To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Koty vol. VII

PALATINA - Nie Lut 02, 2014 13:03

limomanka,
A wykluczył inne możliwości?
Porobił jakieś badania?
Bo z FIPem to niefajne by było.

mikanek - Nie Lut 02, 2014 13:22

Dory,
ja posiadam taki drapak http://www.zooplus.pl/sho...ni/160_cm/32055 korzystają z niego dwa koty, moim zdaniem sprawdza się dobrze. Widzę, że obecnie kosztuje ponad 200 zł , ale zazwyczaj jest na stałej promocji za jakieś 170 zł, także warto sprawdzić za kilka dni. Dwa koty (2,7 i 3.7 kg) bawią się na drapaku jednocześnie, polując na swoje ogony- drapak nie chybocze się. Słupki codziennie są drapane i zdają egzamin. Co do twierdzeń, że trzeba co 3 lata wymieniać, dla mnie to naturalne że się zmienia po jakimś czasie i zupełnie nie oczekuję od drapaka wieczności...
Co do samego modelu ta ostatnia okrągła półka mogłaby dla moich kotów w ogóle nie istnieć :p Wydaje mi się, że dużo większą frajdą byłby właśnie drapak średniej wielkości a z wieloma półkami i budkami/tunelami niż wysoki do sufitu i wąski.

A ta budka to ukochana sypialnia Mewy i jeśli będą kupować drugi drapak to musowo musi mieć taką kryjówę :P

limomanka - Nie Lut 02, 2014 13:31

PALATINA, wiem. Badania będziemy robić i powtarzać rtg, bo mogła to być jednak łapa... Na razie wykluczamy inne przypadłości - mamy antybiotyk, przeciwbólowy i coś przeczyszczającego, bo Solo od 2 dni nie jest w stanie się załatwić. Jutro kolejne badania.
Modlę się gorąco, żeby to nie było to.

Devona - Nie Lut 02, 2014 13:38

Mikanek, budki i tunele sprawdzają się przy drobnych kotach, moje do większości mogą łapę lub co najwyżej pyszczek włożyć. Fajny ten Twój drapaczek. Ten słupek przedzielony półką, który zaczyna się na dolnej platformie, to odpowiednio 40 cm/półka/50 cm? Szukam czegoś dla moich olbrzymów do drapania na stojąco, bo mój drapak ma już ponad 4 lata (taki, jak tutaj: http://alejka.pl/drapak-d...a-antracyt.html, tylko inny kolor) i trochę z niego wyrośli w tym czasie. W sumie ja nie narzekam na trwałość. Po takim czasie rozerwał się trochę sznurek na jednym słupku, ale to tylko estetyczna wada. Oprócz tego nie sprawdziły się śrubki do zawieszania podestów, ciągle się odczepiały (ale może dlatego, że koty mam dość spore), zamiast nich używam haczyków od hamaka (który koty notorycznie ściągały, zamiast używać - boją się hamaków ;) ).

Gdyby ktoś znalazł fajny wysoki drapak (z przynajmniej jednym długim słupkiem lub przedzielonym, bez tuneli, hamaków, budki są ok, ale im większe, tym lepiej), to będę wdzięczna za link. Musi mieć opcję demontażu, jakość Trixie jest dla mnie wystarczająca ;) , niska cena wskazana :lol: .

Dory - Nie Lut 02, 2014 13:38

limomanka, kciuki :kciuki:
mikanek, dzięki :) Już kupiłam inny i czekam na przesyłkę.

mikanek - Nie Lut 02, 2014 13:47

Devona
ten słupek ma prawie 50 cm pod półką i drugie prawie 50 cm nad półką.
Do budki spokojnie zmieściłyby się obydwa koty na raz, tylko Stefan zdecydowanie woli legowiska odkryte.
Co do drapania na stojąco, ja poważnie rozważam zakup słupka Jumbo.

rudziak - Nie Lut 02, 2014 14:02

limomanka bardzo mocno trzymam kciuki, oby skończyło się tylko na strachu :kciuki:
Oluś - Nie Lut 02, 2014 14:03

limomanka, trzymam kciuki jak najmocniej za Solka :kciuki:
Dory - Nie Lut 02, 2014 14:20

Ach, gdyby ktoś chciał używany drapak w dobrym stanie taki jak tu (czarny): http://www.zooplus.pl/sho...i/120_cm/285684 , to sprzedam za pół ceny. W razie potrzeby, porobię zdjęcia :)
mikanek - Nie Lut 02, 2014 14:30

Dory ,
To prześlij mi zdjęcia koniecznie!

Dory - Nie Lut 02, 2014 14:33

mikanek, ok, do środy obiecuję obfocić i prześlę Ci na priv :)
mikanek - Nie Lut 02, 2014 14:40

To czekam :)
Trzynastka - Nie Lut 02, 2014 15:28

Dory napisał/a:
Ach, gdyby ktoś chciał używany drapak w dobrym stanie taki jak tu (czarny): http://www.zooplus.pl/sho...i/120_cm/285684 , to sprzedam za pół ceny. W razie potrzeby, porobię zdjęcia :)


Mam taki, spokojnie zdaje egzamin przy kociaku jak i 6kg wielkoludzie :)

Ninek - Nie Lut 02, 2014 15:35

mikanek, przy tak leciutkich kotach trzeba by się postarać, żeby drapak się chybotał ;) U Damiana jeden kot ma ponad 4kg a drugi ponad 5kg (są szczupłe ale nie chude) i wysoki drapak (2,5m wysokości i mocno rozbudowany) rozchwiały po jakichś 4-5 miesiącach. Początkowo wystarczało dokręcenie śrub, żeby był znowu stabilny, ale teraz trzeba go rozłożyć, zrobić nową budkę i skręcić od nowa bo lada chwila się zwyczajnie rozpadnie.
Tuś - Nie Lut 02, 2014 16:07

nasze kluski (każdy po 5kg) też właśnie rozchybotały drapak. w efekcie mamy teraz go w dwóch częściach bo całkowicie go wyłamały (tzn, wyłamały tą rurę z podestem)
http://sklepkarm.pl/akces...ota-zamora.html


ja poluję teraz na hamak zawieszany na grzejnik. tyle, że z kasą krucho i chyba poczekamy aż nazbiera się punktów na zooplusie i się je wymieni na niego.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group