To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - [Warszawa] 8 ogonków do oddania

Karena - Sob Mar 24, 2012 19:11

kinia_as,
1.Klatka ledwo pomieści jednego szczura
2. Szczury to zwierzęta stadne więc minimum dwa.
Czyli potrzebujesz zdecydowanie większej klatki i radzę przed adopcją poczytać trochę informacji z forum ;)

lamia - Sob Mar 24, 2012 20:08

kinia_as, Twoja klatka wg kalkulatora (http://www.fancy-rats.co.uk/information/guides/cagecalculator/) pomieści jednego szczura. Wiadomo, kalkulator nie jest wyrocznią, ale wiadomo, że im większa klatka, tym lepsza. Poza tym, masz zamiar przygarnąć jednego szczura? :shock:
Karena - Sob Mar 24, 2012 20:09

lamia, nie pomieści nawet wg kalkulatora. Za mało 'głęboka'.
lamia - Sob Mar 24, 2012 20:19

Tak, tak, wiem, ja tylko zasugerowałam kalkulator, jeśli by mi kto nie wierzył, że te wymiary to rzeczywiście za mało ;)
kinia_as - Sob Mar 24, 2012 20:34

Ja już mam jednego szczurka, Morfika i chciałam kolegę dla niego. A klatka jest wykorzystywana tylko w nocy i te parę godzin w ciągu dnia jak mnie nie ma (bo jestem np w sklepie), tak to Morfik ciągle lata po pokoju, albo po mnie, albo po mężu/siostrze/szwagrze, ale to ja jestem ukochaną panią ;)
smeg - Sob Mar 24, 2012 21:48

Kinia_as, no niestety, ta klatka którą masz nie spełnia minimum rozmiarów dla szczura. Tym bardziej, że masz samca, one rosną duże i przy szerokości mniejszej niż 40 cm mogą mieć problemy ze swobodnym obracaniem się razem z ogonem albo wyciągnięciem na półce. Noc i kawałek dnia to jakieś 2/3 doby, czyli bardzo dużo czasu spędzonego w za małej klatce. To super, że chcesz mu przygarnąć kolegę, ale najpierw powinnaś sprawić im większe lokum - min. 70x40x60 cm na 2-3 samce.
kinia_as - Sob Mar 24, 2012 22:16

Klatka będzie dokupywana za jakieś 2-3 miesiace, po małym remoncie, ale chciałam teraz wziąć małego kolegę, żeby morfik nie czuł się samotny i skończyły się wieczne wojny, że do Morfik wciąż ucieka i nie chce być u innych. Wracajac do klatki, to nie zauważyłam żeby miał jakieś specjalne trudności, ba nawet ginie w tej klatce o.O A, że ja śpię koło 7 godzin, do tego w ciagu dnia nie ma mnie w domu max godzinę (opiekuję się chorym dziadkiem i siłą rzeczy muszę non- stop siedzieć w domu, a to nie jest sprawa przejściowa a stała), tak więc szczurzyzna w klatce siedzi max 8/24 czyli mniej niż 2/3 doby...
ratzinger - Nie Mar 25, 2012 03:27

Moi drodzy :)
Babyduck, miała być u mnie dziś, aczkolwiek mój pracodawca popsuł nasze spotkanie.

a teraz nowinki :

1.Maluchy mają już okrywe włosową.
2.pomału otwierają oczka.
3.raczkują!
4.widać już kolorki, a więc ;

2.albinoski.
3.agouti
5.russian blue. Widać niebieski odcień, i dosyć intensywny ciemny kolor, prawie czarny a jednak granatowy.

Maluchy są grubaśne, mają pięknie zaokrąglone brzuszki.
Komicznie się drapią, i myją.
Wstępnie zarezerwowałem 1 szczurka, Martynie. Jest wielu chętnych, a szczurków jest 10.
Pierwszeństwo mają osoby z Warszawy, mam niewiele czasu, pozatym przeprowadzka za pasem, i załatwianie wielu spraw w toku, jest jeszcze praca. Dodatkowym atutem jest iż osoby mieszkające w Warszawie, oszczędzą tak wielkiego stresu maluchom odebranym od matki.
W sprawie adopcji, prosze o PW.

Jednakże ludziom z innych miast i miasteczek nie mówie NIE, gorzej z transportem, nie mam czasu na jego załatwianie. I tak zaniedbuje moje starsze szczury, kosztem rewolucji którą w tej chwili mam. Maluchy są urocze, ale wolałbym żeby "kiedyś" oddały mi troche czasu :)

jak obiecałem będą fotki, mam nadzieje że już dziś.

Jakość niestety będzie ta sama, ale mam nadzieje że fotki będą czytelne dla wszystkich :)

ratzinger - Nie Mar 25, 2012 04:09

kinia_as proponuje cofnięcie się do działu "Klatka i wyposażenie", ten temat jest poświecony adopcji "wpadkowych",
Pozatym pomyśl jakie niebezpieczeństwa czyhają na szczura, w mieszkaniowej Dżungli.
Pamiętaj że przed dłuższym wybiegem, trzeba zabezpieczyć mieszkanie.
Uważaj na kable, trujące dla szczurów niektóre rośliny, i najważniejsze patrz pod nogi !!!

ratzinger - Nie Mar 25, 2012 13:05

Kolory.


Karena - Nie Mar 25, 2012 13:08

ratzinger, Proszę zmień załączniki na miniatury ;)
ratzinger - Nie Mar 25, 2012 13:08

Mama & Tata

Mama z maluchami


Ciocia - Jadzia


Tata - Stefan


Mama - DziabonGGGa


Zmieniłam na miniaturki i wysłałam instrukcję wstawiania zdjęć na PW. Kluska

RedHead - Nie Mar 25, 2012 13:14

Śliczne kluchy :serducho:
ratzinger - Nie Mar 25, 2012 13:18

Dziękujemy :)
ratzinger - Nie Mar 25, 2012 13:21

Karena napisał/a:
ratzinger, Proszę zmień załączniki na miniatury ;)


a jak się to robi?! ehh z góry przepraszam !



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group