To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Koty vol. VII

Zizollo - Pią Mar 07, 2014 14:43

Trzynastka, tak jak pisze Ninek wiele od weta zależy,mój np polecał wykastrowanie samca do 8m-ąca i tak też zrobiłam żeby się wszystko ładnie wykształciło i spokojnie dojrzał.
Tak samo jakbym brała z hodowli to nie chce brać od razu kastrata żeby później nie okazał się nimfetką tylko umówię się,że sama wykastruję po tych 8miesiącach czy 12 ;)


klauduska, dzięki :) wejdę sobie na ich strony i się zapoznam :]

Ninek - Pią Mar 07, 2014 15:10

Zizollo, czekanie z kastracją kocura do roku to dość ryzykowne posunięcie. Wszystkie nasze kocury zaczęły znaczyć wcześniej (i od razu traciły jajka). Obecnie już nie będę czekała aż zaczną znaczyć.


Mefisto stracił jajka mając 5 miesięcy czyli ponad miesiąc temu. Zapach moczu zniknął ale zostały mu ciągoty do krycia. Jest opcja, że mu to minie czy już tak zostanie? Bywa irytujący :evil:

limomanka - Pią Mar 07, 2014 15:14

Ninek, nasz Solo krył jeszcze 2 miesiące po kastracji, kiedy Aria dostała rujki w oczekiwaniu na sterylkę. Ale wyciszył się dość szybko potem.
klauduska - Pią Mar 07, 2014 15:32

sachma, wiem ;)
Dlatego mówię., że jest duża różnica między wystawami psów i kotów. Pod wieloma względami :)

L. - Pią Mar 07, 2014 15:34

Zarówno kocury, jak i kotki można ciachać od 3 miesiąca.
Później zaleca się kastrację w okolic 7-9 miesiaca życia.

Zizollo napisał/a:
Tak samo jakbym brała z hodowli to nie chce brać od razu kastrata żeby później nie okazał się nimfetką

jeszcze nie spotkałam się z czymś takim ;p
serio, wczesne kastraty nie są bardziej poszkodowane niż te standardowe.
ryzyko w przypadku jednej, jak i drugiej kastracji jest takie samo.
wszelkie inne wątpliwości to tylko nasz indywidualne wyobrażenia i obawy.



edit: czemu żaden mod nie dodał Muffina do listy z pierwszego postu.
kilka stron temu dawałam wszystkie dane :< <<

Ninek - Pią Mar 07, 2014 16:09

limomanka napisał/a:
Ninek, nasz Solo krył jeszcze 2 miesiące po kastracji, kiedy Aria dostała rujki w oczekiwaniu na sterylkę. Ale wyciszył się dość szybko potem.

Mefisto próbuje się dobierać do ludzi :lol: No ale kota będzie miał dopiero jutro, więc pewnie stąd taki zamiennik :roll:

Właśnie. JUŻ JUTRO :mrgreen: :serducho:

Devona - Pią Mar 07, 2014 23:14

L., już jesteście w spisie :) , przegapiłam post. Lepiej pisać PW w takich przypadkach.
Ninek - Sob Mar 08, 2014 15:22

Jest Mocca :serducho:
klauduska - Sob Mar 08, 2014 15:36

Ninek, pokazuj :D Tak samo nazywa się jedna z kotek, z którymi mieszka Aris z miotu "A" :D
Ninek - Sob Mar 08, 2014 15:45

klauduska, na razie nie ma jak pokazać :P Siedzi pod łóżkiem. Wyszła dwa razy, zrobiła rundę po pokoju i wróciła pod łóżko. Zero syczenia, stroszenia, itp. Mefisto zaintrygowany, grucha do niej :serducho:

JoKotowa koteczka:
https://www.facebook.com/...?type=3&theater

NinaWi - Sob Mar 08, 2014 16:34

Ninek, śliczna :serducho:
L. - Sob Mar 08, 2014 17:15

Ninek, cudna :serducho:
wilczek777 - Sob Mar 08, 2014 18:31

Jaki koteł! :serducho: Nie przepadam za kotami szczególnie ale ona ma takie miłe "kocie" coś w sobie :serducho:
Ninek - Sob Mar 08, 2014 23:39

Dziękuje :mrgreen:


mmarcioszka - Sob Mar 08, 2014 23:41

Ninek, urocza jest :serducho:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group