To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Problemy z zębami

damjan - Nie Paź 03, 2010 20:39
Temat postu: Zęby
Witam, nie wiem czy to dobry dział ale innego nie mogłem znaleźć
A więc tak moja szczurzyca ma ogromne zęby, w ogóle nie chce ich sciarac , kupowałem już najróżniejsze wapna , dawałem suche pieczywo itp. Nie wiem co z tym dalej zrobić. Moze mi coś poradzicie.

susurrement - Nie Paź 03, 2010 20:47

jeśli ma faktycznie przerośnięte to najwidoczniej ma krzywy zgryz i trzeba te ząbki obcinać u weterynarza. a je normalnie? może Ci się tylko wydaje, że są za długie; szczurki ogólnie mają dość długie zęby.
paullla17 - Nie Paź 03, 2010 20:51

ja napiekłam słoik ciastek (takich zdrowych specjalnie dla szczurków) żeby jadły coś twardego bo karmy za dużo nie jedzą.
damjan - Nie Paź 03, 2010 20:53

no w sumie to może mieć krzywy zgryz bo te zeby tak ukośnie idą , ale w dolnej szczęce jednego zęba ma większego od drugiego bo patrzyłem. I wlasnie je tylko tym jednym zebem u dołu
babyduck - Nie Paź 03, 2010 20:54

scalone
damjan - Nie Paź 03, 2010 20:55

do ktorego scalone?
susurrement - Nie Paź 03, 2010 21:03

damjan, to koniecznie trzeba podcinać źle rosnący ząb. on ma niewielkie szanse się ścierać, skoro krzywo rośnie.
damjan - Pią Paź 08, 2010 19:21

a wiecie moze ile mniej wiecej kosztuje takie przyciecie?
EpKee - Pią Paź 08, 2010 19:35

Zależy od weterynarza. Jeden przytnie za darmo, drugi za 5 pln, a trzeci może i za więcej.
damjan - Sob Paź 09, 2010 21:18

bylem dzisiaj :) pani doktor powiedziala ze miala tak przerosniete te zeby ze jej sie az w gorna warge wbijaly . Teraz musze co 2 tygodnie chodzic .
I kosztowalo tylko 5 zl , szczerze powiedziawszy myslalem ze bedzie drozej .

susurrement - Sob Paź 09, 2010 23:45

damjan, koniecznie obserwuj, może być potrzebne nieco częstsze obcinanie. różnie to bywa, niekiedy to 7 dni albo 10. ząbki rosną dość szybko.
Kasienka - Czw Gru 09, 2010 13:07

kochani HELP
moja szczurcia przestała jeść sama jakies 3 dni po operacji, a suche i twarde juz przed operacją (ropomacicze) karmie ją tylko i wyłącznie pipetką (zakraplaczem)- Nutridrinki (jak cudnie ze takowe są, bo nie traci na wadze, a nawet przybrala juz troszke), sama nie je i nie pije, stąd zaczełam juz podejrzewać ze moze to wina ząbków, powiedzcie mi które to ząbki sie przycina- dolne czy górne? bo te górne są krótkie a dolne to długie, tylko ze ja nie wiem czy są OK, czy za długie, i czy to moze byc powodem niejedzenia u szczura a nawet niepicia samemu? to wygląda tak jak brak zainteresowania jedzeniem w ogóle, co by nie stało w klatce... ale- jak daje jej bananka to próbuje delikatnie muskac go ząbkami, widze ze ma chęć na niego, ale tak normlanie gryzc to juz nie daje rady :cry:

susurrement - Czw Gru 09, 2010 13:16

Kasienka, nie obejdzie się bez wizyty u weterynarza. przez internet nie jesteśmy w stanie Ci pomóc; lekarz musi sobie obejrzeć jej ząbki (przycina się zarówno górne jak i dolne, ale sama tego nie rób, bo możesz zaszkodzić; wcale nie jest powiedziane, że są zbyt długie) i ogólnie ją zbadać. a jak ona się ogólnie czuje? może problem nie leży w ząbkach a w osłabieniu i trzeba ją wspomóc lekami, np kroplówkami, witaminami, lekami przeciwbólowymi?
Anonymous - Czw Gru 09, 2010 13:18

Kasienka, a dlaczego nie poszłaś ze szczurem, który nie je po operacji do weta? Nie wiem na co czekasz, bo pomóc ci może tylko wet.
To nie musi być kwestia zębów, a przycinac ich sama nie wiedząc czy są odpowiedniej długości też nie możesz.

Ponadto nie możesz karmić szczura tylko i wyłacznie Nutri, bo go przebiałczysz.
Kup ensure, w ostateczności sinlac.

Kasienka - Czw Gru 09, 2010 13:22

susurrement, owszem osłabiona jest, jest pod stałą opieką wetów jak narazie, jutro tez bedzie wizytka to zapytam, chcialam zasiegnąć na ten temat jakiss info bo to zawsze sie moze przydać, p-w bolowe dostaje, kroplówki juz nie bo nutri działa cuda, ale te gorna zbki to są na prawde dosc krótki, za to dolne ciezko ocenić, czy nei za dlugie, ale chcialam wiedziec czy to moze byc przyczyną tego ze ona nie chce (nie moze) sama jesc, nawet miękkiego bananka czy jablka, bo probuje jakby skubac ale to nie jest gryzienie- raczej takie skubanie, muskanie :|


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group