To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2009 - Miot D Happy Feet - To już 3 lata i 7 miesięcy!

Evangelista - Nie Sie 08, 2010 00:34

Przy powierzchownych ranach szczury bardzo dobrze radzą sobie z toaletą rany i nawet na otwarto rany goją się szybko.
Kiba - Nie Sie 08, 2010 00:57

Bardziej chodzi mi o ten początek szwu, ale myślę że nie powinna sięgac tak głęboko, w końcu kazali mi z tego powodu ograniczyc przeciwbólowe ._.
Evangelista - Nie Sie 08, 2010 10:48

A to dziwne, bo zawsze jak rozmawiałam z dr Wojtyś podkreślała, że skuteczne leczenie przeciwbólowe to podstawa zapobiegania wygryzania szwów. Możesz smarować brzegi rany kremem alantan, troszkę przyspiesza gojenie i nawilża brzegi, co może trochę zmniejszyć świąd.
Gorzej będzie przy ewentualnej sterylizacji - chyba wtedy to lepiej będzie założyć kołnierz.
A kto operwował szczurkę?

Kiba - Nie Sie 08, 2010 18:12

Evangelista napisał/a:
A to dziwne, bo zawsze jak rozmawiałam z dr Wojtyś podkreślała, że skuteczne leczenie przeciwbólowe to podstawa zapobiegania wygryzania szwów.


Bardzo możliwe, bo miałam jej ograniczyc już po tym, jak wyciągnęła te szwy zewnętrzne.

Cytat:
Możesz smarować brzegi rany kremem alantan, troszkę przyspiesza gojenie i nawilża brzegi, co może trochę zmniejszyć świąd.


Mamy tą Ozonelle właśnie po to.

Cytat:
Gorzej będzie przy ewentualnej sterylizacji - chyba wtedy to lepiej będzie założyć kołnierz.


Wtedy to chyba TRZEBA będzie założyc kołnierz.

Cytat:
A kto operwował szczurkę?


Dr Procyszyn z Ogonka.

No, myślę że można powiedziec, że jest ok, rana sie goi, Delux nawet nie zwraca uwagi na szwy i generalnie wszystko w porządku.

baradwys - Nie Sie 08, 2010 18:16

Off-Topic:
Evangelista napisał/a:
skuteczne leczenie przeciwbólowe to podstawa zapobiegania wygryzania szwów
nie wydaje mi się, moje szczury wygryzają szwy bo Im przeszkadzają, nie komponują Im się po prostu i już i nie jest to kwestia leków przeciwbólowych bo jeśli pozwalają się dotykać i nie reagują na dotyk to znaczy, że nie boli

Azi - Pon Sty 24, 2011 13:17

Bardzo bym prosiła o info, co z dzieciaczkami D
wuwuna - Pon Sty 24, 2011 13:49

Moja owca, duża i puchata. 500 gram Ma tak cudownie mięciusie futerko, że możnaby ją ciągle głaskać. Jest największym miziakiem u mnie obecnie. Można ją całować, miziać, tulić. Leży przy tym na pleckach i pozwala z sobą robić wszystko.

Nigdy na nic nie chorowała. Nawet nie kichała ani razu. Ani pół świśnięcia.
Jedyny problem zdrowotny przez ten rok i 9 m-cy to poryfirynka w jednym oczku przez kilka dni. Po kropelkach przeszło.

Niamey - Pon Sty 24, 2011 14:18

Diuna się już dawno otrząsnęła z hormonalnych zawirowań, czasem przy podnoszeniu piszczy, taka mała piskawka, ale rzadko i raczej pro forma. Również nie choruje (ostatnio nieco kichała, ale to być może przez dwie nowe lokatorki, które mocno chrumkały), ale to nie było nic poważnego. Jest duża i tłuściutka (zawsze taka była), ale przy tym bardzo sprawna, zwinna i energiczna. Jest przy tym całkiem miziasta, może to nie taka przytulanka jak Dżyliki, ale to dobre dziecko :lol:
Kiba - Wto Lut 15, 2011 20:22

Mój aparat nie lubi się z lampą w moim pokoju, chociaż wygląda na to, że najgorszą fazę związku już mają za sobą...













Delux się odchudza. Efekty odchudzania widać znakomicie.

U Dalii.

aczkolwiek są jakieś powolne... nazwijmy to "postępy".. życzę sobie dużo cierpliwości XD

Niamey - Wto Paź 18, 2011 14:45

Świętujemy :jesterjump: :grouphug:
Jak tam reszta rodzeństwa w swoje urodziny? :D

quagmire - Wto Paź 18, 2011 14:51

Serio?

Sto lat dla Diunki :urodziny:

Niamey - Wto Paź 18, 2011 14:54

quagmire, serio serio :) Jestem zachwycona jest formą i kondycją psychiczną :D
wuwuna - Wto Paź 18, 2011 15:05

Dżyliki ma się idealnie i oby tak przez kolejne 2. nie wiem kiedy to zleciało :serducho:
quagmire - Wto Paź 18, 2011 15:07

Ups, zapomniałam o Dżylisi. Dla niej też wszystkiego najlepszego :)
magnes - Wto Paź 18, 2011 15:58

Jestem dumna z Dzieciaczków, pięknie się trzymają. Życzę im kolejnych lat w zdrowiu


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group