To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Świszczenie, kichanie, porfiryna, osłabienie, katar

Kasik - Pon Lut 27, 2012 18:28

froussy napisał/a:
pogryzł mi cienką gume'sznurek' taka z podtrzymująca baterie w telefonie

Nie bardzo wiem, o co chodzi... :drap:
froussy napisał/a:
bo biegunki dostal dzis w ogole.

A to nie będzie stresowa kupka przez wizytę u weterynarza?

Martini - Pon Lut 27, 2012 18:29

froussy, bez osłuchania nie ma mowy o wykluczeniu zapalenia dróg oddechowych. Przyłożenie szczurka do ucha to żadne osłuchanie - to może zrobić amator, który nie ma stetoskopu, ale wet jest po to, żeby dokładnie osłuchać. Może to alergia, ale bez wykluczenia zapalenia dróg oddechowych jako przyczyny chrumkania nie możesz być tego pewna. Każdy dzień z nieleczoną infekcją powoduje, że leczenie będzie dłuższe i cięższe, więc nie czekaj trzech dni, żeby sprawdzić, czy to nie alergia, tylko jak najszybciej idź do kogoś, kto szczura osłucha.
Skąd jesteś? Patrzylaś na liście polecanych wetów, do kogo możesz się udać?

froussy - Pon Lut 27, 2012 18:42

Kasik - taki gumowy sznurek ;p i lezal na lozku gdzie szczur latal , zauwazylam ze jest zjedzony do polowy.A ta kupka to faktycznie mozliwe ze z stresu bo zanim tam doszlam w pudelku byly normalne kupy.

Martini- Jestem z rudy śląskiej, a to gdzie teraz bylam to niepolecany wet akurat. ale blizej nie ma, a wiec jade do chorzowa do Fabiasza i Stefanka gdzie jest drogo, ale własnie na szczury.org ktos polecał tą kliniki, i tam probowali ratowac mojego szczura ale bylo za pozno, bo moglam od razu do nich jechac, i nawet mniej kasy policzyli. (chociaz jeszcze przezyl operacje). A wiec jutro zadzwonie tam czy jest ten doktor ktory zajmuje sie szczurkami i pojade.

froussy - Pon Lut 27, 2012 18:45

w sumie ten wet to tez z tymi pasozytami stwierdzil ze ich nie ma , po tym ze skora nie jest czerwona... mowilam ze moga byc wewnatrz i moze tego nie widac, ale ona 'wiee' lepiej -.-
tak jak przy tamtym szczurku stwierdzila ze ma przezuty bez zrobienia RTG i ze nie bd go operowac tylko sterydy mu da to ja glupia czekaam 2 dni, az w koncu ruszylam dupe do kliniki i okazalo sie ze nie mial przezutow.. ale juz byl strasznie wykonczony i serce za slabe i zmarl chyba 10 godzin po operacji..

Kasik - Pon Lut 27, 2012 18:51

froussy, o jakich pasożytach mówisz? Podejrzewasz, że szczurek ma jakieś pasożyty wewnętrzne? Chciałaś go odrobaczyć? Bo znów nie bardzo rozumiem, myślałam, że uważasz, że szczur ma świerzb lub coś podobnego. Udaj się jak najszybciej do weterynarza, który się zna, bo inaczej to można sobie gdybać w nieskończoność, a głębszego sensu to nie będzie miało

Staraj się edytować posty, nie pisz jednego pod drugim, jak nakazuje regulamin ;)

froussy - Pon Lut 27, 2012 19:10

znaczy sie , on cie sie ciągle drapie, i mysle ze moze miec pasozyty. no coz innego wyjscia nie mam, nie bede sie kierowac tym co powie zwykly weterynarz osiedlowy. Udam sie jutro do kliniki.
Bo to aż dziwnie ze szczur kicha, chrumka(rano gdy jest w klatce i w nocy, chyba raz czy 2 sie zdarzylo ze chrumkal gdy byl na lozku) , czka(z 3 razy dziennie) i nic niby mu nie jest? przeciez to naprawde wyglada jakby byl przeziebiony albo co innego. Albo ja juz panikuje . Ale wole wydac te 25 zloty za wizyte i miec 100% pewnosc niz sie zamartwiac..

Pućka - Pon Lut 27, 2012 20:11

A ja mam taki problem, że tylko u jednego szczurka są strupki za uszkiem, u pozostałych brak, nawet charakterystycznych dla świerzbu czerwonych plamek na uszach ani krostek na ogonku nie ma. Pani dr stwierdziła, że to od suchego powietrza, i faktycznie w pokoju mamy sucho.. Przebiałczenie wykluczam, bo od dłuższego czasu dostają tylko rat complete, uczulenie na ściółkę też, bo wcześniej miały Pinio, które maja od zawsze, teraz chipsi mais citrus (ale objawy były już wcześniej). Myślicie, że natarcie Czarnuszka w miejscach ranek olejem to dobry pomysł? Od jakiegoś czasu mamy mokry ręcznik na kaloryferze, ale skutki są marne.. Lepiej zainwestować w nawilżacz powietrza, czy pobrać zeskrobinę?
Kasik - Pon Lut 27, 2012 20:23

Pućka, ja bym pobierała. Ale nawet to nie da gwarancji, bo ujemny wynik z zeskrobiny nie wyklucza pasożytów. Więc albo zeskrobina + stronghold, albo od razu stronghold dla wszystkich.
froussy - Wto Lut 28, 2012 14:54

Kurcze, faktycznie teraz obserwuje szczurka i on 'chrumka' i strasznie kicha gdy jest w klatce! I gdy z niej go wyciągne to chrumka jeszcze przez minute i przestaje, pozaa nią też kicha ale nie tak bardzo jak w niej, juz szmatki zmieniłam na papier sniadaniowy, nie mam innej klatki procz tej po starym sszczurku a na lozku nie bede go trzymac ciagle , chociaz i tak na nim jest prawie cala dobe. I gdzieś o 3 w nocy wsadzam go do klatki i własnie wtedy przez noc i rano strasznie chrumka ... nie wiem co tam moze byc, moze faktycznie ma na cos uczulenie
akzi - Wto Lut 28, 2012 14:59

może wszytsko wymyj wyparz klatkę
wyparz domek , ugotuj hamaki w pralce. wszytsko od nowa.
może na jedzenie ?
zmień karme na chwilę.
umyj poidło

obserwuj, zmieniaj codziennie te ręczniki.

smeg - Wto Lut 28, 2012 15:04

Moim zdaniem to jednak może być infekcja, a nie alergia. Nie można mieć uczulenia na klatkę. Szczury czasem mają bardziej "chrumkające" i "niechrumkające" okresy. Jeden z moich przeziębionych szczurów chrumkał tylko, gdy się stresował. Inny z kolei chrumkał cały czas, tylko nie u weterynarza :P Idź do porządnego weta, który ją osłucha stetoskopem, a nie przy uchu.
Martini - Wto Lut 28, 2012 15:21

smeg napisał/a:
Nie można mieć uczulenia na klatkę


Na wszystko można mieć:)

froussy - Wto Lut 28, 2012 15:38

cóż wyparze dziś klatke i wszystko co w niej, zmienie karme na chwile dam mu tylko wode i marchewki. I będe obserwować jeszcze dzisiaj, bo naprawde to aż dziwnie ze poza klatka tylko kicha a w klatce kicha okropnie i chrumka. Jeżeli to dziś nic nie da to jutro jade do tej kliniki. Bo wet powiedzial ze szczurek moze byc uczuleniowcem. Sama juz nie wiem co o tym myslec o.o klatka jest z prętami malowanymi mozna zauwazyc po odpadajacej farbie bo troche odpada, moze to jest głownym powodem tego chrumkania. Mam akwarium ogromne, moze wyloze sciany papierem by sie nie obijał wsadze go tam i zobacze czy tam bedzie chrumkac też.
akzi - Wto Lut 28, 2012 15:43

nie no głupi pomysł z tym akwarium, może jak wyparzysz klatke to odejdzie ta farba która odchodzi
moze podgryza sobie tą farbę ??

cięzko stwierdzić
a twoj wet słuchał jej przy uchu ? :>
heh dziwne praktyki

furburger - Wto Lut 28, 2012 15:45

froussy, w terrarium jest zła cyrkulacja powietrza, więc to jest zły pomysł a może przy klatce jest coś co może wywoływać alergię?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group