To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Świszczenie, kichanie, porfiryna, osłabienie, katar

froussy - Wto Lut 28, 2012 15:50

przy klatce jest tylko telewizor i dekoder z cyfry+ XD a wczesniej byla na ziemi przy lozku to tez chrumkal to dalam na biurko bo ciągło zimno od podłogi. No słuchał przy uchu. jeszcze gdy powiedzialam ze ciągle sie drapie to ta mowi ze to normalne bo on sie myje, a ja widze kiedy on sie myje a kiedy naprawde drapie. Spróbuje wyparzyc ta klatke juz wode gotuje, moze to cos da. Wczoraj przez sen także chrumkał.
furburger - Wto Lut 28, 2012 15:55

froussy, no to weterynarz pełną gębą jak to się mówi ha!
mam nadzieję że już zmieniłaś już weta?

froussy - Wto Lut 28, 2012 16:02

no ja juz nie mam zamiaru tam chodzic ;P wole pojechac godzine drogi autobusem wydac 10 zloty na bilety i 25 zloty za wizyte w klinice fabiasza i stefanka z chorzowie niz isc 5 minut drogi do tego weta.. bo w klinice od razu rozpoznali co jest mojemu tamtemu szczurkowi, a tu wet stwierdzil ze szczur jest pol zywy i go uspic trza, a okazalo sie ze nie jest pol zywy tylko pol sparalizowany przez guza bo uciskal nerwy, no i faktycznie po operacji zaczal wszystkim ruszac ale coz serduszko za slabe.. a u mnie u weta nawet RTG nie maja .
furburger - Wto Lut 28, 2012 16:03

froussy, tacy "osiedlowi" weci czasami są jak o kant d.. rozbić :roll:
akzi - Wto Lut 28, 2012 16:04

froussy napisał/a:
Wczoraj przez sen także chrumkał.


obawiam się że to cos z płucami ....
chodzi ci o to ze chrapał ?

froussy - Wto Lut 28, 2012 16:15

nie wiem czy to bylo chrapanie, ale spał i nagle zaczął wydawac dziwny dzwiek troche inny od tego chrumkania co opisywalam wczesniej, ale od razu wtedy sie obudzil i jeszcze przez chwilke chrumkal ale trwalo to krocej niz zawsze.
i wczoraj gdy wszedł mi na ramie to zaczał kichać i gdy oddychal to slyszalam taki jakby swist.
Dziwi mnie tylko to że gdy jest pod kołdrą to nic sie nie dzieje.. tylko jak wychodzi z pod niej, to zaczyna kichać , a w klatce chrumkac. oO
nie uzywam perfum nawet, nie uzywam odswiezacza powietrza, nawet przestalam palic w pokoju..

akzi - Wto Lut 28, 2012 16:21

słuchaj powiem ci tak,
leć do weta, nie zaszkodzi a napewno pomoże.
te swiszczenie chrumkanie kichanie ... mi przypomina jedno przeziebienie.

furburger - Wto Lut 28, 2012 16:24

akzi, jak dla mnie to już może być coś więcej niż przeziębienie, moja księżniczk jest co chwile przeziębiona ale nigdy nie chrumka przy tym za to jak już gorsze gówienko się przypałęta to czasem chrumka
froussy - Wto Lut 28, 2012 16:35

okej, to jutro z rana pojade.
akzi - Wto Lut 28, 2012 16:38

furburger napisał/a:
być coś więcej niż przeziębienie


ehh bałam się to powiedzieć .. wierze ze to jednak jeszcze nie to

froussy - Wto Lut 28, 2012 16:47

akzi - cos gorszego? czyli co? zapalenie płuc?
mam nadzieje ze z tego wyjdzie, bo nie wyglada az na strasznie chorego bo energia rozpiera go niesamowicie, tylko zauwazylam ze malo pije. przez cały dzien nic nie pije, tylko w nocy i to troche , no i w nocy takze dopiero je ale duzo.

akzi - Wto Lut 28, 2012 17:00

to tak pomyslałam . ale nie ma co krakać.
wet osłucha i powie czy słychac coś w płuckach czy nic.
miejmy nadzieje ze nic.
ostatnio czytałam tu na forum nawet, któras z szczurowalnietych napisała że szczury bardzo długo nie dają po sobie poznac że coś im dolega, bo w stadzie taki szczur dawno by je musiał opuścić :/
ehh więc że biega lata to nic nie znaczy.
czy on nie jest odwodniony ??? strasznie mało pije to fakt :/
złap jego skórkę na karku podnies lekko do góry i sprawdź czy szybko opadnie czy zostanie taki wałeczek z niej na szczurku.

jancia - Wto Lut 28, 2012 19:05
Temat postu: alergia / stres?
Hej...a więc przyjechał towarzysz dla Edka. Edek zawsze był pod alfą- Frankiem- zdominowany, ale Fran z milosci pozwalał Edowi na wiele. Jak juz wiecie Fran zmarł z powodu niezmetabolizowanej narkozy po kastracji.W sobotę przyjechał do nas 4 miesieczny Fredie. Ed ma 13 miesiecy. Już dziś jest bardzo duzy progres. Ed go wacha i próbuje czyscić. Ale mały dalej mieszka w klatce obok. Jest cały zakichany. Byliśmy u weta i wnętrze czyste. Wetka mówi, ze to moze być stres. Dała obydwóm pervivet. Przemycam go z nutridinkiem od wczoraj bo zabija zapach wit. B. Tylko dlaczego mały tak psika??
Kluska - Wto Lut 28, 2012 19:12

Scaliłam z tym tematem. Zanim założysz nowy, przejrzyj sobie Spis Treści (jest w każdym dziale)
To może być alergia, jakiej ściółki używasz?

jancia - Wto Lut 28, 2012 19:14

Kluska123, trocinki szczurkowe. TAKIE ZWYKŁE Z ZOOLOGA. W ogóle to muszę się przyznac, bo mnie sumienie gryzie, że odkryłam, ze mały faktycznie był od waszej znielubianej koleżanki...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group