To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jakiej odmiany jest mój szczur?

biedrona - Nie Lis 15, 2009 13:16

Chyba nie mam zdjecia na którym widac to pofalowane futerko, jak uda mis ie zrobic to wrzuce. A Pong ma uszka na koncówkach ciemniejsze ale łapki tylko leciutko. I tak ładnie jak na ciurki z kinderniespodzianki ;)

Edit: Dzieki wiekie za aż szybką odpowiedz :)

gabi30 - Nie Lis 15, 2009 16:12

L. napisał/a:
gabi30, tak.
jak będzie miał więcej niż ok. 50% siersci przetykanej białymi włosami będzie silvered black.
jak będzie miał mniej niż 50% przetykanych białą sierścią tez taki będzie - tylko już nie standardowy tj. nie wystawowy :)


:mrgreen: L. a w jaki sposób oszacować te 50%?? Czy są jakieś kryteria czy na oko :]

wuwuna - Nie Lis 15, 2009 16:16

gabi30 napisał/a:
L. a w jaki sposób oszacować te 50%??
Wystawowy silvered powinien być po pierwsze równomiernie rozłożony na całym ciele i powinien być mocno widoczny bez rozchylania sierśći. Właśnie pół na pół włosków czarnych i srebrzystych. I to widać, tyle, że na żywo.
klaraurs - Nie Lis 15, 2009 17:22

To moja Nelly jest takim niewystawowym silvered blackiem? Ma siwe włosy równomiernie rozmieszczone na całym ciele (z wyjątkiem miejsc, gdzie jest biała i nie widać) i są widoczne bez rozchylania sierści, ale nie ma ich na tyle dużo, by można mówić o 50% udziale.

L. - Nie Lis 15, 2009 17:28

Ja sędzią nie jestem ;] tylko hodowcą :P

ale z tego co widzę to rzeczywiście jest ich bardzo mało.


to, że napisałam, iż szczur jest "nie wystawowy" nie znaczy, że nie można go wystawić ;]
bo to, że ma "wadę" umaszczenie nie dyskwalifikuje go z wystawy ;] zostaną mu po prostu odjęte punkty za barwę, a ma jeszcze szanse na zdobycie kategorii usznej, sierstnej czy najlepszego znaczenia :)

klaraurs - Nie Lis 15, 2009 17:40

Ale ja się wcale nie obrażam, nie uważam, że mój szczur jest niepełnowartościowy czy nudny, wręcz przeciwnie: Nelly stale dba o moją rozrywkę. Wydawało mi się, że "niewystawowy" znaczy tyle co "niestandardowy". Nie wiem, co ona ma w tej sierści, ma jakieś takie połyskujące i miękkie w dotyku futerko (miększe czy gładsze od Naomi), nie wiem czy mi się wydaje, czy to te siwe włoski, czy coś innego, ale obserwuję ją już od dłuższego czasu i nie mogę oprzeć się wrażeniu, że coś tu się nie zgadza, że ona nie jest po prostu czarny standard ze znaczeniami.
L. - Nie Lis 15, 2009 20:01

klaraurs, ona może być i satin i silvered - to się nie wyklucza :]
gen satin odpowiada za mocno połyskujące i często delikatniejsze w dotyku futerko.
zaintrygowałaś mnie tym, że oprócz Neptunia Nelly również taka jest.

karola - Nie Lis 15, 2009 22:03

L. napisał/a:
gen satin odpowiada za mocno połyskujące i często delikatniejsze w dotyku futerko
Przeczytałam i teraz się zastanawiam... Zawsze Tobba zdawała mi się być inna "w dotyku" niż Robin czy trzy rozrabiaki u Adriana.

"Satin" będzie się objawiał połyskiem, delikatnością i miękkością? Bo zawsze jak głaskam Tobbę to mam wrażenie, że jej sierść jest takim puchem- zupełnie inaczej niż u reszty moich i Adriana szczurów.

Potrafi ktoś ze zdjęcia odgadnąć czy to satin czy po prostu "ten typ tak ma"? :wink:

L. - Nie Lis 15, 2009 22:13

ten typ tak ma, a szczur świeci się od flesza.
to, że szczur ma bardziej miękką sierść nie oznacza, że jest satin.
moje standardy też się różnią miękkością sierści. Rei ma jak puch, Hana ma twardą.

poza tym to gen recesywny.

ps. łady z niej: standard american blue hooded ;]

karola - Nie Lis 15, 2009 22:22

L., tak też myślałam :] Dzięki.
xMsMartax - Pon Lis 23, 2009 11:10


Jakiej dokładnie odmiany jest ten szczurek? Dodam , że nie jest albinosem, ma lekko beżową ta sierść, taką jakby "brudną" i do tego mięciutką, inna niż inne szczurki ;)

quagmire - Czw Lis 26, 2009 11:46

xMsMartax, no i nikt Ci nie odpowiedział.
Może spróbuj zrobić małej zdjęcie bez lampy i wtedy będzie lepiej widać jej kolor?

Roth - Pon Lis 30, 2009 11:23

Szczurcia jest prawdopodobnie dumbo champagne hooded, ale co do znaczenia nie mam pewności, bo słabo na zdjęciu widać :)
Martuha - Pią Gru 11, 2009 17:04

Ech tępa jestem pomóżcie:tak się zastanawiam bo mam z adopcji 2 himalajki,tak więc czym różni się himalayan od siamesse ? Tylko czerwonymi oczkami i tym,że znaczenia himalayan są jaśniejsze?
Oli - Sob Gru 12, 2009 10:01

Martek napisał/a:
Tylko czerwonymi oczkami i tym,że znaczenia himalayan są jaśniejsze?
ani jednym, ani drugim ;)

himki mają biała podstawę umaszczenia, tzn. ich sierść poza znaczeniami powinna być biała, u syjamów ta sierść powinna być w różnych odcieniach "żółci", w zależności od kolaru znaczenia.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group