To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jakiej odmiany jest mój szczur?

Anonymous - Sob Gru 12, 2009 10:45

Ale sporo himków ma jaśniejsze pointy. :)
Oli napisał/a:
u syjamów ta sierść powinna być w różnych odcieniach "żółci", w zależności od kolaru znaczenia.
no nie do końca. Kolor sierści syjama powinien być kremowy, a to jakiego koloru są pointy nie ma znaczenia. Jeśli szczur jest ładnie wybarwiony to kolor pointów wychodzi mocno od ogona na grzbiet, od nosa na głowę, od palców na barki, ale to nie ma wpływu na kolor sierści nie-pointów. :)
asik8705 - Sob Gru 12, 2009 11:01

Kupilismy go w sklepie zoologicznym . I nawet nie wiem co to za odmiana itp.
Kolorek?? bialo - naturalny taki jak maja pospolite szczurki, oczka czarne prega przez grzbiet ogon ciemny z biala koncowka, kilka plamek na brzuszku oto zdjecie jak byl maly mial ponad miesiac

Oli - Sob Gru 12, 2009 11:07

Viss napisał/a:
Jeśli szczur jest ładnie wybarwiony to kolor pointów wychodzi mocno od ogona na grzbiet, od nosa na głowę, od palców na barki, ale to nie ma wpływu na kolor sierści nie-pointów. :)
ale przecież blue point nie będzie miał tak kremowej sierści jak seal point :wink:
Anonymous - Sob Gru 12, 2009 11:56

asik8705, wasz mały to standardowy agouti hooded, czyli po naszemu - kapturek aguti ;)
gratis - Sob Gru 12, 2009 14:31

asik8705, i na przyszłośc proszę nie kupowac zwierząt w zoologicznych :]
asik8705 - Sob Gru 12, 2009 16:32

Dlaczego????
rumcia - Sob Gru 12, 2009 16:41

http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=3329

http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

asik8705 - Sob Gru 12, 2009 17:34

No fakt. Tylko kto by sie spodziewał ze to na taka skale moze byc. Dzieki
Alexis - Nie Gru 13, 2009 17:33

jak nazywają się znaczenia moich nowych panien?

Wtyczka jest czarna oprócz bródki, plamy na brzusiu, skarpetek na wszystkich łapkach i końcówki ogonka. Na pierwszym zdjęciu to ta pośrodku


Skrętka to chyba kapturek? Tylko to znaczenie ma takie ciapkowate przerywane, to się jakoś nazywa?

L. - Nie Gru 13, 2009 18:40

czarna: standard black berkshire (można dodać: white feet)
łaciata: stabdard black hooded
:wink:

Oli - Nie Gru 13, 2009 19:01

L. napisał/a:
łaciata: stabdard black hooded
broken jeszcze :wink:
Alexis - Nie Gru 13, 2009 21:35

L., Oli, dzięki :)
biedrona - Pon Gru 14, 2009 10:38

więc mam zadanie na poziom zaawansowany ;) a mianowicie do znajomej trafiła zaciążona szczurcia z interwencji u pewnego "hodowcy" węży no i chce przygarnac do swojego stadka jedno maleństwo zastanawiam sie nad jedna z tych 2ch

nie wiem czy ostatecznie nie trafia do mnie obydwie ale czy bylibyście w stanie powiedziec mi jaki bedą miały kolor? maja 7dni, i jeszcze jedna chyba wazna rzecz, ta ciemniejsza ma zrenice czerwona, teraz juz tego nie widac. :)

Edit: dodaje jeszcze zdjecie całej gromady z zaznaczonymi dziewczynkami, tak dla porownania kolorow

wuwuna - Pon Gru 14, 2009 10:44

biedrona, moglibyśmy powiedzieć jakie maluchy będę miały prawdopodobnie kolory gdybyśmy znali przodków. A tak to kompletna niewiadoma.

Ten ciemniejszy pewnie jest black/agouti a rozjaśnione żrenice możliwe są od znaczeń których nie widać jeszcze. Wnioskuję tak z tego powodu, że drugi maluch jest husky. Kolor możliwe, ze jakiś beż.
Ale to loteria w tym momencie. Wszystko zależy co nieśli rodzice, dziadkowie.

edit/ po obejrzeniu zbiorówki ta ciemniejsza nie jest na 100% black, jest aguti

biedrona - Pon Gru 14, 2009 10:53

Dzięki wielkie wuwuna, nie żeby mi jakoś specjalnie zależało na kolorze ale po prostu byłam ciekawa :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group