To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Koty vol. VII

mikanek - Czw Sty 30, 2014 19:53

Buraski są najpiękniejsze :P
Onia - Pią Sty 31, 2014 09:04

My mamy buraske z adopcji :)
jest nie do oddania nikomu nigdy :)

nawet i za "milion dolarów" :)

limomanka - Pią Sty 31, 2014 10:14

Ebia, z tego co wiem, najtrudniej wyadoptować te czarno-białe kociaki. Burasy mają swich amatorów (sama do nich należę :D ). W każdym razie trzymam kciuki przede wszystkim za leczenie, a potem dom dla małej :kciuki: :kciuki: To dorosły kot?
Zizollo - Pią Sty 31, 2014 10:44

Ebia ja też myślę,ze to nie przypadek że znalazłaś tego kota ;)
jeżeli nie będziesz mogła jej sobie zostawić to zaciskam mocno za szybkie znalezienie kochającego domu dla kotki :kciuki: :kciuki: :kciuki:

nimka - Pią Sty 31, 2014 11:57

Ebia napisał/a:
Teraz się zastanawiam, co powinnam z nią zrobić. W lecznicy się nią zajmą, nakarmią, ale na długo tam być nie może. Nie bardzo mogę ją teraz wziąć. Jutro się dowiem co i jak ze zdrowiem i pozakładam wątki. Tylko to zwykła buraska, więc ma raczej małe szanse na domek. Trzeba będzie ją dobrze "rozreklamować"
Mój pies zrzucił pudełko, bo zaczął szczekać i się aferzyć. Pewnie na kotkę, bo nikt pod blokiem nie szedl. Dobrze, że jest na tyle stuknięty, że w tą pogodę pół dnia spędza na balkonie i wyczaił tą bidę. Ciągle myślę, że gdyby ktoś mądrzej to pudełko postawił to nie spadłoby, to po prostu zgarnęłabym psa do domu i poszła robić swoje..


Na burasy jest duuużo chętnych :) wiem, bo codziennie odbieram telefony adopcyjne ;)
Tylko ładne zdjęcia trzeba zrobić do ogłoszeń...

Dory - Pią Sty 31, 2014 12:41

Myślę o wymianie drapaka. Obecny ma 1,5 roku i trzyma się całkiem znośnie, ale chciałabym sprawić kocicy coś bardziej wypasionego.
Najpierw myślałam o takim: http://www.zooplus.pl/sho...2014_kot/285539 ,ale wygląda cholernie niestabilnie, a Maniura swoje waży :-P
Ostatecznie chyba skuszę się na ten: http://www.zooplus.pl/sho..._2014_kot/49238
Co myślicie :) ?

Ninek - Pią Sty 31, 2014 12:51

Chyba każdy koci kolor ma swoich amatorów.
Moja mama burasy uwielbia. Ja mam do nich straszny sentyment po naszej podwórkowej kotce z mojego dzieciństwa.
Czarne i whiskasowe kocham najbardziej. I czarno-białe (z niewielką ilością białego). Ale ze względów praktycznych drugiego chce również czarnego. Mam po prostu 2/3 ubrań czarnych więc czarnej sierści na nich nie widać :P

DOPISANE
Dory, większość takich drapaków niestety służy 3-4 lata i nadaje się do wywalenia. Jak patrze na drapak u Damiana to po prostu masakra. Rozsypuje się a jest używany 3 lata.
Stawiałabym raczej na coś ciut droższego ale porządniejszego. No i większego. Te mają bardzo krótkie słupki, wiele kotów ma w ogóle problem żeby je drapać bo kot dłuższy od drapaka.

klauduska - Pią Sty 31, 2014 13:10

Dory, dla mnie tak niskie drapaki są dla kociaków, a nie dorosłych i wielkich kotek ;)
Tuś - Pią Sty 31, 2014 13:24

dlatego ja nie kupuje drapaków. jeden kupiłam przy pierwszym kocie. wytrzymał 1,5roku. drugi w zooplusie dawali jako gratis-nie przetrwał roku. teraz kociska mają 2 wielkie rury powleczone dywanem + 2 poziomy do spania + drapak na ścianie i sprawdza się świetnie a zrobione jest zerowym kosztem bo wszystko w domu było. zbieramy teraz kolejne stare dywany i już tata myśli co by tu wymodzić dla kotów :lol:
Ninek - Pią Sty 31, 2014 13:28

I to dla małych kociaków. Mój ma 5 miesięcy i ponad 3kg, taki drapak do niczego by mu się nie przydał. Żeby mógł drapać słupek będąc rozciągniętym (czyli tak, jak koty lubią najbardziej) słup musiałby mieć przynajmniej 60cm. Nasz mniejszy drapak ma 80cm wysokości i mniejszego bym teraz nie kupiła.

Kot najbardziej kocha oczywiście ten, którego kawałek widać tutaj:
http://s573.photobucket.c...html?sort=3&o=1


Jak będę miała jakąś kasę planuję sama zrobić drapak (w zastępstwo naszego mniejszego). Kupię drewniany pal (3m to około 60zł), linkę, skombinuje lite drewno na podstawę i domek i jakąś rozetę do leżenia na górze. Myślę, że całość zamknie się w maksymalnie 200zł.


DOPISANE
Tuś, pokaż rury! Chce zrobić coś takiego dla Mefista ale nie miałam pomysłu jak i z czego.
Jaką rurę wykorzystałaś?

Dory - Pią Sty 31, 2014 13:31

Ninek, tak myślałam, czy by nie dodać, że nie stać mnie na Rufiego albo inny drapak za kilka stów :P Coś "droższego i porządniejszego" na razie odpada.
Teraz mam http://www.zooplus.pl/sho...i/120_cm/285684 i trzyma się naprawdę dobrze (1,5 roku użytkowania). W zasadzie mógłby jeszcze drugie lub nawet trzecie tyle być. Pomyślałam, że zamiast zwykłego słupa, kota ucieszyłaby się z budek i kryjówek. Co do długości słupka, to tym bym się nie martwiła, bo ona często drapie na samym dole przypłaszczona do podłogi. Teraz ma solidny słupek, a wyżej sięga tylko w celu wspięcia się na górę.
klauduska, naprawdę wszyscy posiadacze dorosłych kotów powinni mieć wg Ciebie 2m drapaki (albo takie do sufitu)? Mnie się wydaje, że dla mojego leniwego, niskopiennego kotlecika metr jest w sam raz. Tylko się zastanawiam, czy się nie będzie chybotał.

Zizollo - Pią Sty 31, 2014 13:39

Ninek napisał/a:
Czarne i whiskasowe kocham najbardziej.


ja również mam słabość do czarnuszków :serducho:

limomanka - Pią Sty 31, 2014 13:43

Ninek napisał/a:
Ale ze względów praktycznych drugiego chce również czarnego. Mam po prostu 2/3 ubrań czarnych więc czarnej sierści na nich nie widać :P

Tja - mam wrażenie, że czarne koty gubią nie tylko czarną sierść... A wiecie, po co czarno-białe koty są czarno-białe? Żeby zostawiać sierść i na jasnych, i na ciemnych ubraniach :lol:

klauduska - Pią Sty 31, 2014 13:47

Dory, twój "niskopienny" kot wskakiwał na mój drapak na najwyższą półkę i często na nim spał.. Ten jeden, który ci się bardziej podoba ma ledwo 105cm. Jest niski. I tyle. Ja nadal nie mam drapaka do sufitu (bo mnie na razie na niego nie stać), ale nie uważam też, że kotu dorosłemu, który jest na dodatek wielki [a ona JEST], wystarczy drapak niski.
Ale kupisz sobie taki, jaki będziesz chciała. Nie wiem po co się pytasz w takim razie ;)

Ninek - Pią Sty 31, 2014 13:51

Dory, mnie też nie stać na Rufiego (nawet jakby było to bym nie kupiła bo większość i tak jest tekturowa). Co nie zmienia faktu, że za swój mega porządny, słupy z litego drewna, półki z grubaśnej sklejki, dałam 100zł ;)
Nie bez powodu napisałam 'ciut droższego'. Łatwo i tanio można samodzielnie zrobić drapak. Przynajmniej posłuży.

Proste słupki jak ten, który pokazałaś, nie mają jak się rozpaść. Pierwsze rozpadają się te tandetne domki w drapakach.


DOPISANE
W tych drapakach, które Ci się podobają są też inne minusy, poza jakością.
W jednym ten mniejszy domek, do którego chyba żaden dorosły kot się nie zmieści. W drugim ten mini tunel do którego też żaden dorosły kot nie wejdzie. To pic na wodę, który 'fajnie wygląda' ale atrakcji kotu nie zapewnia ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group