To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Problemy z zębami

H. - Sob Kwi 18, 2009 13:32

Podepnę się tutaj.
Alaska złamała sobie jeden z górnych zębów, mniej więcej w połowie.
Zastanawiamy się czy wetka powinna jej skrócić ten drugi do tej samej długości, czy pomogło by jej to, czy co możemy z tym zrobić..
Tutaj to widać: http://lh3.ggpht.com/_F3A...12/DSC00001.JPG

Oli - Sob Kwi 18, 2009 13:51

Hally napisał/a:
Zastanawiamy się czy wetka powinna jej skrócić ten drugi do tej samej długości, czy pomogło by jej to, czy co możemy z tym zrobić..
Nic nie skracajcie, bo może to jej bardzo utrudnić jedzenie. Ten złamany powinien sobie spokojnie dorosnąć do odpowiedniej długości, ale obserwujcie bacznie jak ściera się ten prawidłowy.
H. - Sob Kwi 18, 2009 13:55

Oli napisał/a:
Ten złamany powinien sobie spokojnie dorosnąć do odpowiedniej długości

Nisia napisał/a:
Ile będą odrastać... nie wiem, ale sądząc po szybkości rośnięcia szczurzych zębów, ja bym stawiała na ok. 2 tygodnie.
To będzie coś koło tego?
Oli napisał/a:
ale obserwujcie bacznie jak ściera się ten prawidłowy.
tzn. ? bo ja nie rozumiem ..

Kurcze no, jak ona będzie jeść.. :?

Oli - Sob Kwi 18, 2009 13:59

Hally napisał/a:
Kurcze no, jak ona będzie jeść.. :?

Spokojnie, powina sobie poradzić. Tylko właśnie musicie obserwować ile i czy w ogóle je. Co do obserwacji ścierania się zęba to należy zwracać uwagę czy się nie rozjeżdża na bok i nie ściera tylko po jednej stronie. Jeśli jej to bólu nie sprawia to myślę, że nie powinno być większych kłopotów.

Anonymous - Sob Kwi 18, 2009 14:18

mojej Matyldzie tez sie kiedys tak zlamal, jadla normalnie i bardzo szybko jej odrosl ;)
Ninek - Sob Kwi 18, 2009 16:45

Którejś z moich szczurek wet złamał zęba (próbując zajrzeć do gardła bo sie dławiła), nawet nie wiem kiedy jej odrósł, jadła bez najmniejszego problemu.
Nakasha - Sob Kwi 18, 2009 19:09

Nasz Smok ma krzywe zęby - jeden z górnych nie ściera się i rośnie krzywo, w związku z czym górne zęby ma często różnej długości. A mimo tego je bez większych problemów ;)

Co do skracania zębów, nie zawsze są skracane tak samo - czasem utnie mi się więcej, czasem mniej, bo bywa, że się bardzo mocno wierci.

I nie zauważyłam, żeby za krótkie zęby przeszkadzały mu w jedzeniu - przeszkadzają tylko za długie. Więc myślę, że mogłabyś przyciąć ten dłuższy ząb :) . Ale równie dobrze możesz zostawić je tak, jak są, tylko patrz co jakiś czas, czy ten krótszy prosto rośnie ;) Na szczęście odłamał się tylko kawałek zęba i pewnie za tydzień nie będzie już śladu :)

Mała może ze stresu mieć mniejszy apetyt, może też ją trochę boleć, ale najwyżej podsuniesz jej coś miękkiego do jedzonka i powinno być ok :)

Oli - Sob Kwi 18, 2009 23:32

Nakasha napisał/a:
I nie zauważyłam, żeby za krótkie zęby przeszkadzały mu w jedzeniu - przeszkadzają tylko za długie. Więc myślę, że mogłabyś przyciąć ten dłuższy ząb
Przy przycinaniu zębów jest jednak pewne ryzyko, że za krótko przycięte spowodują przerost tych nieprzyciętych, np. przycinasz górne za krótko przez co dolne rosną bardziej i to zaczyna utrudniać jedzenie, bo te przerośnięte będą się ścierać, ale nie będą prawidłowej długości - jedne będą za krótkie, drugie za długie. Efekt ścierania będzie, ale same zęby będą nieprawidłowe. Nie wiem czy wiecie o co mi chodzi, bo mi trudno trochę to wytłumaczyć.
Nakasha - Nie Kwi 19, 2009 09:43

Oli, ale akurat u tego szczura to jest malutkie złamanie, nie sądzę żeby miało wpływ na ścieranie się dolnych zębów :)
Oli - Nie Kwi 19, 2009 12:57

Nakasha napisał/a:
Oli, ale akurat u tego szczura to jest malutkie złamanie, nie sądzę żeby miało wpływ na ścieranie się dolnych zębów :)

No nie, dlatego uważam, że nie ma sensu przycinać tego niezłamanego.

H. - Nie Kwi 19, 2009 13:22

U Alaski jest o tyle ciężko, że ona jest już bardzo słaba i teraz je praktycznie tylko to, co sami jej podetkniemy (mokre), więc to złamanie załatwiło ją na amen, bo już nic a nic sobie kolby etc. nie podgryza ..
Jeszcze by tego brakowało, żeby ją ten ząb teraz bolał.. :?

Ava - Śro Cze 03, 2009 00:28

Mam pytanie ws. Bauhausa. Odkąd zauważyliśmy brak górnych siekaczy minęło w chwili obecnej 3 dni. Mimo wszystko nie widzę nawet milimetra nowych siekaczy. Czy to normalne?
wuwuna - Sob Cze 06, 2009 11:01

Scalone z "Zęby[krwawienie]", "Złamany ząb", "Przebarwienie zęba", "Próchnica i inne choroby zębów".
polegalu - Wto Cze 23, 2009 23:44

Dziewczyny mają jaśniejsze siekacze dolne od pięknych pomarańczowych siekaczy górnych. Czy z tego co wyczytałam Roboran czy Cebion wystarczy?


:|

Oli - Wto Cze 23, 2009 23:53

polegalu, zależy co rozumiesz przez pojęcie jaśniejsze. Dolne siekacze fizjologicznie są jaśniejsze od górnych, które są wręcz pomarańczowe, to normalne.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group