To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Problemy z oczami

Tatyka - Nie Lis 23, 2008 15:55

Może i myszy, ale ja im problemy z oczkami załatwiałam świetlikiem na przemian z mocną, niesłodzoną i chłodną herbatą. Pomaga.
Nisia - Nie Lis 23, 2008 16:04

Do płukania oczu można też użyć sztucznych łez.
Andzia - Nie Lis 23, 2008 16:30

Nisia, to też jest dobry pomysł. Lacrimal chyba wychodzi najtaniej a przy takim kłopocie jak mój na początku (czyli brak zamykania oczu) nawilżanie gałki ocznej jest bardzo istotne.
Nisia - Nie Lis 23, 2008 16:42

Andzia, ja używałam dla szczura Lacrimalu (dlatego, że używam i dla siebie).
ante - Śro Lut 25, 2009 16:25
Temat postu: spuchniete oczko
witam... ostatnio moj szczurek zlapal glupawke i zauwazylem ze ma przymrużone oczko. poszedlem do weta i dostalem recepte na atecortin... 3 razy an dzien oczko ma byc zakrapaine.... tylko jest jeden problem, dzis jest 3 dzien a Axel po kazdym zakrapianiu na sile lapkami sie probuje rpzemywac i wydaje mi sie ze opuchlizna sie pwoiekszyla a on jest ciagle taki spiacy i oslabiony... myslalem ze moze jakies pasozyty ale tydzien temu zostal spryskany specyfikiem na robale (asekuracyjnie bo moja Vikusia byla zaatakowana przez wesz psia :/ , ktora ja w przeciagu paru godzin zabila :( ) wiec taka mozliwosc chyba mozna wykluczyc. nic wiecej sie dowiedziec nie moge wiec mzoe ktos z tutaj obecnych mial podoba sytuacje ??
PALATINA - Śro Lut 25, 2009 16:43

Czym szczur został spryskany na robale?
Możliwe że się zatruł.

ante - Śro Lut 25, 2009 16:55

nie pamietam nazwy ale wet mowil ze bezpieczne dla gryzoni .... pozatym objawy by mial chyba wczesniej a nie ponad tydzien po aplikacji. a w sumie od dzisiaj jest taki oslabiony.
PALATINA - Śro Lut 25, 2009 19:13

Jeśli tak, to uważam, że antybiotyk podawany miejscowo mu nie wystarczy.
Może powinien dostać coś ogólnie....
Udaj się z nim znów do weta.

ante - Czw Lut 26, 2009 09:18

chyba z tym zatruciem mialas racje.... jest dosc oslabiony, ma biegunke... na nosku cos ciemnego... chyba poryfina... po 10 mam otwartego innego weta bo ten poprzedni nic nie stwierdzil :/ dopiero teraz moge stwierdzic cos ala zatrucie [po mojej obserwacji... ps szczur byl spryskany FIPREX spray.....
ziutkowska - Czw Lut 26, 2009 09:37

Też miałam ten problem z moim ciurem. Mrużył strasznie oczko, więc poszłam do wetki, a ta - podobnie jak Tobie - przepisała Atecortin. Tyle że mojemu Fiflakowi to pomogło, już na drugi dzień była poprawa. A i on się przemywał łapkami. Tak więc nie wiem czemu Twój szczurek tak zareagował, ale koniecznie idź do weta. Pozdrawiam.
ante - Czw Lut 26, 2009 17:41

maluch ma przepisany nifuroksazyd 3 razy dziennie bardzo male dawki podawane strzykawka "doustnie" z tym ze jest juz po 2 dawkach i narazie nie widze zmiany... czasem sie przemyje.... pije wode... ale dalej jest taki slaby itp.... nie wiem czy mam cos dalej kombinowac czy czekac bo sie martwie :/ niedawno odeszla Vikusia i teraz jest przewralizowiony na punkcie teog szczurka
ante - Pią Lut 27, 2009 08:58

Axel nie żyje :( [']

nie wiem czy sami niedorobieni weterynarze czy poprostu juz sie nie dalo nic zrobic... ehh

wuwuna - Sob Cze 06, 2009 17:06

Scalone z "Wystająca gałka oczna", "Niewidzące oko", "Zapalenie spojówek".
Nikky - Nie Paź 25, 2009 16:54
Temat postu: Oczy.
Chyba takiego tematu tu nie ma, a że ja jestem panikara i Zuźkę mam od niedawna to wolę się spytać.
A więc Zuńka ma jedno oko takie wypukle bardzo, a drugie takie normalne. Czy to po prostu jej uroda?

EpKee - Nie Paź 25, 2009 17:01

Najlepiej przejść sie do weta moim zdaniem, on to oceni.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group