To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty adoptowane - Rozczochrańce - 11 maluchów + mamusia (zdjęcia na stronie 6)

monika123 - Pon Paź 28, 2013 09:47

a wiadomo już do kogo maluchy trafią?
Hanka_i_Medyk - Pon Paź 28, 2013 09:50

Dołączam się do pytania Moniki :)
monika123 - Pon Paź 28, 2013 09:53

Hanka i Medyk widzę, że też czekacie niecierpliwie.Wysłałam ankietę i cichutko czekam :)
Pyl - Pon Paź 28, 2013 12:04

monika123, Hanka_i_Medyk, dajcie mi proszę chwilkę - w robocie nie mogę ani przejrzeć ankiet ani obrobić zdjęć, choć bardzo bym chciała. Obiecuję, że razem z "rezerwacjami" będzie znana lista domków i kolejność "dziobania" ;) Jeśli mi się uda to będzie to dziś w nocy, jeśli nie to jutro w nocy.
quagmire - Pon Paź 28, 2013 12:51

Pyl, pamiętaj, że to maluchy po dwóch huskich, więc nie ma się co spieszyć.

Ola poprosiła, żebym wyjaśniła, o co chodzi.
Ogólnie przy krzyżowaniu dwóch szczurów ze znaczeniami na pyszczku, a husky takimi szczurami są, istnieje niebezpieczeństwo pojawienia się megacolonu. Dlatego warto poczekać, aż maluszki już same zaczną ładnie jeść, żeby sprawdzić, czy wszystko jest ok.

monika123 - Pon Paź 28, 2013 20:32

właśnie poczytałam o megalcolonie i mam nadzieję, że maluszki będą zdrowe, trzymam :kciuki:
quagmire - Pon Paź 28, 2013 22:22

Na to liczę :) Ale warto poczekać z rezerwacjami, żeby później nie było smutków.
Pyl - Pon Paź 28, 2013 22:44

quag dobrze prawi, ale... nie wiem kiedy będę miała ponownie wolną chwilkę :/
W związku z tym pozwolę sobie jednak wystawić zdjęcia i uporządkować adopcje, nawet wiedząc, że ryzyko megacolonu istnieje. Mam tylko nadzieję, że los nie będzie złośliwy.

Więc podsumowując najważniejsze informacje:
1. Do adopcji jest mamuśka i 11 maluchów - do wydania od 11.11.2013
2. Ze względu na opisane powyżej pochodzenie maluchów (rodzice to husky) istnieje ryzyko megacolonu - ewentualne problemy wyjdą, gdy maluchy będą jadły głównie twardy pokarm więc jeszcze przed wydaniem do nowych domków (już nieco jedzą, ale nie jest to podstawa ich żywienia obecnie, więc i problemów nie widać).
3. Mamusia i maluchy mają lamblie - zostaną odrobaczone przed wysłaniem do nowych domków.
4. Łysek coś za bardzo mruży oczka, cała rodzinka pojedzie więc do weta (jeszcze nie wiem kiedy - wolałabym nie za szybko, ale z drugiej strony, jeśli mamuśka jest w ciąży to wolę to zrobić przed jej porodem a i Łyskowi lepiej pewnie wcześniej niż później)
5. Ocena typu sierści jest orientacyjna - bazujemy wyłącznie na wyglądzie rodziców i maluchów.

Wszystkie zdjęcia są autorstwa radzia81 - bardzo dziękujemy :kwiatek:

F0 - Mamuśka, czyli po nowemu TEODORA - wiek ok. 3 miesiące? - rezerwacja Hanka i Medyk :)
standard, teddy rex?, black, varieberk husky - futerko krótkie, mięciutkie, wibrysy długie, delikatne, pokręcone


F1 - Beżynka, czyli po nowemu LUXTORPEDA - rezerwacja Hanka i Medyk :)
standard, teddy rex?, beige, varieberk husky - futerko mięciutkie, wibrysy długie, delikatne, pokręcone


F2 - Velveteenka, czyli po nowemu SKARPETKA / HISTERIA - rezerwacja Susu
standard, velveteen?, black, varieberk husky - futerko mięciutkie, wibrysy długie, delikatne, nieco wygięte


F3 - Haszczynka, czyli po nowemu LUŚKA - rezerwacja monika123 :)
standard, teddy rex?, black, varieberk husky - futerko mięciutkie, wibrysy długie, delikatne, pokręcone


F4 - Haszczynka z czarnym, czyli po nowemu SZNURÓWKA - rezerwacja monika123 :)
standard, rex? / double teddy rex?, black, varieberk husky - futerko twarde, ale jest, wibrysy krótsze, grube, pokręcone

Trudno w tym wieku opisywać charakter szczura, ale maleńka została ochrzczona mianem podróżniczki - zamiast być modelką wolała zwiedzać świat - strasznie była ciekawska i ruchliwa - widać na ostatnim zdjęciu :P Zrobienie jej fotek wymagało nie lada wyczynów.

F5 - Haszczynka z białym, czyli po nowemu MIOTŁA vel. MIETKA - rezerwacja Hanka i Medyk :)
standard, double teddy rex? / rex?, black, varieberk husky - futerko twarde i łysiejące, wibrysy krótsze, grube, pokręcone


M1 - Łysek, czyli po nowemu ENTLICZEK-PENTLICZEK - rezerwacja Vaco :)
standard, fuzz? / sphinx?, beige?, varieberk husky?

Pan niedotykalski, skoczny jak żaba - zdecydowanie ma swoje zdanie na temat spędzania czasu wolnego od ssania :>

M2 - Pierun biały, czyli po nowemu NASUM - rezerwacja Gosia
standard, rex??? / double teddy rex?, black, varieberk husky - futerko twarde, nie za krótkie, wibrysy średniej długości, pokręcone, grube i sztywne


M3 - Pierun czarny, czyli po nowemu TAJFUN - rezerwacja Gosia
standard, double teddy rex? / rex?, black, varieberk husky - futerko miękkie, ale w zaniku, wibrysy krótkie, pokręcone

W czasie sesji tylko spał :P - ciekawe czy mu tak zostanie?

M4 - BrudnoNos, czyli po nowemu HARRY - rezerwacja Gosia
standard, teddy rex?, black, varieberk husky - miękkie futro, nie łysieje, wibrysy długie, delikatne, pokręcone


M5 - Haszcz z czymś, czyli po nowemu JANKES - rezerwacja Gosia
standard, teddy rex?, black, varieberk husky - miękkie futro, nie łysieje, wibrysy długie, delikatne, pokręcone


Tu nie mogłam sobie darować - nie umiałam wybrać tych najładniejszych fotek :oops: On się tak rozmaślił :serducho:

M6 - Haszcz, czyli po nowemu KOTEK (?) - rezerwacja Gosia
standard, teddy rex?, black, varieberk husky - miękkie futro, nie łysieje, wibrysy długie, delikatne, pokręcone

Haszcz plastelinka :serducho:

No i obiecana lista chętnych - jeśli ktoś wysyłał ankietę lub prośbę o ankietę, a nie jest na liście to pilnie proszę o sygnał.
Aby było nieco bardziej sprawiedliwie kolejność wybierania jest "na zmianę"
Dziewczynki + Mamuśka:
1. Tajniak
2. Hanka i Medyk
3. monika123
4. Hanka i Medyk
5. monika123
6. Hanka i Medyk

Chłopcy:
1. Vaco
2. Gosia

Vaco - Wto Paź 29, 2013 00:32

Pyl napisał/a:
po nowemu Entliczek-pentliczek - rezerwacja Vaco
brzyyyydaaal :serducho:
Hanami - Wto Paź 29, 2013 11:26

Przy takich tematach powinna być dodatkowa opcja, żeby otwierały się tylko dla tych, którzy mają aktualnie miejsce w klatce.
Inaczej :serducho: boli gdy się patrzy na coś, czego nie można mieć.

susurrement - Wto Paź 29, 2013 12:31

oboże ja chcę taką samisię :serducho: :serducho: :serducho:
Hanka_i_Medyk - Wto Paź 29, 2013 13:01

susurrement napisał/a:
oboże ja chcę taką samisię :serducho: :serducho: :serducho:


Beżynkę będziesz pewnie widywała ;) oby jak najrzadziej, tylko przy okazji przeglądów okresowych.

Pyl - Wto Paź 29, 2013 13:12

Supełku, a jak bardzo chcesz? :P
susurrement - Wto Paź 29, 2013 14:21

Hanka_i_Medyk, właśnie - mimo wszystko oby jak najrzadziej :)

Pyl, nie kuś! bo jak oddam Biszkopcika do B&B to z kim będzie mieszkał Krunio, skoro Fiona go nie lubi.. :(

Pyl - Wto Paź 29, 2013 18:25

No to melduję, że w zasadzie wszystkie dziewczynki mają już domki :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group