To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jakiej odmiany jest mój szczur?

Ninek - Pon Sty 05, 2009 20:33

Ostatni tydzień Choco zajęło zmienianie futerka, które zrobiło sie już sztywniejsze i nieco zmieniło odcień. Była brana głównie za minka. Mink to to czy nie mink?

pin3ska - Pon Sty 05, 2009 20:49

Nina, na tej fotce to ona wygląda jak rudzielec :P Jak zrobie jakies przyzwoite fotki moim małym to sie podepne do tematu :) Moj kaptur byl chyba w tym samym odcieniu co twoja samiczka, ale na tej fotce całkiem inny ma kolor, choc moze to wina monitora :)
Ninek - Pon Sty 05, 2009 21:03

pin3ska napisał/a:
Nina, na tej fotce to ona wygląda jak rudzielec :P

Bo jej sie troche zrudziało. Zadek ma bardziej rudy a przód beżowy.

nezu - Pon Sty 05, 2009 21:24

Cinnamon.. ;)
Najprawdopodobniej mock, czyli rozjaśniony. Bez agouta nazywałaby się havana, a tak jest cinnamon.
Cinnamon to też mink, tylko agouti based. :)

Tulip - Wto Sty 06, 2009 19:38

a czy ktos pomoglby mi w sprecyzowaniu jakie tak wlasciwie to jest znaczenie? staram sie to stwierdzic od paru dni i bardzo ciezko jest mi to odkryc :) zwracam sie wiec do bardziej doswiadczonych o pomoc :DD o Lila:


wuwuna - Wto Sty 06, 2009 19:50

Lila jest black husky
Tulip - Wto Sty 06, 2009 19:54

wuwuna, dzieki ;) a ja myslalam ze to jakis skomplikowany okaz przez to ze ma taki dziwny pojedynczy pasek i nie polaczone czarne plamki na glowce i prega :D
wuwuna - Wto Sty 06, 2009 19:57

Tulip napisał/a:
a ja myslalam ze to jakis skomplikowany okaz przez to ze ma taki dziwny pojedynczy pasek i nie polaczone czarne plamki na glowce i prega
Ciesz się nią póki możesz, bo zaraz będzie biała :P tak jak moja dziecina :lol:
Tulip - Wto Sty 06, 2009 20:10

:( niestety wieeem, mam juz jedna haskule ktora jak na zlosc prawie nie jasnieje! trzeba jej szybko zdjecia robic pÓki jest czemu :D

[ Komentarz dodany przez: wuwuna: Wto Sty 06, 2009 20:13 ]
Ort. poprawiony

irmina85 - Sob Sty 17, 2009 21:10

a ja w sumie też jestem ciekawa czy umaszczenie moich ciurów się jakoś fachowo da określić ;>
takie ogólne umaszczenie widać w podpisie, ale one są ogólnie takie brązowawe i to widać na tych dwóch fotkach :)

Myszowa - Sob Sty 17, 2009 21:15

Ja powiedziałabym, że to... agouti hooded? (kapturki)
Ale niezbyt dobrze znam się na odmianach, za to mam Franka o brązowawej barwie, i kapturki widziałam wiele razy. ;)
Może niech wypowie się ktoś bardziej doświadczony?

Ninek - Sob Sty 17, 2009 21:35

Tak, jak Myszowa napisała, agouti hooded. Nie wiem tylko, czy u Łatki nie będzie jakiegoś dodatku do nazwy, bo kaptur ma przerwany.
sachma - Nie Sty 18, 2009 14:17

Ninek napisał/a:
Nie wiem tylko, czy u Łatki nie będzie jakiegoś dodatku do nazwy, bo kaptur ma przerwany.


niestandardowy :P bo za duzo koloru zeby to jakos inaczej nazwac :P

irmina85 - Pon Sty 19, 2009 23:42

dzięki za odpowiedzi ;)
od razu mi lepiej jak wiem, że mam ciury agouti hooded :D

Nihasa - Wto Sty 20, 2009 19:19

A mój Tytuś?
[img]
[/img]

[img] [/img]
Wydaje mi się że to może być husky, ale nie jestem pewna :-P



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group