To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Wystawy szczurów rodowodowych - XVI Ogólnopolska Wystawa Szczurów Rasowych we Wrocławiu

quagmire - Czw Sie 09, 2012 22:43

Ja jeszcze dodam odnośnie 2. że do oceny nosi się całą dunę, ewentualnie przy porównaniach pojedyncze szczury.
Odnośnie 3. pamiętaj, że za niewłaściwe zachowanie szczur może zostać zdyskwalifikowany - jeśli masz, co do niego pewność, to pewnie - tylko nie wiem, czy środowisko wystawowe, to najlepsze miejsce dla dzikuska - ale Ty go znasz najlepiej.

Oluś - Czw Sie 09, 2012 22:59

quagmire napisał/a:
Odnośnie 3. pamiętaj, że za niewłaściwe zachowanie szczur może zostać zdyskwalifikowany.

Nie ma obawy, zero agresji - nawet przy łączeniu i miętoszeniu przez weterynarza, chyba że pod "niewłaściwe zachowanie" podchodzi również np. obawa przed ręką, znieruchomienie i wybałuszanie oczu. Jeśli tak to go po prostu go nie wystawię
Cytat:
tylko nie wiem, czy środowisko wystawowe, to najlepsze miejsce dla dzikuska - ale Ty go znasz najlepiej.

Ale w sensie, że za głośno tam dla niego? Czy po prostu dzikusy nie są na wystawach mile widzane?

Mao - Czw Sie 09, 2012 23:19

olus_165, nowa sytuacja, miejsce, nowe zapachy, mnóstwo ludzi zaglądających do niego, obcych szczurów, w tym samiczek... Trzeba się liczyć z tym, że nie zawsze szczur zareaguje tak w stresowej sytuacji, jak byśmy oczekiwali i to nie tylko dzikus. Nie chodzi o to, że dzikus nie będzie mile widziany - przynajmniej ja tak myślę, w tej kwestii lepiej będzie, jak wypowiedzą się organizatorzy.
quagmire - Pią Sie 10, 2012 00:15

Dzikus, czy nie dzikus jest tak samo mile widziany, kluczowe jest, żeby był zdrowy i potrafił się zachować :) Jak zauważysz że coś mu nie pasuje, to lepiej nie poddawać go ocenie, ale to samo się ma do każdego szczura.
Oluś - Pią Sie 10, 2012 00:16

Mao, jestem pewna, że sobie poradzi, ale jeśli organizatorzy będą przeciwko to oczywiście zrezygnuję ze zgłoszenia go do wystawy

Cytat:
lepiej nie poddawać go ocenie

aha, czyli nawet jeśli go zgłoszę, i przyjadę z nim to jeśli zauważę, że "nie będzie miał dobrego dnia" mogę zrezygnować z poddania go ocenie? No to luzik, wezmę go, zobaczę jak sie będzie zachowywał i juz na miejsu zdecyduję czy będzie oceniany czy nie :)
Ale nadal sie upieram, że sobie poradzi i do oceny dojdzie :twisted:

wuwuna - Pią Sie 10, 2012 01:13

http://shsr.szczury.biz/v...p?p=31274#31274
Oluś - Pią Sie 10, 2012 16:36

Jeszcze tak się zastanawiam...
Cytat:
5. Na teren wystawy mają wstęp tylko wystawcy posiadający przy sobie (do okazania):
- rodowody (nie dotyczy szczurów nierodowodowych)


czyli muszę najpierw złożyć wniosek do Stowarzyszenia o wydanie rodowodu, czy wystarczy metryka urodzenia na której jest numer rodowodu?

quagmire - Pią Sie 10, 2012 16:41

olus_165, rodowody, jeśli wystawiasz szczura w innej kategorii niż szczur nierodowodowy.
Oluś - Pią Sie 10, 2012 18:07

No to się szybko obudziłam :roll: Mam nadzieję, że zdążę z wyrobieniem rodowodu :kciuki:
L. - Pią Sie 10, 2012 21:39

olus_165, jesli chodzi o Edwarda to przecież dostałaś rodowód :) metryk już się nie wydaje od x czasów ;D (to to na tym ozdobnym ecru papierze ze wszystkimi jego danymi [nawet numerem metryki, który zaczyna się 10EM/..../.../...] i wypisem przodków, gdzu numer rodowodu PKR/../... - toć mówiłam "daje Ci ten oto rodowód" :P )
Oluś - Pią Sie 10, 2012 22:17

L., a faktoza :lol: Zaćmienie umysłu mnie dopadło przez cały ten stres związany z wystawą i całym wyjazdem :roll: do września mam nadzieję, że się ogarnę :wink:
aneczka1-13 - Sob Sie 11, 2012 21:02

Moge spytac tutaj czy pseudomonas wyslal zgloszenie na wystawe bo ostatnio kiepsko z kontaktem z nim
quagmire - Sob Sie 11, 2012 22:31

aneczka1-13, w piątek jeszcze nie było. Teraz nie mam jak sprawdzić.
Nakasha - Pon Sie 13, 2012 12:38

olus_165, wszystko zależy od dzikusa.... moje 2 kastrowane dziczki:
1. zejdą na zawał ze stresu
2. jeden pogryzie asystenta i sędziego na 100%, drugi pogryzie na 50% :P

Dlatego ja dziczków nie biorę. Ale jeśli Twój jest spokojny i nieagresywny, to możesz go wziąć.

Jeszcze jedna sprawa - mile widziane jest obcięcie pazurków dla szczurów. ;)

Oluś - Pon Sie 13, 2012 13:07

Nakasha, no ja mojemu dzikusowi też dawałam 50 %, póki nie zobaczyłam jego reakcji u weta - teraz daję mu najwyżej 5% :)
A pazurki i tak regularnie obcinam, więc nie bedzie problemu :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group