (nawet sobie nie gotują). Ale kotu surowe mięso pomogło. Ładnie gryzie duże kawałki i podobno mniej mu z pyska śmierdzi, kamień na razie się nie robi.
Barf jest upierdliwy (wczoraj miałam dzień robienia mieszanki więc jeszcze mnie trzyma to zniechęcenie :P ) ale szczerze wierzę w to, że pomoże mi utrzymać moje koty w długim zdrowiu.


klauduska, Bimi to obłęd w kocim futrze :serducho: Cudne kocisko.

Sorgen - Pią Kwi 04, 2014 12:48

Dziewczyny czy mielicie jakieś kości? A jak tak to w jakiej maszynce? Sorry że w kocim temacie ale dla psów mało kto przemiela kostki :wink:
Ninek - Pią Kwi 04, 2014 12:52

Sorgen, ja miele w zwykłej maszynce do mięsa (zelmer) ale tylko te drobne (głównie żeberka z kaczki czy kurczaka), skrzydła czy nogi miele tylko mocno pogruchotane tłuczkiem do mięsa. Słabo idzie niestety i gdybym teraz kupowała maszynkę to na pewno dołożyłabym kilka stów więcej żeby móc swobodniej mielić kości. Nadal się boje dawać kotom całe kości do jedzenia. Z resztą Mocca nawet nie próbuje ich gryźć. Mefisto był tego uczony od maleńkości i radzi sobie z kośćmi z nogi kurczaka czy z główkami indyczych kości :P
klauduska - Pią Kwi 04, 2014 13:10

Ninek, dzięki :) To jak na razie najpiękniejszy kociak urodzony u mnie w hodowli. Żałuję, że wyjeżdża i nie może u mnie zostać, ale cieszę się, że będzie hodowlanym kocurem :)
Ninek - Pią Kwi 04, 2014 13:25

klauduska, od uroczenia podoba mi się najbardziej ze wszystkich Waszych kociąt :) Dobrze, że zostanie tatą.
klauduska - Pią Kwi 04, 2014 13:50

Ninek, dziękuję :) On w ogóle nie był dostępny jako kociak nakolankowy. Sporo osób dzwoniło o niego, ale odmawiałam. Musiał poczekać na super dom i go znalazł. Będzie królował w Hiszpanii, gdzie już na niego dwie piękne kotki czekają :mrgreen:
A ja od pół roku szukam takiego kocura jak on po całej Europie i dupa ;(

Ninek - Sob Kwi 05, 2014 09:55

Powodzenia w szukania :mrgreen:


Wzięłam za punkty ten tunel: http://www.zooplus.pl/sho...dla_kota/162912

Od trzech dni jest szał na niego! Koty zachwycone! Bałam się, że to takie badziewie, które zaraz porwą (mają ostatnio strasznie ostre pazury a nie chce obcinać bo mają wtedy problem ze wspinaniem się na drapak i z niespadaniem z półek) ale wygląda porządnie, fajnie się trzyma, nie składa się dopóki koty na niego nie wskoczą. Muszę im zabierać na noc bo spać się nie da :P

Tuś - Sob Kwi 05, 2014 10:43

też właśnie zbieram punkty na drugi ;) ostatnio brałam hamak na grzejnik (swoją drogą też okazał się hitem) i brakuje mi niestety jeszcze ponad 100pkt :roll:
a mocne są- nasz jest eksploatowany od grudnia, dzień w dzień przez 3 koty i ma się dobrze :wink:

swoją drogą, szukam domku dla kocurka:
https://www.facebook.com/...553959738044975
i jakby kto mógł to niech udostępnia :) czasu mało,na dniach będzie musiał wrócić na podwórko...

Ninek - Sob Kwi 05, 2014 10:58

Hamak na grzejnik też bym chciała. Niestety u nas grzejnik jest za łóżkiem, wystaje tylko kawałek i to jedyne dojście do okna :/
mikanek - Sob Kwi 05, 2014 18:18

Czy ktoś posiada:
http://www.zooplus.pl/sho...ta/catit/321735

bardzo mi się spodobała ta zabawka, pytanie tylko czy robi wrażenie na kotach?

Ninek - Sob Kwi 05, 2014 19:40

Mocca taką miała w dt i Hania pisała, że był szał na początku a później raczej się kotom znudziła i bawiły się tylko czasem.
nimka - Sob Kwi 05, 2014 20:51

A mi ten "kieliszek" do trudniejszego karmienia* ;) Rysio (tymczasowy kot, 11 miesięcy, czarny) zaczął...... przewracać i zrzucać z biurka :roll: bo tak szybciej można chrupki wyjąć.... a jak jest puste, to szuka chrupek (chrupków?) pod tą szarą gumą, co to służy do masowania poduszeczek łapek :roll: bo RAZ tam mu JEDEN chrupek wpadł, pod tą gumę i teraz myśli, że one się tam same pojawiają.... kiedyś myślał, że jedzenie bierze się z szafki w pokoju (i miał rację - stała tam miska z karmą nerkową, kiedy miał ostrą niewydolność nerek i musiał to jeść... musiał jak musiał - dużo bardziej mu to smakuje niż Porta 21, którą mają w misce...) i miauczał przy tej szafce. Teraz wie, że z tej szafki to się raczej antybiotyk bierze ;) i wieje jak tylko zamykam szafkę i trzymam coś małego w dłoni :wink:
Dziwny kotek :P

* http://www.zooplus.pl/sho...rzysmaki/334734



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group