To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Świszczenie, kichanie, porfiryna, osłabienie, katar

quagmire - Wto Paź 19, 2010 17:49

Ja podaję kroplę echinacei 2 razy dziennie.
A jeśli chodzi o maść, to możesz 2 razy dziennie, to nie zaszkodzi.

Ps. Ile chcesz Beta Glukanu, bo z 5 kapsułek mogłabym Ci dać.

maria89 - Wto Paź 19, 2010 17:53

quagmire, dzięki, z chęcią bym skorzystała też z beta glukanu :) Napiszę na pw ;) A tą ehinaceę to na łyżeczkę kropelkę czy łyżeczkę do pojemniczka na wodę?
quagmire - Wto Paź 19, 2010 18:01

Ja daję na łyżeczkę - dla każdego szczurka kropelkę - na odrobinę serka.
maria89 - Wto Paź 19, 2010 18:09

Dzięki bardzo :)
Anomalia - Nie Lis 21, 2010 19:22

Quill ponownie zaczął kichać, trochę świszczeć i gruchać od czasu do czasu. Podam Vibovit i Beta glukan, zobaczymy co będzie dalej. Jeśli się nie poprawi to do idziemy do weta.
Off-Topic:
Niedość, że Quillowi ponownie pojawiła się kichawka, to Quickstepowi wróciło robactwo. ;(

Kamido - Pią Lis 26, 2010 13:31

Witam serdecznie!

Zwracam się do Was wszystkich z prośbą o pomoc. Zanim zdecydowałem się zapytać, dużo czytałem o kichaniu u szczurków, jednak nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Stąd mój apel.

Konkretnie chodzi o to, że jestem w posiadaniu 2 szczurków (płci męskiej najprawdopodobniej). Po zakupie pierwszego z nich (drugi dotarł po 1,5 tyg.), zaczęło się u niego kichanie. Takie suche, bez wycieków. Poszedłem z tym do weterynarza. Ten zbadał szczurka i stwierdził, że z powodu jego dużej ruchliwości i "wyciągania się" do przodu (podobno szczurki z chorobami układu oddechowego nie wyciągają nosków do przodu), nie jest to żadne przeziębienie, tylko uczulenia na ściółkę i sianko. Jeszcze tamtego wieczoru wrzuciłem go na ręcznik (na 3 dni ok.), ale nie przyniosło to specjalnych rezultatów. Kiedy dojechał drugi szczurek, położyłem ich na łóżko żeby się zapoznali. Ten nowy pochodził, pochodził i ... kichnął. Od tej pory kichają mi oboje. Jak dla mnie to wygląda na typową alergię - szczurki są niesamowicie ruchliwe, biją się, biegają, dużo jedzą i piją, jednak męczy ich ten suchy i dość częsty "kich". Czasami jak coś wąchają, to zachowują się podobnie do ludzi alergików (smarki w nosie i przez to takie pociąganie). Są na ściółce "Cat's Best", jednak z tego co widzę to ściołka nie jest tutaj problemem. Dzisiaj eksperymentowałem z proszkiem do prania oraz perfumami (podkładając im pod nos), jednak nie było żadnej specjalnej typowo alergicznej reakcji na te zapachy. Nie wiem już co robić, bo nie mam w pokoju nic specjalnego co mogłoby je uczulać (żadnych kwiatów, odświeżaczy powietrza itp.). Klatka stoi w ciepłym miejscu, zresztą po jej przeniesieniu nic się nie zmieniło. Co robić? Na co w takim wypadku mogłbym zwrócić uwagę? Co jeszcze z takich podstawowych rzeczy mogłoby je uczulać? Czy może uważacie, że to nie jest typowe uczulenie?

Bardzo proszę o pomoc i będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie, pomysły.
Pozdrawiam mocno! ;)

Kamido

Cola - Pią Lis 26, 2010 13:35

Kamido, czy powietrze w pokoju jest dostatecznie nawilżone? połóż mokre szmaty na kaloryfer lub zamontuj na nim ceramiczny nawilżacz.
potrzymaj szczury na papierowych ręcznikach ok 10 dni.
szmatki wypierz w szarym mydle (jeśli pierzesz w pralce to szare mydło w płynię dostaniesz w rossmanie, wlej je tam gdzie płyn do prania).

Kamido - Pią Lis 26, 2010 13:56

Ok, szmatki na kaloryferze właśnie położyłem.

Jeśli chodzi o zmianę podłoża, to po przypomnieniu pierwszy szczurek był na ręcznikach ok tygodnia. Niczego to nie zmieniło, więc myślisz Cola, żeby spróbować ponownie ?

Cola - Pią Lis 26, 2010 14:07

Kamido, ja mam szczurze która tak sucho kicha od dłuższego czasu. stosuję te wszystkie metody i obserwuję wyniki. warto spróbować wyeliminować wszystkie czynniki mogące uczulać.
babyduck - Pią Lis 26, 2010 14:12

A może wzmocnij je trochę cebionem multi albo scanomune?
Kamido - Pią Lis 26, 2010 14:16

No też sprytne. Ale myślę, że zacznę po kolei, czyli najpierw od powietrza, później szmatki, a jeśli nadal będzie kichańsko to wtedy witaminki.
quagmire - Pią Lis 26, 2010 14:19

Kamido, ale wiesz, witaminki im nie zaszkodzą, szczególnie, jeśli to takie maluszki.
Cola - Pią Lis 26, 2010 14:19

Kamido, wszystko naraz nie zaszkodzi.
z tym że jeśli nie ma wycieku z nosa, to wątpię żeby to było przeziębienie

Kamido - Pią Lis 26, 2010 14:22

Ok, w takim razie zastosuję się do Waszych sugestii (nawilżanie powietrza, szmatki) i oczywiście dam znać jakie będą tego rezultaty.

Jeżeli mogę zrobić coś jeszcze, to jestem otwarty na propozycje.

I ogromne dzięki za zainteresowanie i pomoc :) !

DODANO 27.11.2010 18:30

Zmiana ściółki na ręczniki czy szmatki chyba nie ma sensu. Wczoraj szczurki dostały "domek" ze szmatki i mimo że w nim siedziały, nie było zmian w ich reakci alergicznej (nic więcej kichania). A tak jak mówiłem - wcześniej jeden z nich był 7 dni na szmatkach i nic to nie dało.

Powietrze w pokoju cały czas nawilżam - bez rezultatów.

Pomóżcie, proszę, bo kichają ...

Kamido - Nie Lis 28, 2010 12:33

Edytowałem ostatni post, ale chyba forum nikogo nie informuje, że nastąpiła jakaś zmiana.

Stąd przepraszam, ale ponawiam moje zapytanie - czy mogę zrobić coś jeszcze żeby pomóc moim szczurkom?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group