To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Świszczenie, kichanie, porfiryna, osłabienie, katar

paullla17 - Pią Wrz 09, 2011 19:53

dodatkowo widziałam jak czyścił starannie uszy, wyglądają dobrze i dwa razy mył siusiaczka nie wiem czy to ma związek i jeszcze od kilku dni mam benek zamiast trocin.

filmiki:
http://www.youtube.com/watch?v=mD9kWQZj5gY
http://www.youtube.com/watch?v=ciCOyVbmy2w

Dori - Pią Wrz 09, 2011 20:12

Nie chcę pisać bzdur, ale żadnych drgawek nie widzę. Jeśli ma zawalone drogi oddechowe albo zmiany w płucach/oskrzelach, to ma prawo mieć cięższy oddech. Antybiotyk powinien mu pomóc, czy wet powiedział, przez ile dni ma go dostawać?
paullla17 - Pią Wrz 09, 2011 20:21

nie nic nie mówiła tyle że przyjść jutro. nie wiem a ile powinien dostawać? 3 czy 7 dni? ja jestem bardzo nie ufna do wetów, zawsze doczytuje i tylko sprawdzam czy dają wszystkie leki. no dobra może a raczej na pewno jestem przewrażliwiona ale reszta szczurów tkwi w bezruchu podczas oddychania a on tak całym ciałem chyba że leży martwi nie tylko że jest tak spokojnie może to przez śmierć barego ale nie widzę biegających szczurów pod łózkami, a maks po antybiotyku jest taki ciut mniej ruchliwy ale nie kicha od kiedy wsadziłam go i poszłam do weta.
Dori - Pią Wrz 09, 2011 20:28

Ja Ci nie powiem, przez ile powinien dostawać, wetem nie jestem ;) Masz u siebie w mieście jakiegoś polecanego gryzoniowego lekarza?
paullla17 - Pią Wrz 09, 2011 20:37

mam profesjonalną lecznice dużo lekarzy sprzęt ale nie wiedzą wszystkiego o szczurach widziałam jak ze szczurami tam chodzą, ja się przygotowuje z wiedzą jak szczur choruje i ide do weta więc est dobrze. a kolejki są uuuu po 3h czasem czekamy i jest chyba tanio.
paullla17 - Sob Wrz 10, 2011 09:49

zaraz idziemy do weta ale nadal mnie martwi to że on oddycha całym ciałem że aż głowa się rusza a rufus leży w porównaniu z nim bez ruchu tylko bokami ruszając, glutek też spokojnie...
quagmire - Sob Wrz 10, 2011 10:12

paullla17, powinien dostawać najmniej 10 dni antybiotyk. To daje najlepsze efekty.
Ma jeszcze prawo kiepsko oddychać, po jednym dniu antybiotyku choroba raczej nie mija.

karola - Śro Wrz 14, 2011 23:54

Usłyszałam dzisiaj jak Tiril chrumczy. Cichutko, ledwo kilka razy ale jednak. Jutro zbieramy się do weta ale mam pytanie i do Was. Bez względu na to czy płucka i nosek będą czyste czy nie zamierzam młodą wzmocnić. W przypadku dróg oddechowych lepiej się sprawdzi Cebionmulti czy Biostymina? Wiem, że Cebion niby bardziej leczniczo, a Biostymina zapobiegawczo ale może macie jakieś sugestie, własne doświadczenia?
Exogenesis - Pon Wrz 26, 2011 17:27

Podaje szczurowi zaleconą przez weta biostymine 1/2 płynu w kapsułce, pojawia sie tutaj moje pytanie czy moze ona powodowac jakies krwawienia szczura? Nie mam pojecia, moj szczur ma guza prawdopodobnie na sutku i teraz krwawienia z dróg rodnych, nie wiem czy to wina guza czy mzoe biostyminy? Zeby nie bylo, szczur jest umowiony na operacje.
Pyl - Pon Wrz 26, 2011 17:53

Nie wydaje mi się, aby biostymina mogła w jakikolwiek sposób powodować krwawienia.
Na kiedy szczura jest umówiona na operację i czy przy okazji będzie kastrowana? Krwawienie z dróg rodnych może bardzo osłabić szczura, każda chwila jest ważna. Jeśli operacja nie jest dziś to zadzwoń do weta - można podać leki poprawiające krzepliwość, aby szczura się nie wykrwawiła, ew. przyspieszyć operację.

Exogenesis - Pon Wrz 26, 2011 19:16

Pyl, Czekam na odp pani wet. Tak ale to nie jest tak ze krew ciagle leci, ta krew tam jest, zeschnięta, i bardzo rzadko mozna zobaczyc ze ona leci, tzn ona wgl nie leci tylko widac ze jest, i jest nowa. Na trocinach nie widac zadnych sladow krwi, wiec nie wiem...Ona ogolnie czuje sie dobrze a ja nie wyobrazam sobie ze czekam do czasu w ktorym ona juz nie daje rady i musze ja uspic wiec operacja, bez zadnego ale...
Boje sie tylko ze moge jej skrócic przez to zycie ktore by miala przed soba...

paullla17 - Śro Wrz 28, 2011 14:48

od wczoraj mam 5 tygodniowe szczury.. niestety kichały już podczas podroży, nie wiem czemu wszyscy u mnie zaczęli kichać od kiedy temperatura spadła maks właśnie skończył kuracje antybiotykowa pozostałe dwa maja ataki kichania bardzo sporadycznie, okna otwieram na chwile bardzo rzadko nie chciałam okrywać klatki na noc kocem ale chyba zacznę znowu :|

a pytanie mam takie jakie leki stosować u 5 tygodniowych szczurów na katar? zamierzam iść do weta za 2 dni jeśli nie przestana kicha lub gdy będzie to wyglądało gorzej. oczywiście weci maja już plany na temat leków ale wiem ze zdarzają się błędy wiec przyda mi się rada.

karola - Śro Wrz 28, 2011 15:13

Jeśli to jest tylko kichanie i katar to beta glukan, biostymina, vibovit. Jeśli problemy są głębsze, zapalenie oskrzeli albo płuc, to bez antybiotyku ani rusz.
paullla17 - Śro Wrz 28, 2011 16:02

no na razie tylko katar i zalepione nosy zreszta za wcześnie na rozwiniecie się głębszej choroby, wielkie dzięki za rade kupie jeszcze vibowit na razie podałam tylko cebion. możne mi ktoś podać jeszcze dawkowanie na:
Chomicze poidło 150ml (3 duże szczury)
osobno 2 5tyg maluchy? tak obrazowo np wielkość główki od zapałki? jeden jest 2 razy mniejszy

karola - Śro Wrz 28, 2011 16:50

Jak podajesz cebion to nie dawaj już vibovitu. Wpadło mi do głowy, że na zalepione noski może jeszcze pomóc maść majerankowa.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group