To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Szczur prosi o pomoc!

limomanka - Wto Lip 02, 2013 22:02

Nashael napisał/a:
Jeżeli przyjdzie do umowy to raczej jednak nie podpisze, bo potem mógł bym zostać pociągnięty do odpowiedizalności

I dzięki Bogu.
Czytam z małym opóźnieniem a przyszło mi do głowy, że namawianie do podpisania fikcyjnej umowy jest bardzo nie w porządku. Umowy mają być dla dotychczasowych opiekunów jednym z rodzajów zabezpieczenia losu szczura. A takich zabezpieczeń mamy bardzo mało. Nie wyobrażam sobie, jak bym się czuła gdybym wyadoptowywała ogona komuś, kto fałszywie podpisał umowę lub poświadczył w niej nieprawdę. Umowa jest przecież dokumentem - nie mieści mi się w głowie, że można podpisać coś, z czym się nie zgadzamy, czego nie zamierzamy respektować.
Nic nie stawia nas ponad prawem. Nie rozumiem, dlaczego my - użytkownicy forum miłośników szczurów - możemy podpisywać fikcyjne umowy, skoro sami uznajemy je za gwarancję możliwości wpływania na los wyadoptowanych szczurów... :|

FaerielDeVille - Wto Lip 02, 2013 22:03

No właśnie nie, bo ona musi go oddać bo się przeprowadza i nie może go zabrać ze sobą. I tu jest pies pogrzebany, bo odda go tak czy inaczej... i to od nas zależy, czy do sprawdzonego przez nas domku, czy do byle kogo. :?

limomanka, myśmy ją chcieli wstępnie przekonać, żeby go oddała bez umowy, ale przecież to nielogiczne, no bo właśnie liczy się to, o czym napisałaś. :)
A może jednak jakaś fundacja nam pomoże?

Nashael - Wto Lip 02, 2013 22:05

to był tylko głupi pomysł przed pomyślunkiem xD

Ale czemu nie przekonacie tej pani zęby go zatrzymała, że tak powiem za niedługo umrze może za pół roku.
Wyślijcie karme i instrukcje dotyczące diety. To jest jej szczur i tą radę na pewno weźmie do serca.

aha... ok.

FaerielDeVille - Wto Lip 02, 2013 22:07

Ja jej już pisałam o karmie, kiedy jeszcze chciała ze mną rozmawiać, to mówiła, że wszystkie poprzednie jej szczury tak jadły i były zdrowe. Nic do niej nie trafiło, mimo że jej wymieniłam nazwy tych popularniejszych karm szczurzych. :evil:
szaganka - Śro Lip 03, 2013 11:43

Jakoś mnie zraziła do siebie ta postać. Czy to aby na pewno wiarygodna osoba? Piszecie o niej "pani" a ona nawet szczÓr nie potrafi napisać poprawnie, zero stylistyki, błędy ortograficzne, słaba składnia w mailach które do mnie napisała... no i każdemu wysyła te same wiadomości... Napisała mi, ze od roku mieszka w Bielsku, więc... może w tym Bielsku się przeprowadza.. nie wiem dlaczego skoro od ponad roku mieszka w Bielsku ogłoszenie daje na Katowice :-) Wybaczcie mi "uszczypliwość" ale krew się we mnie gotuje jak widzę takie COŚ. Poprosiłam o więcej zdjęć szczurka.

Aaa ps. szczurek jest samcem.

FaerielDeVille - Śro Lip 03, 2013 12:19

Off-Topic:
Piszemy o niej "pani", bo napisanie "babsko" byłoby nie na miejscu. Trzeba być kulturalnym. :-P
Poza tym, patrząc na resztę jej ogłoszeń, jest raczej osobą dorosłą, skoro sprzedaje używane dziecięce ubranka. A błędy ortograficzne robi teraz tak mnóstwo osób, że przestałam ich po tym oceniać (wszystko wina "dysleksji" którą nagle wszyscy u siebie odkrywają :wink: )

Hanami - Śro Lip 03, 2013 12:37

Off-Topic:
Ale też osoba, która przygarnie tego szczura powinna poważnie pomyśleć o sposobie jego żywienia. Zmiana rodzaju pokarmu (ludzkie na szczurze) u tak starego zwierzęcia może skutkować poważnymi zaburzeniami gastrycznymi.

FaerielDeVille - Śro Lip 03, 2013 12:53

Off-Topic:
W ogłoszeniu pisała, że karmi szczura króliczą karmą i ludzkim jedzeniem. Ta królicza karma mogłaby być punktem wyjściowym do zmiany diety, bo to albo granulat albo ziarna, więc to już jakieś możliwości daje.

szaganka - Śro Lip 03, 2013 13:58

Masz rację PaniCiurowa, to dorosła kobieta. Zapytałam czy w ogóle szczurek ma jakieś imię i czy prześle zdjęcia, napisała mi tak:


"Ogłoszenie usunełam ale są nadal do adopcji szczurka córeczka nazwała żydek hehe to zawsze patrzy jak ktoś je aż mu się nie da kawałeczka :) Zdjęcia moge zrobić gdzieś w niedziele? Bo mam mało czasu cały dzien pracuje a pod wieczor jestem juz zmeczona..."

A udało się z nią dogadać w celu odebrania szczurka...? - Szczurka "Żydka" :/

Nikky - Śro Lip 03, 2013 14:10

mi nawet nie odpisała :/
FaerielDeVille - Śro Lip 03, 2013 14:13

Widać, że niby dorosła, a zachowuje się jak dzieciak. Zero empatii względem szczura, który nie dość, że wiekowy, to jeszcze zaniedbany. :|

Edit:

Mao do mnie napisała, prosi żeby się zorientować który to Bielsk (czy Bielsko, bo nie wiem), bo ona by mogła go przejąć, nawet na DS.

Pyl - Śro Lip 03, 2013 15:41

Off-Topic:
Przepraszam, że się wtrącę, ale czego dotyczy ta INTERWENCJA? Publicznego dyskutowania o tym, czy właścicielka jest dorosła i kulturalna? Panicznego "ratowania" szczura, któremu właścicielka chce znaleźć DS stosując z resztą normalne metody związane z adopcjami (wizyta, umowa, informowanie o zwierzaku)? Jak się na ten wątek patrzy z zewnątrz to jest to zero działania a dużo zbędnych komentarzy i fanatyzmu.

Dział Interwencje jest dostępny na zewnątrz i służy do załatwiania ważnych interwencji a nie pogaduszek nad biednym szczurkiem. Sami się ośmieszamy.

Layla - Śro Lip 03, 2013 15:47

Dziś wieczorem oczyszczę temat ze zbędnych postów. Koniec offtopu.
Szczurówka - Śro Lip 03, 2013 18:59

Niestety ogłoszenie nieaktualne więc dyskusja już sensu nie ma :(
Layla - Śro Lip 03, 2013 19:14

W takim razie zamykam temat, gdyby coś się zmieniło, proszę o PW. Na przyszłość polecam trochę zdrowego rozsądku: trzyletni szczur może być nastroszony i chudy nawet bez chorób, bo jest stary.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group