To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - Scanomune/BetaGlukan i pochodne - lek na cale zlo?

falka - Czw Lut 21, 2008 11:39

Czy można podawać beta-glukan jednocześnie ze środkiem przeciwbólowym?

A z lekami na serce (fortekor) i furosemidem?

AngelsDream - Czw Lut 21, 2008 11:41

falka, ja tylko wiem, że z niektórymi antybiotykami lepiej nie podawać od razu, tylko z kilkudniowym przesunięciem od pierwszej dawki.
Nisia - Czw Lut 21, 2008 12:01

falka napisał/a:
Czy można podawać beta-glukan jednocześnie ze środkiem przeciwbólowym?

A z lekami na serce (fortekor) i furosemidem?

Z lekiem przeciwbólowym jak najbardziej, Henia też dostawała wówczas, gdy miała podawany Furosemid.
Co do leków nasercowych. Z Isoptinem nie było przeciwwskazań.

falka - Czw Lut 21, 2008 12:02

Nisia, jak zwykle niezawodna :przytul:
Nisia - Czw Lut 21, 2008 12:03

falka, :)
Layla - Czw Lut 21, 2008 17:10

falka, jeśli chodzi o Fortekor, to spokojnie możesz łączyć - Azja też tak dostaje.
Anka. - Nie Mar 02, 2008 10:03

Czy można beta glukan łączyć z antybiotykami , mam na myśli te na zapalenie płuc?

I jak go podawać? Nawet wibowitu w poidle nie chcą.
Więc czy mógłby być z np. jogurtem?

Layla - Nie Mar 02, 2008 10:10

Anka., oczywiście, że mozna łączyć. Do poidła nie dawaj beta glukanu, bo fermentuje szybko (znaczy scanomune na pewno). Ja daję z jogurtem, gerberem itp.
Łosoś - Nie Mar 02, 2008 10:17

A ja podaję rozpuszczone na łyżeczce i baby się o scano tłuką :wink: ale beta chyba nie jest tak smaczny więc pewnie tak jak mówi Layla...
gratis - Nie Mar 23, 2008 19:35

A jak długi czas spożycia ma scano? (może pytanie głupie, ale odkryłam ostatnio, że krople ze świetlika w teorii działają 10 dni po otwarciu) bo pragnę się zaopatrzyć w to u weta jak tylko będę miała trochę kasy 'tak na wszelki wypadek'
Asaurus - Nie Mar 23, 2008 23:39

Tak jak większość leków w pastylkach, beta-glukan ma minimum półtora roku, przynajmniej ten co my mamy. Scanomune nie polecam kupować bo najzwyczajniej w świecie się nie opłaca.
idaa - Śro Kwi 23, 2008 14:02

Przeczytałam uważnie cały temat. Kupiłam dziś w aptece Beta Glukan. Ale mój jest w tabletkach, a nie kapsułkach. Pani powiedziała, żeby go rozkruszyć i nie zdziwiła się, jak powiedziałam, że to dla szczurka :lol: Faktycznie świetnie się kruszy na proszek. Tylko jest jeden problem. W tych tabletkach zawartość beta glukanu jest nie 250 mg tylko 125 mg. Wychodzi, że połowa tego co w kapsułakch. Skoro tamten daje się w ilości 1/30 kapsułki, ta czy ja powinnam podać 1/15 ?
A i jeszcze jedno. W którymś poście ktoś napisał, że przechowuje porcje w folii aluminiowej. Pani w aptece powiedziała, żeby tego nie robić, bo folia nie jest obojętna. Lepiej przechowywać w papierze. :wink:
Cena opakowania 26 zł za 30 tabletek

AngelsDream - Śro Kwi 23, 2008 14:06

idaa napisał/a:
ta czy ja powinnam podać 1/15 ?

Tak, wydawałoby się słusznie.

Nisia - Czw Kwi 24, 2008 10:28

idaa napisał/a:
Lepiej przechowywać w papierze.

Albo w folii zwykłej.

Btw. Możesz rozkruszyc całą i wsypać do czegoś. Jak kiedys zauważyłam, 1/30 kapsułki Beta to ziarenko sezamu (wielkościowo). Takie ziarenko łatwo jest odmierzyć wykałaczką. Skoro Ty masz dwukrotnie mniejsze stężenie - trzeba dać tyle proszku, ile by odpowiadało dwóm ziarenkom sezamu. Można tez dawać mniej (ale nie bardzo malutko).

A nawet więcej. Podobno, jak sie szczurowi da jednorazowo nawet całą kapsułkę Beta, to nic mu się nie stanie.
Kiedyś jeden koleś wsunął na raz cały słoik i też mu się nic nie stało.
Bo tego nie da się przedawkować...

idaa - Pią Kwi 25, 2008 19:24

Robię dokładnie tak jak napisała Nisia. Najpierw podzieliłam proszek na 15 części i sprawdziłam optycznie :wink: jaka ilość odpowiada jednej dawce. Teraz przechowuję proszek w szklanym pojemniczku na cytrynę (taki z kopułką) i czubkiem łyżeczki odmierzam dawkę.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group