To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jakiej odmiany jest mój szczur?

Nakasha - Śro Maj 13, 2009 10:39

Trudno oceniać kolor gdy maluchy zmieniają futerko na dorosłe :D

Aby być silvered musi mieć 50% srebrnych włosków :)

Sukub, Tofu pewnie zmienia futerko :) dlatego tak "dziwnie" wygląda. Dawaj fotki jej z góry, z przodu i z boku :D może być np. champagne hooded. :)

asiasm - Śro Maj 13, 2009 11:37

fakt zdzisia to jeszcze młodziutki szczurek może jej się jeszcze zmienić ubarwienie 8) , zobaczymy. Ostatnie trzy zdjęcia od prawej pokazują jak wygląda teraz. 50% srebrnych to chyba nie ma... ciężko to określić... może uda mi się zrobić lepsze zdjęcia w świetle dziennym :]
maris - Śro Maj 13, 2009 14:01

A kiedy ta zmiana futra na dorosłe się kończy? Tzn. kiedy w przypadku silvered powinno być osiągnięte te 50% srebrnych włosów? Moja Claire ma 4,5 miesiąca i ma ich dużo na grzbiecie i tak jakby kolejne czarne siwieją od cebulek ale czy to 50% to nie dam głowy. Podszerstek jest siwy. Na głowie jednak ma tylko czarne włosy. Czy możliwe jest całkowite zesrebrzenie z czarnego? Claire zaczęła "siwieć" w wieku ok. 2 miesięcy i zastanawiałam się wtedy czy to aby nie jakaś choroba - przedwczesne starzenie. :P ;)
Sukub - Czw Maj 14, 2009 17:19

Nakasha napisał/a:


Sukub, Tofu pewnie zmienia futerko :) dlatego tak "dziwnie" wygląda. Dawaj fotki jej z góry, z przodu i z boku :D może być np. champagne hooded. :)


Tez uważam ze jeszcze zmienia sierść :) oczka ma czerwone/różowe

Ava - Sob Maj 16, 2009 17:05

Chłopcom też własnie futerko się zmienia :)

Na dzień dzisiejszy wyglądają nastepująco:

Bauhaus'owi futerko systematycznie ciemnieje, kiedyś ledwo widoczny kapturek dzisiaj jest całkiem wyraźny, oczka również są wiele ciemniejsze niż były kiedyś (z bardzo różowego ściemniały do soczyście czerwonych i tylko jak mocniej zaświeci widać ich wcześniejszy kolor).


Zenitowe futerko z kolei konsekwentnie się siwieje :)
W śmieszny sposób, bo na pleckach ma idealnie czarny pas a im bliżej brzuszka tym tych białych włosków jest więcej. No i pojawiła się mu na pyszczku taka mała ledwo dostrzegalna biała plamka:

L. - Nie Maj 17, 2009 00:10

Ava napisał/a:
Bauhaus'

standard chamapgne hooded

Ava napisał/a:
Zenit

standard black silvered berkshire (można dodać jeszcze: white feet)

silvered- szczurek,którego sierść jest przeplatana białymi włoskami (niezależnie od koloru) najlepiej jak jest to 50% koloru sierści.
white feet- białe skarpetki.

a ta biała plamka na pysiu to nic nadzwyczajnego :) i niema żadnego określenia.

Niamey - Nie Maj 17, 2009 00:22

Cytat:
a ta biała plamka na pysiu to nic nadzwyczajnego :)
Dla właściciela szczura, każda jego plamka jest nadzwyczajna :DD
L. - Nie Maj 17, 2009 00:54

Niamey, tak, ale my tu określamy odmianę, a nie osobiste upodobania :wink:
Niamey - Nie Maj 17, 2009 01:02

Off-Topic:
wiem, ale nie mogłam się oprzeć :D

Ava - Nie Maj 17, 2009 09:11

Dziękuję :)

Ciekawa jestem jeszcze o co chodzi z tym Zenitowym czarnym paskiem na pleckach, bo on tam tych siwych włosków nie ma prawie wcale. To już tak na stałe będzie czy to tylko efekt przejściowy podczas zmiany futerka na dorosłe?

A co do plamek to racja :P W ogóle całe są dla mnie nadzwyczajne ^^

Layla - Nie Maj 17, 2009 09:53

Ava napisał/a:
to tylko efekt przejściowy podczas zmiany futerka na dorosłe?
Raczej tak :)
Anouk - Sob Maj 23, 2009 21:48

A ja mam pytanie... Bo ostatnio dawałam fotki Ronji, ale nikt nie był całkiem pewny co do koloru. Jutro zrobię zdjęcie w dziennym świetle, a tymczasem mam pytanie - mógłby ktos 'skleić' całą nazwę wyglądu Ronji, tzn. tak jak np. jest 'standard black hooded'. Bo Ronja tak:

- ma standardowe futerko
- uszy dumbo
- kapturek ciągnący się prawie do samej pupci (troszeczkę odstępu)
- na srodku brzuszka dwie małe ciapki w kolorze kaptura
- koło kaptura na pleckach też taką kropeczkę.

Takie małe ciapki, to juz jakis rodzaj downundera?
Dzięki z góry za odpowiedź :)

wuwuna - Sob Maj 23, 2009 22:19

Dynialu napisał/a:
Bo ostatnio dawałam fotki Ronji, ale nikt nie był całkiem pewny co do koloru.
Po pierwsze u małych szczurków z dziecięcą sierścią nie da się określić w każdym przypadku w tak młodym wieku koloru. (tymbardziej jeśli nie znamy rodziców)
Po drugie z tego co kojarzę, nie dałaś zdjęcia w dobrym świetle , żeby określić ze 100 % pewnością.
Dynialu napisał/a:
Ronja
dumbo standard [kolor] hooded(jeśli przerywany to można dodać broken)

DU(downunder) jest dominującą cechą, więc jeśli ona nie miała rodzica z takim znaczeniem to nie może być DU. Tylko fenotypowo.

Anouk - Sob Maj 23, 2009 22:22

wuwuna napisał/a:
DU(downunder) jest dominującą cechą, więc jeśli ona nie miała rodzica z takim znaczeniem to nie może być DU. Tylko fenotypowo.
Fenotypowo? eee, to nie na mój mózg :P czyli te ciapy to nie są pointy, tylko po prostu małe nic nie znaczące łatki?
wuwuna - Sob Maj 23, 2009 22:28

Dynialu napisał/a:
Fenotypowo? eee, to nie na mój mózg
Fenotyp to zespół dostrzegalnych cech organizmu. Niekoniecznie niesionych przez genotyp jak w tym przypadku.

Dynialu napisał/a:
czyli te ciapy to nie są pointy, tylko po prostu małe nic nie znaczące łatki?
to po prostu niestandardowy kaptur :-P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group