To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Własna karma - mieszanka

hefi - Czw Lut 14, 2008 21:55

piachu01, marchewkę i ryż to raczej tak jednorazowo do miseczki... nie do karmy bo marchewka się popsuje jak będzie za długo leżeć ;) ...
ryż - ugotowany, marchewka - obojętnie :)

falka - Pią Lut 15, 2008 10:29

piachu01, marchewkę spróbuj dać surową - na pewno jest zdrowsza :) Jeśli będą mocno wybrzydzać to możesz podgotować.

Ryż możesz dać zarówno suchy jak i gotowany. Gotowany to raczej przysmak, więc dajemy od czasu do czasu, a surowy możesz dodać do suchej karmy jako jeden ze składników. Albo preparowany, szczurki go bardzo lubią.

S - Pią Lut 15, 2008 14:07

piachu01, w sklepach spożywczych bywa suszona włoszczyzna - suszone: marchewka, pietruszka, por. Takie coś dodaję do suchej karmy. Można dodać też suszone buraczki.
Z doświadczenia wiem, że do suchej mieszanki lepiej dodawać płatki owsiane, ryżowe, pszenne, żytnie, (byle nie błyskawiczne, bo są za małe i szczurki je ignorują) zamiast ziaren. Suszone owoce też są dobre.

Oli - Pią Lut 15, 2008 14:09

z suszonych rzeczy to mogę polecić wszelkie roślinki Herbal Pets, także mieszankę ziaren za którą moi chłopcy po prostu szaleją. :wink:
gratis - Sob Mar 08, 2008 14:43

W naszej mieszance starałam się podsumować większość składników, które podawaliście (nie dodałam wszystkich, bo dopiero później doczytałam o niektórych rzeczach ;) )

Wszystko wygląda fajnie i także tak pachnie :)

Oto skład:
Paczka HP natura szczura i grysik witaminowy z algami + megan owocowy przysmak i Versele Laga rat nature oraz:

-siemię lniane (w dużej ilości :) )
- słonecznik łuskany i nie
- pestki dyni w łupince (łuskane są już w grysiku)
- ryż preparowany (muszę go dawać naprawdę dużo bo znika z prędkością światła :) )
- podróbkę kangusa (niewiele)
- soja (takie żółte kuleczki - nasiona, tak?)
- suszona warzywa paczka: (pasternak, pietruszka, marchewka, cebula, por, powybierałam cebulę i pora, tak dla czystego sumienia)
- kocia karma
- psia karma (pupil)
- od czasu - do czasu dostają w łapkę orzecha laskowego w łupinie
- bebe też w łapkę

Oczywiście dostają też inne dobrodziejstwa, aczkolwiek nieczęsto:
gerberek (indyk z warzywami, kurczak z warzywami, kurczak ze śliwkowym pure (ulubiony) to dostają najczęściej)

kaszka dla niemowląt mleczno-ryżowa
ryż z groszkiem i marchewką oraz frykasem sheby
frykas sheby
rzadko royala w łapkę (młodziaki w końcu, ale na razie dostały tylko raz :) )
świeże warzywa i owoce w łapkę (jabłko, banan, ulubiony groszek, marchewka)
hmm.. to chyba tyle

P.S. Czy Versele naprawdę Wasze szczury tak jedzą? u mnie właściwie te Verselowe chrupki zostają... muszę poszukać gdzieś XtraVitalu, ale u mnie ciężko nabyć cokolwiek oprócz megana i vitapolu :/ ....

Andzia - Nie Mar 09, 2008 19:17

A ja się tak chciałam zapoznać z Waszymi opiniami na temat następującej mieszanki :D

1. Sluis Superior Menu Rat 850g
2. Megan Przysmak owocowy dla gryzoni 1l
3. XtraVital Rat Food 0,5kg
Dodatkowo (w ilościach na oko)
- makaron surowy
- ciasteczka Bebe
- płatki kukurydziane
- ryż preparowany

Suszone warzywa, owoce i zioła moje chopaki mają osobno :D
Nie wspomnę o prawie codziennych kolacyjkach :oops:

Oli - Nie Mar 09, 2008 19:22

Andzia napisał/a:
- ciasteczka Bebe
są mocno słodzone - nie polecałabym do codziennego jedzenia. Raczej jako zdrowsza wersja dropsów. Reszta całkiem dobra i podobna w składzie do moje mieszanki. Z tym, że ja co jakiś czas zmieniam karmy, które wrzucam do mieszanki.
Andzia - Nie Mar 09, 2008 21:06

Olimpia, dzięki :wink: To ciasteczka będą od czasu do czasu :P
A ja też do tej pory miałam inne karmy (VL) i chciałabym czegoś innego spróbować :)

Layla - Pon Mar 31, 2008 08:52

Uaaaa zrobiłam mieszankę cud miód ;)

Skład:
1. 1 kg Prestige Hamster Crispy
2. Paczka Tropifit Rat (jeno na dosypkę tą karmę mogę polecić)
3. Paczuszka pestek dyni
4. Musli tropikalne
5. Karma HP dla królików (natury szczura nie było, a tą też jedzą, skład podobny :P )
6. Psia karma (zwykła, bezfirmowa)
7. Słonecznik niesolony
8. Płatki kukurydziane
9. Makaron orkiszowy
10. Rodzynki

Mangalarga - Nie Kwi 20, 2008 23:24

Moje dziewczyny dostają na razie dość prostą mieszankę:
- XtraVital
- HP Natura Szczura
- Vitakraft Vita Special Beauty (trochę, jako dodatek)
- HP Grysik Witaminowy z Algami - oddzielnie
- HP Mysi Specjał (proso) - oddzielnie
i czasem rożne smakołyki w postaci owoców, warzyw, itp.

Nie zostało tego za wiele, dlatego jak się skończy, chciałabym zafundować im coś bardziej urozmaiconego.
Myślałam nad czymś takim:

To co wyżej plus:
- Vitakraft Vita Special Beauty
- susz warzywny (taki do zup)
- musli bez cukru / płatki owsiane, kukurydziane, itp.
- pestki dyni
- słonecznik
- siemię lniane

Może być, czy coś dodać/odjąć?

Oli - Pon Kwi 21, 2008 00:28

Cytat:
- susz warzywny (taki do zup)
to chyba nie jest dobry pomysł - takie rzeczy sa doprawiane - zarowno sola jak i innymi przyprawami.
Anonymous - Pon Kwi 21, 2008 10:46

Olimpia napisał/a:
to chyba nie jest dobry pomysł -
zdecydowanie nie jest.

I nie dodawaj dużo nasion słonecznika, dyni, orzechów. To są pokarmy bardzo bogate w tłuszcz i utuczysz niepotrzebnie szczury. A odchudzić je jest prawie niemozliwym.

falka - Pon Kwi 21, 2008 12:28

Mangalarga napisał/a:
susz warzywny
jest susz, który zawiera same suszone warzywa, nie ma tam soli ani przypraw, ja taki daję szczurom i jak gotuję im ryż/kaszę to też go sypię do gotowania
Mangalarga - Pon Kwi 21, 2008 13:09

Dzięki za rady.
Jeśli znajdę suszone warzywa bez soli i przypraw, to dodam, jeśli nie, to zrezygnuję. Tak tylko sie zastanawiałam. W sumie, najlepsze są świeże warzywka, więc chyba skreślę to z listy.

Słonecznik i dynię to tak troszkę, dla urozmaicenia. Wiem, że nie należy z tym przesadzać :P

Anonymous - Pon Kwi 21, 2008 13:43

Off-Topic:
Mangalarga napisał/a:
Wiem, że nie należy z tym przesadzać :P
ale my nie wiem czy Ty wiesz, więc czasem pewnie napiszemy jakąś oczywistość. ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group