To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jakiej odmiany jest mój szczur?

Bel - Pią Lis 13, 2009 22:16

pierwszy z zoologa.Poszłam po chomika wróciłam ze szczurem.. no i się gromadka powiększyła :) miałam już kiedyś szczurki.3pierwsze to do rany przyłóż 2ostatnie to małe krwiożercze potwory...stąd wzięło się uprzedzenie do szczurów.. ale teraz przeszło :)
wuwuna - Pią Lis 13, 2009 22:52

believe_86 napisał/a:
pierwszy z zoologa.Poszłam po chomika wróciłam ze szczurem.
believe_86, zwierząt nie kupujemy w zoologach, bo to napędzanie popytu.
babyduck - Sob Lis 14, 2009 16:26

katasza, believe_86 - bardzo proszę o zakończenie offtopu, bo zamknę temat karnie.

edit: wyczyściłam

gabi30 - Nie Lis 15, 2009 10:11

Witam!
Ja mam pytanie do ekspertów. Mianowicie mój mały Pele ma 1,5 miesiąca, zawsze był czarny ale ostatnio zaczyna boczkami porastać białym futerkiem. Tzn. czarny włos jest poprzetykany białym. Czarne włosy nie są dwubarwne jak u agouti, są jednego koloru na całej długości,ale rosną też białe. Szczurek wygląda jakby lśnił. Czy on z wiekiem będzie jaśniał?
Nie wiem czy fotki dobrze to oddają:


Pozdrawiam

Lavi - Nie Lis 15, 2009 10:33

gabi30, pewnie chodzi o silvered black. Jeśli Twój szczurek ma większą część ciała poprzetykaną włoskami srebrnymi to jest silvered black i nie zdaje mi się, żeby rozjaśniał Ci się do całkowitego białego;) Dziewczyny tłumaczyły to w tym temacie na stronie 46, zajrzyj sobie;)
gabi30 - Nie Lis 15, 2009 11:03

Off-Topic:


Ok. chylę głowę karnie :mrgreen: , nie przeczytałam całego tematu.
Czyli podsumowując szczurek najprawdopodobniej będzie silvered black.

Lavi - Nie Lis 15, 2009 11:54

Dziewczyny, które się lepiej na tym znają z pewnością Ci odpowiedzą;) Ja jedynie skojarzyłam z tamtym przypadkiem, o którym dyskutowały i nakierowałam. Niestety ekspertem w umaszczeniu nie jestem... A szkoda;)

Pewnie Twój Pele zmienia futerko na dorosłe :wink:

L. - Nie Lis 15, 2009 12:36

gabi30, tak.
jak będzie miał więcej niż ok. 50% siersci przetykanej białymi włosami będzie silvered black.
jak będzie miał mniej niż 50% przetykanych białą sierścią tez taki będzie - tylko już nie standardowy tj. nie wystawowy :)

biedrona - Nie Lis 15, 2009 12:57

No więc i ja niech sie w koncu dowiem jakiego koloru sa moje bestyjki ;)
Pong taka plamke ma jeszcze na dupce
Didi stare zdjecie no ale łatka sie nie zmieniła ;)
Do tego obydwoje maja puszyste futerko, nie tak jak normalne szczury, Didi do tego falowane. Dziekuje za pomoc z góry :lol1:

Anouk - Nie Lis 15, 2009 13:02

Pierwszy szczur to siamese, jakie ma oczka?
Drugi do black, chyba irish...
No i obydwa dumbiaki.

biedrona - Nie Lis 15, 2009 13:05

Oczy ma ciemnoczerwone, no a dziewuszka ma jeszcze skarpetki i pyszczek biały, jakby brode miała :)
L. - Nie Lis 15, 2009 13:07

wszystko na zdjęciu ładnie widać.
prawie wszystko ;] nie masz dokładniejszego zdjęcia sierści?
(bo bym się wahała pomiędzy rex, a velveteen, bo na zdjęciach wąsy są dość proste).

1. dumbo rex siamese seal point (oczy ruby)
2. dumbo rex black irish


ps. prawidłowo wybarwiony siamese ma point'a: na pysiu, na dupce, na łapkach i przednich i tylnych. a dobrze jest jak i uszka z brzegu są pokryte kolorem point'a.

Anouk - Nie Lis 15, 2009 13:10

No to pierwsza, to red eyed siamese <jakiś> point.
A dokładnie jaki, to zapewne podpowie Ci ktoś z większą wiedzą od mojej : )

A druga... No nie mam pojęcia. W każdym razie ma uszka dumbo, jak i jej koleżanka :P

Ojaa, teraz zauważyłam... Ona ma poskręcane wąsiki... A futerko też?

Edit:
eLka już mnie uprzedziła :)

Oli - Nie Lis 15, 2009 13:11

L. napisał/a:
2. dumbo standard black irish
ona też jest chyba rex - tu jest więcej zdjęć http://forum.szczury.biz/...p=370796#370796
L. - Nie Lis 15, 2009 13:14

Oli, dokładnie. nie powiększyłam sobie zdjęcia czarnulka :wink: to i nie zauważyłam.
już zedytowałam post.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group