To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jakiej odmiany jest mój szczur?

Layla - Pon Sty 26, 2009 12:01

No mi się wydaje, że banded, bo wygląda jak Ludwiczek, ale chciałam się skonsultować ;)
baradwys - Pon Sty 26, 2009 12:06

nezu, czyli jeśli kolorowa plama sierści zachodzi na kark to będzie bareback tak??
Anouk - Pon Sty 26, 2009 12:27

Miałam kiedyś takiego szczurka na tymczasie, chłopczyk. I mam pytanie, czy to zwykły agouti kaptur, czy bareback i jakaś nazwa malutkich plamek na plecach? Poniżej fota:

baradwys - Pon Sty 26, 2009 12:31

no i jest On prawie jak Elvis... czyli on też jest bareback?
nezu - Pon Sty 26, 2009 15:30

Bareback nie może mieć koloru na ciele, tylko głowa i łopatki... Dopuszczalna biała plama na brodzie...
Tak więc szczurek z fotki Dynialu to niestandardowy kapturek(hooded), tak zwany "broken" czyli przerwany...

Jeśli Elvis też ma takie, to jest broken hooded właśnie.

Mangalarga - Pon Sty 26, 2009 15:35

Jeżeli kaptur ma białą przerwę (dosłownie ze 2mm) między pręgą a łatką na samiuteńkiej nasadzie ogona, to też jest broken?
nezu - Pon Sty 26, 2009 15:43

Owszem. Tyczy się to wszystkich kapturów z przerwą w znaczeniu, bez względu na ilośc białego którą prezentują..
Przerwa może być jedna, a może być ich bardzo dużo, to mało istotne.

Anouk - Pon Sty 26, 2009 15:49

nezu, a czy przerwa musi być między plamą a kapturem, czy może być między plamą a ogonem, tak jak tu: http://www.fotosik.pl/pok...6b597a6052.html
nezu - Pon Sty 26, 2009 15:52

Jak już wspomniałam, przerw może być dużo, więc skoro tak to mogą być w dowolnym miejscu...
Ten kapturek ze zdjęcia też jest broken. No i oczywiście mismarked (czyli inaczej, niestandardowy, bo wystawowy kaptur musi być praktycznie "pod linijkę" z równiutkim, nieprzerywanym paseczkiem aż do ogona)

grzesia - Pon Sty 26, 2009 21:11

A jak się nazywa kolor mojej Melisy? To jakiś blue?

babyduck - Pon Sty 26, 2009 21:35

Russian blue self (chyba)
nezu - Pon Sty 26, 2009 21:45

Oj, za jasna na ruska i widzę czerwoną od flesza źrenicę..
Jak dla mnie ładny przykład americana...

baradwys - Wto Sty 27, 2009 09:50

nezu, mam pytanie choć nie mam zdjęcia... ostatnio zastanawiałam się ze znajomą czy jest jakaś maksymalna szerokość pręgi u kapturów?
babyduck - Wto Sty 27, 2009 09:55

Jest. Tzn. nie znam takiego ograniczenia w milimetrach, ale jeśli szeroki pas kapturowy to już banded, to jakieś ograniczenie musi być. Obstawiam, że pasek nie powinien być szerszy niż odległość między uszkami na głowie - ale to tylko subiektywna ocena i wątpliwa.
baradwys - Wto Sty 27, 2009 10:18

no też nie chodziło mi o ograniczenie w mm... poproszę znajomą o zdjęcia^^
///edit





Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group