To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2011 - Miot K SunRat's - Kundzia [*]

susurrement - Pią Gru 21, 2012 17:15

Koniczynka natomiast jest typem gadająco-świszczącym, więc często na antybiotykach. niebawem będziemy robić rtg.
quagmire - Pią Gru 21, 2012 17:23

Kleoszowi też zdarzyło się gadać jakiś czas temu, ale Unidox mu pomógł. Na razie jest ok. Poza tym dostaje Prilium na serduszko od jakiegoś czasu, ze względu na obraz na RTG, który troszkę budził wątpliwości.
Dori - Pią Gru 21, 2012 19:01

U moich dwóch samiczek nic się nie dzieje. (odpukać)
heniok - Pią Gru 21, 2012 20:00

Udało się uzyskać odpowiedź z większości domków więc krótkie podsumowanie przed niedługo obchodzonymi urodzinami - stan na 20/21.12.2012
• Kundzia - OK.
• Kwintesencja – OK.
• Klementynka – OK.
• Koniczynka – okresowe problemy z układem oddechowym, „gadanie”
• Kola – OK.
• Kitsune – OK.
• Kiki – Ok.
• Kamea – wycięty gruczolak, aktualnie rośnie malutki kolejny, reszta OK.
• Kiełka - odeszła 17.08.2012, miała ropomacicze, nie wybudziła się z narkozy.
• Kayomi – OK.
• Kleosz – przyjmuje leki na wątrobę i nasercowe.
• Krasnalek – OK.
• Kenobi – brak danych i jakiegokolwiek kontaktu z obecnym domkiem.
• Kajko – uśpiony 17.05.2012 – ropnie w jamie brzusznej.
• Kami-Sama – odszedł 24.07.2012 – ropień w mózgu.
• Karolek – leczony nasercowo.
• Koćku - OK.
• Kot – brak danych.
• Koliber – miał wyciętego włokniako-mięsaka, który odrósł, drugim razem wycięty z amputacją łapy na razie nie odrasta.
Z 19 szczurów mamy info o 17, więc jest całkiem nieźle, a i aktualny stan zdrowia żyjących szczurów uważam za dobry.

susurrement - Sob Gru 22, 2012 21:49

donoszę dzielnie po kontroli i zrobieniu zdjęcia rtg:
Koniczynka [SunRat's], 1 rok 11 msc i 14 dni. aktualna waga: 410 g.
wiecznie kichająca i gruchająca, ma nieco zmian pozapalnych w płucach widocznych w obrazie rtg, ale aktualnie cichutko na terenie klatki piersiowej. jest w świetnej kondycji, tylko ciągle kicha. :serducho:

quagmire - Pon Gru 24, 2012 00:03

Kleoszek

anaa - Pon Gru 31, 2012 08:53

najświeższe ważenie Kajomi - 500 g i oczywiście, że nie jest grubiutka, tylko duża :P

foty ;) http://forum.szczury.biz/...er=asc&start=75

heniok - Wto Sty 08, 2013 09:25

Wczoraj odszedł Karolek, sekcja wykazała prawdopodobny nowotwór płuc, czekamy na wyniki histo.

A dzisiaj szczurki kończą 2 lata, wszystkim życzę dużo zdrowia i góry smakołyków.
Oby były jak najdłużej z nami, to jeden z naszych najbardziej udanych miotów charakterologicznie, nasza Kundzia zdrowa, pełna energii i ochoty do miziania.

:urodziny:

Co u rodzeństwa ?

anaa - Wto Sty 08, 2013 09:33

życzę wszystkim ogonkom zdrówka i szczęścia!!! i pamięci o tych co odeszły, my tak często wspominamy Kiełkę :serducho:
a Kayomi nasza kluseczka tak się rozleniwiła, że tylko patrzy,żeby ją na półkę podsadzić, bo przecież "ja mam sama wskoczyć? :hyhy: " i podchodzi pod rączki i zgrzytaniem daje znać,że przyszła na głaskanko :>

pół kilo kochanego, piszczącego szczurka :D

Badoha - Wto Sty 08, 2013 09:50

Kola ma się super - jest moja ulubienicą :serducho:
quagmire - Wto Sty 08, 2013 11:20

Strasznie mi przykro z powodu Karolka :( a właśnie zdążyłam się pochwalić, że z 19 nie żyją tylko trzej, a o dwóch nie ma wieści.

Kleoszek jest zagadką. Niby ganiany biedaczek, nielubiany, zwłaszcza przez siostrzeńca, a tu widzę, jak on Zeze zębami zaczepia. Jak dorwał wczoraj kość, to za nic nie chciał odpuscić.
W formie jest niezłej, ale to dopiero 2 latka, więc nie ma na co jeszcze narzekać. Wątroba - tfu tfu - ustabilizowana - choć jeszcze będziemy się upewniać w tym miesiącu. Miał echo serca - na moje życzenie - pracuje dobrze, tylko ma lekko ścienczone ściany, co może być początkiem kardiomiopatii rozstrzeniowej, ale nie musi - może to być po prostu taka cecha. Powtórzymy echo za ok 2 miesiące, żeby sprawdzić, czy się nie pogłębia.

A tak ogólnie to życzę wszystkim zdrówka, bardzo dużo zdrówka i radości, żeby wielu z Was udało się dożyć także trzecich urocin :urodziny:

Pyl - Wto Sty 08, 2013 11:46

Dużo, dużo zdrówka i 4 latek dla K-słoneczek! :urodziny:
AngelsDream - Wto Sty 08, 2013 12:33

Dla wszystkich ogonów z tego miotu serdeczne życzenia. Pamiętajcie, że to dopiero półmetek. :urodziny:
quagmire - Wto Sty 08, 2013 12:55

Z półmetkiem bym nie przesadzała ;)
Zapomniałam dodać, że Kleo łysieje ;P

AngelsDream - Wto Sty 08, 2013 12:58

quagmire, oj tam, może się nabiorą. :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group