To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Jaką karmą (i z jakim powodzeniem) karmisz swoje szczury?

Oli - Nie Cze 22, 2008 18:27

U mnie karmy pojawiające się to:
1.Versele Laga (w różnych wariantach
2. Sluis Superior
3. Best Friend
4. Xtravital

Maga - Nie Cze 22, 2008 19:06

Ja moim babkom mieszam karmy - w mojej obecnej mieszance jest Tropifit Rat, Versele Laga Rat Nature, Versele Laga Hamster Crispy, Deli Nature i Xtra Vital. Poza karmami wrzucam tam Zioła podst. chipsy naturalne Brokuł i Naturę szczura Herbal pets, surowy makaron oraz ekologiczne pestki słonecznika i dyni.
nutaka - Nie Cze 22, 2008 21:03

dawałam sam megan kiedys ale jakos nie szło więc dodaje inne smakołyki i kocią karmę royala, szzury są zadowolone, chodz sporo "śmieci"z megana jest nie zjadana
Mangalarga - Nie Cze 22, 2008 23:59

Moje do niedawna miały mieszankę na bazie XtraVitalu, teraz Versele Laga Rat Nature, ale może przy następnych zakupach żarła kupię obie i wymieszam (sie zobaczy). Do tego trochę Vitakraft Vita Special Beauty i Natura Szczura HP (lub Mniszek Lekarski HP jeśli jej akurat nie ma) oraz trochę innych dodatków dla urozmaicenia.
Natalia - Pon Cze 23, 2008 10:33

Off-Topic:
nutaka napisał/a:
dawałam sam megan kiedys ale jakos nie szło więc dodaje inne smakołyki i kocią karmę royala, szzury są zadowolone, chodz sporo "śmieci"z megana jest nie zjadana


Skoro tyle zostaje śmieci z Megana(ogólnie moim zdaniem Megan nie jest dobry) to warto wypróbować inne karmy ;) .

Sorgen - Pon Cze 23, 2008 13:09

Karma tzw. lotowa dla gołębi (spuer mieszanka ziaren, jak ktos bardzo chetny moge spisać dokładny skład)
oraz psie chrupy + czasem surowy makaron, suszony chleb
no i masa bonusów w myśl zasady "podziel się posiłkiem" :wink:

Maga - Pon Cze 23, 2008 14:33

A gdzie taką karmę dla gołębi można dostać?
Sorgen - Pon Cze 23, 2008 15:41

W moim mieście jest sklep z karmami dla gołębi, jest masa różnych mieszanek, lotowa akurat spasowała ogoniastym bo nie ma w niej owsa i mało jest pszenicy. Trochę kukurydzy, słonecznik, dynia, kasze różne, czasem ryż, jakieś okrągłe ziarna dosyć duże. Jak się dorwę do aparatu mogę foto dać. Karma jest śmiesznie tania bo coś ok 3zł za kilogram a mam pewność że dobra jakościowo bo gołębiarze byle czym nie karmią swoich ptaków. No i u moich bab znika wszystko co wcześniej prawie nie miało miejsca.
Ja do tego dodaję makaron razowy, chleb w kosteczkę krojony (bo za to się zabić by dały), rodzynki i orzeszki. Do tego w sklepie można kupić bardzo dużo rodzajów ziaren solo więc jak mnie kiedyś najdzie to zrobię ogoniastym własną mieszankę :twisted:

pin3ska - Sob Paź 25, 2008 10:14

Ja karmie własną mieszanką.

Skład: http://forum.szczury.biz/...p=226988#226988

Salcicia - Pią Paź 31, 2008 18:47

Ja karmię meganem. Miałam wcześniej szczura, który właśnie to jadł i bardzo to jej służyło, więc megan nadal zostaje. :)
Anonymous - Sob Lis 01, 2008 00:57

Salcicia, megan jest jedną z najgorszych karm. Przeczytaj jakie polecamy, w dziale o karmieniu.
Devona - Sob Lis 01, 2008 05:02

Właśnie przekonałam następną osobę do najlepszej (moim zdaniem) karmy dla szczurów, a mianowicie Timy Rattimy. To jedyna karma typu musli, która jest zjadana w całości przez wszystkie moje szczury, nawet mój dżungarek woli tę karmę niż specjalne mieszkanki dla chomików miniaturowych ;) . Oczywiście chomik dostaje jej trochę co 2-3 dni, ale widać wyraźne preferencje. Dodatkowo wszystkie moje gryzonie przepadają wprost za Ucztą dla młodych szczurów JR Farm, którą również bardzo polecam, ale rzadko kupuję, bo jest tylko w małych opakowaniach i wychodzi dużo drożej niż Rattima, a przy takiej ilości gryzoni aspekt finansowy jest ważny :P . Jako dodatek stosuję Rat Complete V-L, przyjęty od razu z ogromnym entuzjazmem. Próbowałam JR Farm Pokarm dla szczura, Vitakraftu dla szczura, Rat Complete V-L i Wite Mollen, ale duża część lądowała w ściółce, wyrzucona przez ogonki z miski w ogromnym impetem. Poza tym jedyne zboża, jakie zjadają moje gryzonie, to te z Rattimy. Oczywiście dostają także świeży pokarm :D .
Anouk - Sob Lis 01, 2008 09:38

Ja karmię szczury Vitakraft Menu dla szczurów i są zadowolone :) Co prawda po tym zielonym czymś ich kupki są zielone, ale to pewnie to jest tak, jak z ludźmi, burakami i czerwonym moczem :P A zjadana jest w całości więc chyba im smakuje :mrgreen: A świeży pokarm, przysmaki, dropsy i kolby też dostają oczywiście.
helen.ch - Sob Lis 01, 2008 11:22

Devona napisał/a:
Właśnie przekonałam następną osobę do najlepszej (moim zdaniem) karmy dla szczurów, a mianowicie Timy Rattimy. To jedyna karma typu musli, która jest zjadana w całości przez wszystkie moje szczury
tak jest, dzięujemy, szczury zakochane, kolejna micha zniknęła w nocy, nadal tkwię w szoku :D .
Fea - Sob Lis 01, 2008 13:02

Ostatnio Versele Laga, z powodzeniem bardzo mizernym. Moje szczury w ogóle karmy nie lubią i nie zanosi się, żeby polubiły, królewny jedne. Nawet waciki się zbiesiły. Lipa.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group