To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Koty vol. VII

klauduska - Pon Mar 03, 2014 09:38

Myśmy byli na wystawie :mrgreen:
Tora:
1x Ex1 -> CAC -> Champion + BIV-TOTAL [najlepsza w kolorze] i 1x Ex2

Bebe:
2x Ex1

Bimi:
2x Ex1, i 2x NOM BIS (Nominacja do Najlepszego Kociaka Wystawy Kategorii Półdługowłosych; raz z 3 kociaków a raz z dwóch)

DUMNAM :mrgreen: :mrgreen:

A tydz temu w Legionowie nasza Ambra: 2x Ex1 oraz 1x NOM BIS :mrgreen:

Onia - Pon Mar 03, 2014 09:45

Gratuluję!
Zizollo - Śro Mar 05, 2014 18:33

mam pytanko znacie i możecie polecić hodowle kotów brytyjskich? ;)
robię rozeznanie bo planuję nabycie...ale za ok 2lata

Devona - Śro Mar 05, 2014 20:25

klauduska, to normalne, że koty dostają tyle różnych "odznaczeń" na wystawach, czy masz po prostu "na stanie" same rewelacyjne "egzemplarze" :P ?
klauduska - Czw Mar 06, 2014 08:38

Zizollo, EstiBri*PL, Underlayhall*PL, A&O*PL, CZANKRA*PL . Te znam osobiście i polecam ;)

Devona, "odznaczane" są koty wyjątkowo dobre :) . Byle kot BIS, NOM BIS, BIV nie dostanie :)
Ex1 łatwiej dostać, szczególnie jak się nie ma konkurencji do niego ;) Ale, jak się słucha sędziego lub czyta dyplom z oceną kota, to się wie, dlaczego dany kot dostał Ex1 (i co ma świetnego w sobie).

Mogę wkleić zdjęcie jakiegoś dyplomu, żebyście sobie zobaczyły jak to wygląda :) Co jest oceniane :)

agacia - Czw Mar 06, 2014 09:47

Ciekawa jestem czy w kartach ocen kotów można poczytać takie cuda jak w ocenach psów :D
klauduska - Czw Mar 06, 2014 10:06

agacia, w sensie?
Trzynastka - Czw Mar 06, 2014 19:07

Wie ktoś może od jakiego wieku można sterylizować kotki?
Ninek - Czw Mar 06, 2014 19:21

Trzynastka, wiele zależy od weta ale niektórzy już 3 miesięczne kastrują ;) 6 miesięcy to już standard.
Devona - Czw Mar 06, 2014 19:28

klauduska, ja chętnie zobaczę taki dyplom :)
agacia - Czw Mar 06, 2014 19:58

Np. masa błędów ortograficznych lub inne słowo niż miało być :D
sachma - Czw Mar 06, 2014 19:59

agacia napisał/a:
Np. masa błędów ortograficznych lub inne słowo niż miało być :D


albo taki opis i porównania, że znawca rasy nie wie co autor miał na myśli XD

nimka - Pią Mar 07, 2014 00:48

Trzynastka napisał/a:
Wie ktoś może od jakiego wieku można sterylizować kotki?

To zależy czy masz odpowiedniego (doświadczonego) weterynarza-chirurga, który podejmie się kastracji kotki młodszej niż 5 miesięcy. Niektórzy weci nie chcą kastrować młodszych, bo się boją/nie potrafią. Czasami nawet się upierają żeby jeszcze dłużej czekać...

4-5 miesiąc jest ok, chyba że kotka jest/była niedawno zabiedzona, świeżo szczepiona (lepiej zaszczepić 2x i odczekać z miesiąc i dopiero operować) czy chora, to wtedy lepiej poczekać aż będzie gotowa. Inna sytuacja jest gdy w domu mieszka z niekastrowaną kotką również niekastrowany kocur, wtedy ja bym kastrowała tuż po ukończeniu 4 miesiąca lub ze świadomością, że kastruję aborcyjnie ciut później (5 miesiąc), bo pierwsza rujka może (nie musi) być już w 4 miesiącu życia, niekoniecznie z objawami widocznymi dla ludzi.

klauduska - Pią Mar 07, 2014 08:02

agacia, w dyplomach wystawowych można pisać tylko w jednym z 3. oficjalnych języków FIFe (pewnie w WCF też tak jest i jakiśtam innych organizacjach), czyli angielskim, francuskim i niemieckim.

U nas częściej bazgrolą, tak, że trzeba się domyślać, co tam jest niby napisane. I piszą skrótowo, bo nie ma czasu na pitu-pitu. Mało jest sędziów, którzy elaboraty piszą ;) Więcej niektórzy na głos mówią i opowiadają o kocie.
Inaczej ocena kotów niż psów wygląda i cały proces do NOM BIS i potem BISów.

Devona, ok, zgram w takim razie i wstawię :)

A ja się chwalę, że wszystkie kociaki z miotu "B" znalazły domy :mrgreen: :serducho: Bloom w Bułgarii w hodowli, Bebe w hodowli u nas, a Bimi poleci do hodowli do Hiszpanii niedługo :mrgreen:

sachma - Pią Mar 07, 2014 14:14

klauduska napisał/a:
Mało jest sędziów, którzy elaboraty piszą ;)


u psów sędziowie nie piszą :P asystent siedzi i zapisuje ;) sędzia tylko dyktuje ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group