To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jakiej odmiany jest mój szczur?

wuwuna - Czw Maj 07, 2009 12:28

Sky napisał/a:
Szczurek ma na brzuszku biały, podłużny paseczek
Jeśli biała plama zajmuje 2/3 brzucha to berkshire jeśli mniej to irish.
Sky - Czw Maj 07, 2009 12:41

W takim razie Cookie jest berkshire.
Dziękuje jeszcze raz :)

mikaja887 - Pon Maj 11, 2009 12:29

To moja FiFi:






A to jej koleżanka, Gandzia :D







Czy mogę prosić o określenie koloru moich dziewczynek :) ?
Z góry dziękuję :)

Mangalarga - Pon Maj 11, 2009 13:09

Fifi - black husky (chyba,nie jestem po zdjęciach 100% czy to black, ale raczej tak).
Gandzia - agouti, i jeśli nie ma białych plamek na brzuchu, to wówczas jest agouti self.

Przy okazji, na przyszłość wstawiaj miniaturki, albo linki do zdjęć ;)

mikaja887 - Pon Maj 11, 2009 13:23

ok, dzieki za rade na przyszlosc i za odpowiedz :D
dla wyjaśnienia: FiFi z dnia na dzień staje się coraz jaśniejsza, jak była malutka to grzbiet miała czarny
Gandzia nie ma żadnych plamek, ale włosek ma taki w różnych odcieniach, nie wiem czy to widać na zdjęć, ale ma takie rozne odcienie przeplatane...

Mangalarga - Pon Maj 11, 2009 13:26

Czyli tak, jak napisałam, black husky (huskolce jaśnieją z wiekiem) i agouti self (agouti mają włoski w różnych odcieniach, ale ogólnie można je określić jako buro-brązowe ;) )
mikaja887 - Pon Maj 11, 2009 13:28

hehe, wlasnie, mama mowi,ze ona wyglada jak taki zwykly szczur podworkowy (i wedlug niej jest paskudna hehe)

dzieki bardzo za wyjasnienia :D

Sukub - Wto Maj 12, 2009 02:57

w sumie to zawsze na pytanie o kolor szczura mowie ze Soja jest cała biała plus szara plamka nad okiem :)



ale nie wiem czy to ma jakąś profesjonalna nazwę :) dodam jeszcze ze po zmianie sierści pokazała się delikatna jakby smuga na łopatkach ale śmialiśmy się z chłopakiem ze pewnie otarła się i pobrudziła moim tuszem :) ale jednak to nie tusz :)

co innego Tofu
3 kolory-zastanawiam się czy nie jest to forma przejściowa(sierść na całości wygląda tak samo, zastanawiam się czy z wiekiem jej się ustabilizuje kolor) ,ale ma 3 kolorowa sierść-czubek głowy i pupa ciemniejsze a góra jasna ogólnie wygląda jak hooded tyle ze barwy inne :) oczka czerwone/różowawe



kto pomoże sprecyzować!?

L. - Wto Maj 12, 2009 14:01

chyba standard husky patched
ale jaki to kolor?O_O oczka ma black czy dark ruby?


ale ta druga..
beznadziejne zdjęcia (do określenia odmiany)
czy Tofu jest w trakcie zmiany siersci?
nie masz jakichś jej wcześniejszych zdjęć? i od góry oraz od przodu?

magnes - Wto Maj 12, 2009 15:18

L., http://www.fotosik.pl/pok...c8982cefa3.html w fotach na fotosiku znalazłam
asiasm - Wto Maj 12, 2009 21:42

Ja odnosząc się do tematu ... jestem bardzo ciekawa czy można określić jakiego koloru jest moja zdzicha (nie jest z hodowli tylko ze sklepu) ... marna jestem w określaniu :P to link do zdjęć mam nadzieję że będzie dobrze widać ;)

http://picasaweb.google.p...feat=directlink

jak nie będzie działać to spróbuję wrzucić inaczej zdjęcia....

magnes - Wto Maj 12, 2009 21:49

standard, standard, black berkshire :) (jak na moje oko biel zajmuje więcej niż 2/3 brzucha :oops: )
asiasm - Wto Maj 12, 2009 22:03

O tak biel zajmuje dużo miejsca na brzusiu :mrgreen: więcej niż 2/3 brzusia, który rośnie i rośnie :shock:
maris - Wto Maj 12, 2009 22:46

Ja widzę tam jakieś siwawe prześwity - zwróć uwagę czy są całe srebrne włoski między czarnymi i siwy podszerstek, bo może to silvered black berkshire? (tak jak moja Claire) ;)
asiasm - Śro Maj 13, 2009 07:46

hmm... no czysty czarny to to na pewno nie jest ma poprzetykane takie jakby siwawe włoski 8)Niestety zdjęcia, które zrobiłam nie oddają tego tak do końca - sztuczne światło i lampa błyskowa.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group