To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Rozmnażanie - W ciąży czy nie?

L. - Sob Mar 19, 2011 20:02

a czy nie jest tak, że samica kupiona w ciązy to jakby "towar" nie zgodny z obiecywanym podczas zakupu? i jednaki mozna jakoś sprzedawca zmusić do rodzielenia szczurów płciami.
chociaż z drugiej strony taka osoba moze bronic sie tym, że szczura mozna było zwrócic.

pysia - Sob Mar 19, 2011 21:41

no dokładnie tak - możesz zwrócić . Ale ja już moich małych łobuziaków nie zwrócę :) Nie potrafiłabym .

Jedyne co wywalczyłam w tym sklepie zoologicznym to to, że wypożyczyli mi dodatkową klatkę , żebym miała gdzie rozdzielić szczurki :)

I o dziwo, po mojej niezbyt miłej rozmowie telefonicznej z kierownikiem sklepu i wywalczeniu tej klatki - powiedziałam co myślę o trzymaniu szczurków obu płci w jednej klatce , to gdy popołudniu zajechałam do sklepu to nagle w sprzedaży nie było w ogóle szczurków :shock:

Czyżby je schował przede mną ? Bo wątpię że wszystkie zostały sprzedane :?

Ech...

magmads - Nie Mar 20, 2011 17:13

mogły zostać sprzedane, szczurki wbrew pozorom niestety dosyć szybko schodzą ze sklepów zoologicznych.
pysia - Nie Mar 20, 2011 23:06

sklep prywatny podejrzewam, w inspektoracie powiedzieli ze co do tego nie ma odpowiedniego przepisu który mówiłby o nietrzymaniu razem np. szczurków ;/

w tym sklepie to koszatniczki przenosili za ogon z jednej klatki do drugiej ;/

Szczurzynka;* - Wto Wrz 13, 2011 16:24
Temat postu: Czy ona jest w ciąży?
Ok.2-3 tygodnie temu kupiłam w sklepie zoologicznym (niestety w sklepie) dwie szczurzyce.
Jedna młodsza ,druga starsza.
Ta starsza od jakis 3-4i mnie gryzie ,brzuszek się jej zaokroąglił...
Ale daję im też dosyć dużo jedzenie więc ,może po prostu przytyła? Ograniczę im jedzenie i może się wjaśni.
Samce i samice były w oddzielnych klatkach.
A i jeśli by się okazało że szczurka jest w ciąży to czy uśpienie małych i zostawienie tylko jednego byłoby dobrym rozwiązaniem?

[ Komentarz dodany przez: karola: Wto Wrz 13, 2011 16:29 ]
Scaliłam z odpowiednim tematem.
Używaj opcji "Szukaj" zamiast powielać tematy.

Nakasha - Wto Wrz 13, 2011 16:27

Jednego nie, może nie pobudzić instynktu, najlepiej zostawić matce 2 - 3. Wrzuć zdjęcia brzuszka, popatrzymy. ;)
Naciol - Wto Wrz 13, 2011 16:30

Jeżeli masz podejrzenie, że może być w ciąży, to nie ograniczaj jej jedzenia
karola - Wto Wrz 13, 2011 16:32

Szczurzynka;* napisał/a:
czy uśpienie małych i zostawienie tylko jednego byłoby dobrym rozwiązaniem?
To zależy czy chcesz tego malucha lub jak proponuje Nakasha kilka maluchów sobie zostawić czy nie. Myślę, że mogłabyś pomyśleć nad aborcją sterylizacyjną.
aneczka1-13 - Wto Wrz 13, 2011 17:51

Zależy też w jakim wieku jest szczurzyca. jeśli ma te 3/4 miesiące to na odpowiedniej diecie powinna sobie poradzić z odchowaniem młodych.
klauduska - Śro Wrz 14, 2011 14:02

a ta? moze być w ciąży?

Nakasha - Śro Wrz 14, 2011 14:04

klauduska, wydaje mi się, że tak... a który to byłby tydzień?
klauduska - Śro Wrz 14, 2011 14:13

Nakasha, nie mam zielonego pojęcia właśnie. jakiś dziwny ma ten brzuch, ni to gruba, ni to w ciąży. choć wydaje mi się, że za twardy ma ten brzuch na zwykłą grubość jednak..
Nakasha - Śro Wrz 14, 2011 14:14

Nom, te fałdki na brzuszku układają się jej w kształt osesków. ;) Ale to może być tylko takie wrażenie.
aneczka1-13 - Śro Wrz 14, 2011 14:39

A skąd masz tę szczurzycę??

błąd poprawiony - Lavi

klauduska - Śro Wrz 14, 2011 14:44

aneczka1-13, mój Rudzik po 8mscach okazał się samiczką jednak ;)

a tak na serio to dziewczyny jeszcze u mnie nie ma. trafi do mnie dopiero jutro/w pt.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group