To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Koty vol. VII

Tuś - Pią Sty 31, 2014 13:57

Ninek, mam tylko takie zdjęcie: http://postimg.org/image/ggqe7m3ex/
roboty sporo było, no i może kolorystycznie nie bardzo ale ważne że kociska zadowolone :wink: uwielbiają zawisać na tych wyższych schodach :lol:
a rury to takie od dywanów co w sklepie są nawinięte na nie. sklepy pozbywają się tego co rusz, wystarczy "upolować" ;)

Ninek - Pią Sty 31, 2014 14:00

Tuś, nie o takich rurach myślałam :( Takie zwykłe 'chude' to chcę drewniane. Myślę jak zrobić taką domową tubę po której kot może się wspinać ale może też siedzieć w środku. Ceny kupnych powalają na kolana a jestem pewna, że jakoś można to zrobić w domu. Zwłaszcza, że ja lubię robić takie rzeczy ;)
Nie wiem gdzie bym to postawiła bo totalnie nie mam miejsca (mam tylko dwa miejsca gdzie coś kociego się zmieści i w obu stoją drapaki), ale coś wykombinuje.

DOPISANE
Jeszcze co do drapaków. Ja nie uważam, że każdy kot musi mieć wysoki drapak (choć większość powinna). Ale te, które pokazałaś są zwyczajnie za małe - każdy poszczególny element jest za mały a nie sam drapak jako całość. Może sobie mieć ten metr wysokości ale niech ten metr będzie sensownie rozplanowany a nie wszystko upchnięte na sobie i to w wersji 'dla kociaka'.

PALATINA - Pią Sty 31, 2014 14:10

Mój niskopienny i bardzo leniwy (serio) raguś całe dnie spędza w rozecie Rufiego (chyba 170 cm wysokości, albo jakoś tak). Po roku drapak wygląda jak w dniu zakupu, tylko pokrowce na hamaku i poduszkach muszę co jakiś czas prać. :wink:
No, ale rozumiem, że to jednak spory wydatek (ja na niego odkładałam przez kilka miesięcy, ale nie żałuję).
W samoróbce dużo kasy nam poszło na linkę - a że wzięliśmy najtańszą z allegro, to okazała się fatalnej jakości. Zraziło nas to do kolejnego kombinowania samemu. :?

Dory - Pią Sty 31, 2014 14:21

Zapomniałam, że na allo albo słuchasz rad, albo masz się zamknąć :] Napisałam, bo myślałam, że może ktoś miał do czynienia z danym modelem i powie, co o nim sądzi. 1,5 roku temu kupiłam Jumbo, nie rozwalił się, jestem zadowolona. Mimo że to drapak "za mały dla dorosłego kota", bo ma tylko 1,10m. Nie pytałam, jaki drapak powinnam kupić (bo wiem, że najodpowiedniejsze są te wysokie i solidne, które są też drogie). Pytałam tylko co myślicie o tych 2 konkretnych. Nie nadają się - dziękuję za opinię, na pewno przemyślę :) Na pewno we własnym mieszkaniu sprawię kotu drapak marzeń, ale teraz chcę coś niedrogiego, co będzie przyjemną odmianą.
Klaudusko, ona jest niskopienna, lubi się chować i drapie tylko na dole słupka. Taka jest teraz, nie wiem jaka była kiedyś. Być może po wyjeździe od Ciebie nastąpił u niej jakiś regres, nie wiem. Ale wydaje mi się, że po prostu dobrze tego kota nie poznałaś, bo była przedstawiana jako miziak monstre, przylepa, nakolankowiec i namolny pieszczoch, a przyjechała kota, która owszem, kochała ludzi, ale bała się ich prawie tak samo. Sztywniała, gdy się ją brało na ręce, z kolan zwiewała, w łóżku nie można się było poruszyć, bo kot uciekał, a każde szybsze przejście po domu sprawiało, że chowała się pod łóżkiem. Może zdziczała nieco w pustym mieszkaniu, nie wiem. Dla mnie jest i była wspaniała i jestem Ci za nią bardzo wdzięczna. Co nie zmienia faktu, że lepiej wiem, czy mój kot jest niskopienny i co lubi.

Dory - Pią Sty 31, 2014 14:27

PALATINA napisał/a:
Mój niskopienny i bardzo leniwy (serio) raguś całe dnie spędza w rozecie Rufiego (chyba 170 cm wysokości, albo jakoś tak).

PALATINA, moja dopiero miesiąc temu odkryła, że można się wspiąć na górę i tam siedzieć (przypominam: jedynie metr wysokości). To mały wypłosz, który najbardziej kocha łóżko i moje kolana (też od niedawna, bo wcześniej nie można było odetchnąć, żeby nie wiała) :wink:
Ninek napisał/a:
Jeszcze co do drapaków. Ja nie uważam, że każdy kot musi mieć wysoki drapak (choć większość powinna). Ale te, które pokazałaś są zwyczajnie za małe - każdy poszczególny element jest za mały a nie sam drapak jako całość. Może sobie mieć ten metr wysokości ale niech ten metr będzie sensownie rozplanowany a nie wszystko upchnięte na sobie i to w wersji 'dla kociaka'.

Przemyślę sprawę wielkości poszczególnych części i chyba na razie się wstrzymam. W sumie 160zł piechotą nie chodzi, a Jumbo się jeszcze spisuje :wink:

Ninek - Pią Sty 31, 2014 14:49

Dory, wg mnie lepiej jest poczekać trochę dłużej i odłożyć kasę na coś sensowniejszego ;) Zwłaszcza, że nie jest tak, że kot nie ma żadnego drapaka.
Niestety, większość drapaków dostępnych w PL jest za mała nawet dla przeciętnej wielkości kota.
No i wg mnie naprawdę warto pomyśleć o zrobieniu drapaka samodzielnie.
Nie macie w Wawie jakiegoś targu/bazaru z używanymi sprzętami? Ja swój drapak kupiłam właśnie w takim miejscu - przywieziony z Niemiec.


Co do jakości Jumbo - tak jak pisałam, taki drapak trudno zepsuć, przecież to tylko podstawa i słup. W tych bardziej skomplikowanych drapakach rozpada się wszystko. Śruby się wyrabiają więc drapak zaczyna się chybotać, domki są z cienkiej płyty pilśniowej i pod ciężarem słupków i kota zaczynają się zapadać. O jakości obicia nie wspominając - moje koty w pół roku zrywały takie futerko i nadawało się tylko do wymiany.

Dory - Pią Sty 31, 2014 15:27

Ninek napisał/a:
No i wg mnie naprawdę warto pomyśleć o zrobieniu drapaka samodzielnie.
Nie macie w Wawie jakiegoś targu/bazaru z używanymi sprzętami? Ja swój drapak kupiłam właśnie w takim miejscu - przywieziony z Niemiec.

Fajny pomysł, ale niestety nie mam czasu ani na majsterkowanie, ani na przetrzepywanie targów. Poza tym drapak wykonany przeze mnie to byłaby pewnie niezła surrealistyczna rzeźba :lol:
Już sobie wypatrzyłam droższy i bardziej funkcjonalny. Ale nie będę się chwalić, bo nie chcę, żeby mi go ktoś obrzydził :-P Myślę, że Mani się spodoba.

Devona - Pią Sty 31, 2014 15:46

Dory, nie mam czasu na stworzenie dłuższego posta, chciałam tylko napisać, że aktualnie w zooplusie strasznie marny wybór średnich drapaków i naprawdę nie polecam tych z małymi tunelami i budkami. Jeżeli masz czas, to warto poszukać czegoś rozsądniejszego.

Dory napisał/a:
Już sobie wypatrzyłam droższy i bardziej funkcjonalny. Ale nie będę się chwalić, bo nie chcę, żeby mi go ktoś obrzydził :-P Myślę, że Mani się spodoba.
Poka poka, bo ja też szukam gotowego, z tych beznadziejnych i nie polecanych gotowców :P (to żart jest - w razie gdyby ktoś chciał się oburzać ;) ).
Ebia - Sob Lut 01, 2014 22:25

Jest szansa na nowy dom dla znajdki. Najlepszy dom, o jakim może marzyć kot. Koleżanka chce ją przygarnąć.
Teraz zostaje kwestia leczenia i łączenia, bo w nowym domu są już dwie dorosłe kocice

limomanka - Nie Lut 02, 2014 09:27

Potrzymajcie kciuki za Soleczka, bo nam się pochorował, choć jeszcze nie wiemy co mu jest. Od wczoraj wieczora leży jak śnięty, dość płytko oddycha, nie chce jeść (chyba, że dostanie pod nos śmietankę albo tuńczyka - to nawet skubnie), dobrze, że choć pije. Od kilku dni nie chce wychodzić z domu, ale zrzucaliśmy to na mróz i Maszę (nasz szczeniak), na początku tygodnia był odrobaczany, więc też nie to. Schudł pół kilo i piszczy przy dotknięciu tylnych ud. Wet przyjmuje od 11, mam nadzieję, że uda się Sola zdiagnozować. Matko, jak się boję!
PALATINA - Nie Lut 02, 2014 11:04

limomanka,
Kciukam! :kciuki:

mmarcioszka - Nie Lut 02, 2014 11:07

Za Sola :kciuki:
Onia - Nie Lut 02, 2014 12:35

Moje kciuki też obecne , jak wrocisz napisz co i jak . :kciuki:


A my baardzo prosimy o głosy

http://www.petsupplies.pl....html?prID=5132

limomanka - Nie Lut 02, 2014 12:57

Cholera, wet podejrzewa FIP...
Devona - Nie Lut 02, 2014 12:59

ja też trzymam :kciuki: :kciuki: :kciuki:

i za pozytywne rozwiązanie historii u Ebii :kciuki: :kciuki: :kciuki:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group