To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Świszczenie, kichanie, porfiryna, osłabienie, katar

paullla17 - Śro Wrz 28, 2011 17:37

jak będą kichać co chwila to wiesz możne jeszcze jaki antybiotyk bezpieczny?
karola - Śro Wrz 28, 2011 18:03

paullla17, dziękować losowi nie musiałam leczyć moich szczurzyc antybiotykami do tej pory więc od siebie nic nie jestem w stanie Ci powiedzieć. Ale proponuję zajrzeć tu: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=919
paullla17 - Śro Wrz 28, 2011 18:34

ah tak szukałam tego tematu na naszym forum :D ale nie znalazłam

ale chciała bym zmienić cebion na wibowit to ile dać do poidła 150ml na 3szcz?
małym będę dalej dawać cebion bo tego przynajmniej nie przedawkuje.

paullla17 - Pią Wrz 30, 2011 15:05

ludzie epidemia u was tez tak jest? od pol roku mam rufusa i jak nie wydaje z siebie żadnego dźwięku nigdy to teraz kaszlał co chwila ktoś ma gorsze dni i nie ma szczura który w tym miesiącu nie przechodził kataru boje się trochę tak mocno okrywać klatki ale to pomaga :|

noc bez prześcieradła i budzi mnie kichanie ale czy koc na klatce w dzień i noc to nie za dużo? dziś jadę i wracam jutro wieczorem szczury okrywam małe 2x prześcieradłem a duże z 1 strony kocem z drugiej prześcieradłem czy to nie za dużo?
Off-Topic:
głupia jestem ciągle zapominam edytować :x

furburger - Pią Wrz 30, 2011 15:11

Księżniczka jest chora, dostaje unidox 2razy dziennie i scanomune, już kiedyś taki zestaw dostawała, zawsze tylko ją dopada jakieś choróbsko a reszta stada zdrowa...
Kasia_89 - Wto Paź 04, 2011 22:48

Ej, dzieciaki mi zaczęły pokichiwać, nie za często ale jednak.
Może to być wynik np. proszku powstającego po zasiusianiu drewnianego żwirku?

Bo nie sądzę, żeby byli chorzy. Wiem, teraz obserwacja i w razie czego doweta jakby się kichanie nasiliło (po wysprzątaniu klatki).

pszczoła - Wto Paź 04, 2011 22:50

Zmień ściółkę :) Taki proszek może zatykać noski.
Kasia_89 - Wto Paź 04, 2011 22:59

Wszyscy bardzo polecają Pino, mały offtop się zrobi :P
Trocin nie użyję, mam złe wspomnienia, Chipsi jest trochę zbyt drogie jak na moją kieszeń, koci piasek też pyli, i gdzie tu sprawiedliwość, nic dla mnie ciekawego nie ma.
Dzieciaki wyglądają na zdrowe, biegają szaleją, bawią się- ale tylko w klatce bo na łóżku to paraliż i najlepiej to pod bluzą siedzieć, a jak już tam są to słucham czy nie gruchają/świszczą i wszystko wydaje się być w porządku.
Może martwię się na wyrost i panikuje nie potrzebnie po paru kichnięciach :|

Karena - Śro Paź 05, 2011 00:10

Kasia_89, Lepiej wydać kasę na ściółkę niż na leczenie szczura.
Na tak małych organizmach nie ma sensu oszczędzać.
Można oszczędzić na wyposażeniu i reszcie no ale żarcie,trociny i woda to podstawa

paullla17 - Śro Paź 05, 2011 09:53

epidemia zaczęła słabnąć wszyscy pozbyli się kataru i wszelakich problemów czasem słyszę tylko kichniecie maks oddycha lepiej maluchy zdrowe.

rufus jakoś zamiast kichać kaszle jeden dzień i spokój teraz stuka mi zatkanym nosem od dwóch dni :| dźwięk z górnych dróg oddechowych mogę leczyć witaminami i ocieplać jak przy katarze czy dać go już na antybiotyki ?

Kasik - Wto Lis 08, 2011 22:24

Kuźwa, szczur mi szczeka! Matko, co to znaczy?! Czy szczur może tak kichać, czy to oznacza jakieś problemy z krtanią? Przeziębienie? Brzmi to prawie jak kwikająca (niskimi dźwiękami) świnka morska... :shock: ;( ;( ;(
Anonymous - Wto Lis 08, 2011 22:25

Duży katar daje czasem takie efekty dźwiękowe, gardło też pewnie jest chore.
marchewusia - Wto Lis 08, 2011 22:29

Mam pytanko od wczoraj mój mały samczyk zauważyłam że ciągle tak jakby kichał, dałam mu przegotowaną letnią wodę z vibovitem, z jednej strony nie chcę panikować a z drugiej nie chce żeby cierpiał. Co mogę zrobić?
Kasik - Wto Lis 08, 2011 22:37

A ja co mam zrobić? Lecieć do weta, czy najpierw coś podać na spokojnie? Dodam, że zauważyłam jeszcze biegunę... :/ niedobrze... W sumie dwa nagle zaczęły kichać, myślałam, że to jeden, ale drugi nagle dostał takiego ataku minutowego... To się już kwalifikuje na jakieś antybiotyki?
marchewusia - Wto Lis 08, 2011 23:28

Ja jutro polecę do weterynarza, wolę usłyszeć ,,proszę się nie martwić, wszystko w porządku, wystarczy tylko coś tam" niż za parę dni, że to coś poważnego...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group