To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jakiej odmiany jest mój szczur?

Oli - Pią Cze 12, 2009 21:38

Off-Topic:
biorąc z zoologa nie masz pewności że szczury są z jednego miotu, nawet jeśli mówi Ci to przemiły sprzedawca. Szczury wychowane w domu są o wiele lepiej zsocjalizowane, a hodowlane dodatkowo jeszcze mają przewagę w tym, że wiadomo o zdrowiu ich przodków dużo.

harpoonka - Nie Cze 14, 2009 13:43

Znalazlam ten temat, wiec przy okazji sie zapytam.
Do dzisiaj bylam pewna, ze moj Alvin to syjamek. Jednak czytalam troche na angielskich stronach i wyglada na to, ze jego umaszczenie to jednak himalayan.
Alvin jest bialy i ma jedynie delikatne znaczenie na nosku (nie wiem, jakiego koloru - wyglada na brazowawe, sephia). Czytalam, ze szczurki syjamskie sa bardziej kremowe niz snieznobiale...
Dodam, ze Alvin ma czerwone oczka...
Jaka wlasciwie jest roznica miedzy syjamkiem a himalayan? Potrafilby mi ktos wytlumaczyc to najprosciej, jak sie da? ;)

Oli - Nie Cze 14, 2009 13:59

harpoonka napisał/a:
Jaka wlasciwie jest roznica miedzy syjamkiem a himalayan?
samam sobie odpowiedziałaś na pytanie

harpoonka napisał/a:
szczurki syjamskie sa bardziej kremowe
:wink: U syjamów sierść jest jakby trochę przybrudzona, nie jest śnieżnobiała, ale też nie jest to taki typowy kremowy. Powiedziałabym, że ecru.
harpoonka - Nie Cze 14, 2009 17:41

Musialabym chyba pokombinowac z wklejeniem zdjecia, bo moj TZ uwaza, ze Alvin nie jest snieznobialy ;)
Ktores z nas ma problem z rozroznianiem kolorow ;)
Po prostu przy porownaniu z Chesterem, Alvin jest bielszy. Przyjrze mu sie jeszcze dokladniej przy dobrym, dziennym swietle i wtedy ocenie ;)

L. - Nie Cze 14, 2009 20:52

harpoonka, to dość ważne jaki ma kolor pointa, bo siamese np. blue point są o wiele wiele jaśniejsze niż seal, co nie oznacza, że seal czy chocolate point nie może być jasny. to zależy od wybarwienia mojego szczura.
moja Hana jest seal i sierść ma jak przybrudzony krem, natomiast Kisses, która jest chocolate jest o conajmniej dwa tony od niej jaśniejsza.
często taka sama różnica występuje między szczurami z tego samego miotu.

ale równie dobrze nie znając przodków szczura dobrze wybarwionego himalayana można pomylić ze siamese. jednakże himalayan powinien być bardziej śnieżno biały niż kremowy.

Dotty - Czw Cze 18, 2009 07:49

To i ja proszę o pomoc ;) ...


...bo już się gubię w tym wszystkim ;)
Z góry dziękuję :)

babyduck - Czw Cze 18, 2009 08:33

Nie jestem pewna, ale... champagne opossum banded?
Layla - Czw Cze 18, 2009 08:49

Champagne husky?
L. - Czw Cze 18, 2009 12:18

te zdjęcia mają dziwny odcień.
co do znaczenia to nie wymyślajmy, dla mnie to jest po prostu bardzo niest. husky
ale ten cholor.. wygląda rudowato i blutowato.
na szampana to za ciemne?

możliwe, ze to: standard blue topaz husky

poczekajmy, aż zmieni sierść :wink:
Dotty, zgłoś się do tego tematu za 3 miesiące ;d

nezu - Czw Cze 18, 2009 12:20

Wcale nie za ciemne na szampana.
Ale to może być jeszcze siamese husky, bo jakby nie było samica dumbo.. a u dumboli z nieznanych źródeł siamy to wcale nie rzadkość.

opossum nie haszczeje.

<edit>
L. Przepraszam, ale prawidłowo blue topaz to platinum agouti.
Tak samo jak blue beige (blue red eyed diluted) to platinum.
Zależnie od tego czy z rozjaśniaczem czy nie, mniej lub bardziej tę platynę widać.

Ten maluch jest champagne, albo siam. :)

Dotty - Czw Cze 18, 2009 12:39

mogę jeszcze zrobić zdjęcia w dziennym świetle

ale...
L. napisał/a:
poczekajmy, aż zmieni sierść :wink:
Dotty, zgłoś się do tego tematu za 3 miesiące ;d

...chyba się dostosuję :wink:

Dzięki :)

babyduck - Czw Cze 18, 2009 13:07

L. napisał/a:
co do znaczenia to nie wymyślajmy, dla mnie to jest po prostu bardzo niest. husky
A czemu nie może to być opossum? To znaczy skąd na tym etapie wiadomo czy haszczeje czy nie, skoro nie ma innych zdjęć do porównania?
nezu - Czw Cze 18, 2009 13:28

Ponieważ opossum jest w Europie bardzo rzadko spotykany i żeby dopaść takie cudo w zoologu, trzeba by się nagimnastykować prawie tak jak przy burmie z zoologa. Pojęcie abstrakcyjne.
Dlatego zakładamy że to husky.

babyduck - Czw Cze 18, 2009 15:18

Ok, czyli na tę chwilę nie ma żadnych fenotypowych dowodów, że to husky i bazujemy tylko na rachunku prawdopodobieństwa? Nie czepiam się, tylko chciałabym się upewnić, że to mógłby być opossum banded gdyby ich występowanie było bardziej pospolite.
nezu napisał/a:
takie cudo
Oj cudo, cudo :serducho:
L. - Czw Cze 18, 2009 20:17

Off-Topic:
babyduck, teraz w zoologu mozesz kupic dumbo, fuzz, sph, rex'y..
a wszystko dzięki terrarystom i nie kontrolowanym hodowlom w czechach.

ps. może być jeden, tylko tu nezu musi sie wypowiedzieć.
jest coś takiego, że jeśli szczur w okolicach intymnych pod ogonem ma kolor to jest blazed lub husky.
nie mogę tego nigdy zapamiętać...
możesz ew. sprawdzić Corleone xD


błąd popr.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group