To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2011 - Miot K SunRat's - Kundzia [*]

bajgraf - Śro Mar 20, 2013 00:44

Oli napisał/a:
bajgraf, bezobjawowe, czyli nie wysłucha się go w rutynowym badaniu. Nie podoba mi się takie postępowanie. Czy jesteś wetem by móc stwierdzić przyczynę zgonu? Jak narazie piszesz przypuszczenia, a to, że gruchała ostatnio może oznaczać wiele rzeczy.

Dobrze jednak wiedzieć, że będę mogła skorzystać z takich wymówek przy następnym zgonie mojego hodowlanego szczura. :]


Wyżywacie się na niewłaściwej osobie. Jeśli chodzi o leczenie, sekcje, rentgeny, histopatologie itp. to moje szczury miały zawsze to wszystko robione zgodnie z umową. Miały lepiej niż niejeden człowiek. A o sekcję może mnie poprosić tylko hodowca, który jest stroną umowy i zna dokładnie wszystkie szczegóły.
Dzięki za wsparcie :twisted:

Oli - Śro Mar 20, 2013 10:13

bajgraf, nie my, tylko ja i nie wyżywam się tylko wkurzam. To nie pierwszy przypadek kiedy właściciel rodowodowego szczura odmawia sekcji swojego zwierzęcia. Nie wiem tylko dlaczego jest to tak odpuszczane (w końcu członek stowarzyszenia się tu wypowiedział, że to nie jego sprawa, a jednak ja uważam, że i jego, skoro jest w shsrp i działa na jego rzecz). Sekcji nie wykonuje właściciel, jak wynika z umowy nawet nie musi pokrywać jej pełnych kosztów, więc w czym problem. Po co w takim razie taka cała szopka z rzekomym dbaniem o zdrowie linii, kiedy co i rusz czytam, że ktoś nie zrobił sekcji i shsrp jedyne co robi to odpowiada "ok". :roll:
AngelsDream - Śro Mar 20, 2013 10:30

Oli, może dlatego, że SHSRP nie ma możliwości narzucić każdej osobie tego, by wykonała sekcję albo np. dokładnie skontrolowała samca, zanim wyśle go na krycie. Te sprawy regulują indywidualne umowy między hodowcą a daną osobą. SHSRP może pomóc w przepływie informacji, zbieraniu danych czy szerzeniu danej postawy i to robi.

Zauważ, że zapytałam o sekcję.
Zaznaczyłam też, że mam odmienny od bajgraf pogląd na temat zasadności nie wykonania jej. I ten członek to ja, a nie "ktoś".

SHSRP wcale nie mówi "ok". Ale ostatnie słowo w takich kwestiach ma hodowca, który daną linię prowadzi. Myślę, że odmiennie rozumiemy kompetencje stowarzyszenia w takich sprawach.

quagmire - Śro Mar 20, 2013 10:39

Oli, dokładnie - zauważ też, że to nie SHSRP podpisuje umowy z domkami.
AngelsDream - Śro Mar 20, 2013 10:42

http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=12195

Tu znajduje się podklejony wątek dotyczący sekcji, na końcu jest link do tematu z dyskusją.
Resztę uwag warto umieścić właśnie tam.

susurrement - Śro Mar 20, 2013 10:46

bajgraf, z całym szacunkiem, bo doceniam to w jaki sposób opiekujesz się swoimi zwierzętami, ale jako właściciel jednego z rodzeństwa chciałabym wiedzieć co okazałoby się sekcyjnie. szczególnie, że Koniczynka jest bardzo ciężko chora. nie wszystko jesteśmy w stanie zdiagnozować za życia.
AngelsDream - Śro Mar 20, 2013 10:47

Oli, myślę, że to nie jest wątek, w którym należy taką dyskusję prowadzić.

Chętnie odpowiem na Twoje zarzuty, ale na pewno nie tu.
Dodam, że posiadam szczura bezpośrednio spokrewnionego z miotem K i też wolałabym, by była przeprowadzona choćby prosta sekcja.

Oli - Śro Mar 20, 2013 10:47

Off-Topic:
o, ciszę się, że choć jedna osoba widzi to tak jak ja, że należy wykonać sekcję, a nie samemu sobie stwierdzać przyczynę zgonu :?


AngelsDream, nie zarzuty tylko pytania, proszę nie wciskać mi czegoś czego nie robię. Pytam, bez odpowiedzi, wtedy będą zarzuty. ;)

AngelsDream - Śro Mar 20, 2013 11:01

Dalsza, ogólna dyskusja o sekcjach szczurów rodowodowych została wydzielona tu:

http://forum.szczury.biz/...p=853180#853180

AD

quagmire - Śro Mar 20, 2013 11:02

Oli, ale każdy z nas widzi to tak jak Ty.
Po to też powstał temat o sekcji zwłok. Wyjaśniający, dlaczego jest tak istotna.
A ja sama z biegiem lat (i z wiekiem moich szczurów) przekonuję się, że jest ona równie istotna w każdym wieku, że nie można praktycznie nigdy powiedzieć, że szczur odszedł ze starości.

Do tego sama mam szczura z tego miotu, który w tej chwili ma się ok. Ale w przyszłości mogłoby mu się to przydać.

bajgraf, nie chodzi o to, że musisz znów wysyłać guza/guzy na histo. Bo nie musisz. Ale otwarcie i obejrzenie zwierzaka to po prostu podstawa.
Mój wet robi to za darmo, bo dla niego to też cenna wiedza (a do tego nie powinno się tak naprawdę brać za to pieniędzy), więc też mi łatwiej może.

heniok - Śro Mar 20, 2013 13:01

Bajgraf została poproszona o wykonanie sekcji.

Proszę o dodatkowe przeczyszczenie tematu ze zbędnych postów i dyskusji o zasadności wykonywania sekcji i odpłatności za nią :evil:

AngelsDream - Śro Mar 20, 2013 14:50

Dalsza, ogólna dyskusja o sekcjach szczurów rodowodowych i konkretnym przypadku bajgraf została wydzielona tu:

http://forum.szczury.biz/...p=853180#853180

AD

heniok - Pon Mar 25, 2013 17:11

Sekcja Kamei nie wykazała jednoznacznej przyczyny śmierci.


heniok - Nie Kwi 14, 2013 07:59

Miot ma ponad 2 lata i 3 miesiące, krótkie podsumowanie miotu:

Samice:
Kundzia – ok. , dostaje prilium
Kwintesencja – OK.
Klementynka – [*] 25.02.2013 – ukryte zapalenie płuc, ropień w uchu
Koniczynka – okresowe problemy z układem oddechowym, „gadanie” , w lutym zdiagnozowany guz z węzła chłonnego, prawdopodobnie chłoniak, po lekach w reemisji
Kola – OK.
Kitsune – ma guzki, prawdopodobnie gruczolaki
Kiki – [*] 07.03.2013 – poddana eutanazji, miała gruczolaki
Kamea – [*] 19.03.2013 niewydolność krążeniowo-oddechowa, miała duże gruczolaki
Kiełka – [*] 17.08.2012, miała ropomacicze, nie wybudziła się z narkozy
Kayomi – OK.

Samce:
Kleosz – przyjmuje leki na wątrobę i nasercowe
Krasnalek – OK.
Kenobi – brak danych i jakiegokolwiek kontaktu z obecnym domkiem
Kajko – [*] 17.05.2012 – ropnie w jamie brzusznej
Kami-Sama – [*] 24.07.2012 – ropień w mózgu
Karolek – [*] 07.01.2013 – chłoniak płuc
Koćku - OK. , wycięty guz, czekamy na wyniki HP
Kot – brak danych i jakiegokolwiek kontaktu z obecnym domkiem
Koliber – [*] 22.03.2013 miał wyciętego włokniako-mięsaka, który odrósł, drugim razem wycięty z amputacją łapy, poddany eutanazji po kolejnym odrośnięciu guza

quagmire - Nie Kwi 14, 2013 09:47

Kleo dostaje Prilium, dlatego że ma dziwną sylwetkę serca. Ale takie serce miał już na pierwszym zdjęciu RTG, gdy miał 8 miesięcy. Ostatniego grudnia i 2 kwietnia miał echo serca, którgo ściany są minimalnie ścieńczone, ale serce pracuje dobrze i nie było pogorszenia w ciągu tych 3 miesięcy. Prawdopodobnie ten typ tak ma po prostu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group