To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Problemy z oczami

Misquamacus - Pon Lut 18, 2008 13:38

Hej, pomoŻe mi ktoś ?? bo chyba jak lek dobry to powiniennem iść po niego .....

[ Komentarz dodany przez: AngelsDream: Pon Lut 18, 2008 14:55 ]
Błąd poprawiony. Angels.

AngelsDream - Pon Lut 18, 2008 14:54

Zastosowanie:
Cytat:
Maść - Ostre i przewlekłe zakażenia spojówek, krawędzi powiek oraz owrzodzenia rogówki. Aerozol - Ropne choroby skóry, owrzodzenia podudzi, zakażone i trudno gojące się rany.


Czy warto ciężko powiedzieć - nie stosowałam.

Misquamacus - Pon Lut 18, 2008 14:56

no i kurde nie wiem już, mam ostatnie 14zł, maść ok 10, także jak kupić to żeby było skuteczne ...... ehh teź coś się musiało przywlec ......
Andzia - Śro Lis 19, 2008 23:09

piszę tu bo to pierwszy objaw jaki zauważyłam. Imbir ma powiększoną gałkę oczną, nabiegłą krwią i mam wrażenie że z ropnym wyciekiem. Może któryś z panów mu drapnął w oczko :( jutro pojadę do weta ale zastanawiam się czy sulfacetamidem ktoś kiedyś przemywał? Imbir aż za bardzo jest podobny do tatusia....czy z oczkami będzie to samo? :( (w kontekście pecha tylko i wyłącznie)
Anonymous - Śro Lis 19, 2008 23:22

Andzia napisał/a:
Imbir aż za bardzo jest podobny do tatusia....czy z oczkami będzie to samo? :(
Jak brałaś szczura po Jumim, to czytałaś co nezu pisała na temat jego oczu czy wzięłaś szczura w ciemno? Tak czy inaczej polecam lekturę.

Jeśli masz gentamycynę, to możesz ją zakroplić, nic innego bym mu samodzielnie nie podawała, można bardziej zaszkodzić.

Andzia - Śro Lis 19, 2008 23:28

Viss, spokojnie ja wiem dlaczego Jumi nie widzi i nie pisałam tego w kontekście genetyki tylko wspólnego pecha. Wiem skąd biorę szczury.

Gentamycyny właśnie nie mam. tylko sulfacetamid. Zastanawiam się nad przemyciem rumiankiem jeszcze.

Anonymous - Śro Lis 19, 2008 23:37

Rumianek jak najbardziej, bardzo dobry jest też świetlik, wszystko jedno czy jako napar, czy jako krople. Polecam. :)
Andzia - Śro Lis 19, 2008 23:43

Viss, dziękuje. Zaparzę rumianek a jutro do weta lece... ehh mam nadzieje że z oczkiem jednak będzie ok.
nutaka - Czw Lis 20, 2008 14:08

up.
Andzia - Czw Lis 20, 2008 14:19

nutaka, dziękuje :)

No i mamy diagnozę. Przepuklina oka na skutek urazu mechanicznego. Oko jest dośc mocno wybałuszone, nabiegłe krwią i ropiejące. Wetka mówiła że liczy się szybka reakcja bo w przeciwnym razie oko mogłoby ulec całkowitemu wylaniu. Teraz czeka nas smarowanie dwoma preparatami: Solcoseryl i Maxitrol (oba prep. to maści) Leczenie ma trwać około 3-4 tygodni. Po 3 tyg na kontrole.

nezu - Pią Lis 21, 2008 00:54

Czyli możliwe jest też owrzodzenie...
Brzydka sprawa, obserwuj oczko. Ale jedna uwaga. Jeśli już po zagojeniu zewnętrznych warstw oko pozostanie powiększone przez dłuższy okres czasu, pomyślałabym o skonsultowaniu z wetem usunięcia oczka...

Znam jeden przypadek (nie swojego szczura) w którym brak interwencji przy czymś takim doprowadził do znowotworzenia się oka a w końcowym rozrachunku śmierć ogona....
I od tamtego czasu się tego strasznie boję.

PALATINA - Sob Lis 22, 2008 23:55

Off-Topic:
Ja tylko tak napomknę (po raz setny chyba na tym forum :roll: )...
Tylko nie rumianek do przemywania! więcej szkody niż pożytku!
Działa drażniąco...

Andzia - Nie Lis 23, 2008 13:18

nezu, obserwuje cały czas. Przyznam że jest już trochę lepiej, oczko sklęsło (nie całkiem ale sporo w porównaniu do stanu pierwotnego) Po kilku dniach smarowania widać ewidentną poprawę, więc mam nadzieje że się ładnie zagoi. Ropy już nie widać, a Zgredek już zamyka oczko i normalnie nim mruga. Pozostaje tylko pytanie czy będzie widział na to oczko?

PALATINA, przemyłam rumiankiem raz, bo nie miałam w domu nic innego a chciałam oczko przepłukać z ropy. Wiem że rumianek do oczu nadaje się mniej niż świetlik i ciągłe przemywanie faktycznie może powodować podrażnienia. Dzięki :)

Oli - Nie Lis 23, 2008 13:30

A czy nie lepiej zamiast rumianku przemyć lekką niesłodzoną herbatą? Moim oczom to zawsze pomaga. :wink:
Andzia - Nie Lis 23, 2008 14:26

Oli, chyba zwykłej bym się bała, choć sama też nią przemywałam kiedyś. Rumiankiem i świetlikiem się nawet maluszkom przemywa. Teraz na szczęście męcze go już tylko maściami i nie muszę przemywać. W sumie może do oczyszczenia warto mieć ampułeczki soli fizjologicznej.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group