To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Co gryzą i niszcza szczury? Dlaczego?

Gadom - Wto Sie 16, 2011 01:51

No kable to od początku polokowałem dostęp do nich :P Po blokowane tez kartonami ale nie gryza ich :P Ogólnie efektów podgryzania na razie nie widzę, chociaż w łóżku znalazły sobie jakiś kawałek tkaniny co jak długo nie sprawdzam co robią to podgryzają, hamaki w domku są całe, jedynie nieraz w dywanie coś podgryzają. Ogólnie jak im podgryzanie sprawia frajdę to ok ale żeby któregoś dnia nie wyszło ze zaszkodziło :P Chociaż z nudom bym się nie zdziwił,pokój już zwiedziły, wiec nie maja co robić :P
szczurowata - Sob Wrz 03, 2011 18:25

Mamy wina ! :lol:
Ja gdy wyjechałam na wakacje, moja szczurzyca wygryzła mi dziurę w torbie :?
Ale i tak większe zakupy w niej nosze :lol:

wojsza - Wto Wrz 06, 2011 09:50

Raz tylko raz mi któraś przegryzła kabel do wzmacniacza gitarowego :<
valhalla - Wto Wrz 06, 2011 14:19

Mam chyba bardzo grzeczne szczury, bo prawie nic nie gryzą. Hamaki czasem podgryzają, ale nie tak żeby nie dało się używać. Pościel za to trzeba chować, bo ją gryzą naprawdę mocno.
pszczoła - Wto Wrz 06, 2011 14:23

valhalla, czyli nie są aż takie grzeczne :DD
Ja kiedyś wyjęłam z łóżka kołdrę z dziurą wielkości pięści i powyrzucanymi piórami :twisted: Od tamtej pory chowam pościel do szafy na czas wybiegu :P

valhalla - Wto Wrz 06, 2011 14:47

Jak czasem czytam na forach, jakie ludzie mają szatany, to jednak uważam, że moje są grzeczne ;) Inna rzecz, że od jakiegoś czasu kradną różne rzeczy :P Ale nie niszczą.
mintyy - Wto Wrz 06, 2011 19:52

Moje poki co nic nie gryza poza jedzeniem~ Wypuszczam je i zwiedzaja narazie tylko biurko ale wystarczajaco na nim smieci zeby bylo co zwiedzac i wachac :P . Jedyne co zostalo pogryzione to tylko wapienko w klatce :D .

Nawet szczebelkow nie ruszyly Oo

wojsza - Wto Wrz 06, 2011 20:17

To kwestia czasu ;p nie nazywają się gryzoniami na daremno xD
mintyy - Wto Wrz 06, 2011 20:19

wojsza, Dzieki za pocieszenie xD Ale mam nadzieje ze duzo nie pogryza :P
Karena - Śro Wrz 07, 2011 04:04

mintyy, też tak mówiłam :P
mintyy - Śro Wrz 07, 2011 08:59

Karena, ej ej , no nie zapeszaj no ! xD
wojsza - Czw Wrz 08, 2011 09:30

Oj zawsze mogę się mylić ;D będą grzeczne na pewno i jedyne co pogryzą to ziarenka w misce ;P
Cegriiz - Czw Wrz 08, 2011 23:00

U mnie to są potwory! Czego one mi nie zeżarły! :shock: I cała pościel jest w dziurach (kołdra, 3 jaśki, 2 poduszki), 3 koce wycięły, ze 3,4 bluzki zeżąrły, bo albo dostały się do szafki albo wciągnęły do klatki, 2 albo 3 pary słuchawek, kabel od zasilacza laptopa, kabel od myszki komputerowej, kabel od przedłużacza, ścianę poobgryzały, obicie fotela, o notatkach czy książkach to nie wspomnę. Sznur perełek szklanych też mi przegryzły. Mya to z nudów obgryzała, ale teraz jak biega po całym domu to tylko znosi różne rzeczy do szuflady łóżkowej. Barelka natomiast to gryzie, bo "fajnie się gryzie". :mysza: Czasami też lakier z parkiety wygryzały, ale na szczęście nie zżerały:P

Dobrze, że kwiatki zostawiły w spokoju :P

Karmell - Sob Wrz 17, 2011 20:56

Moje obgryzają kable i taki piórnik co zasłanie wejście za monitor, czyli tam gdzie jest dużo kabli. Oprócz tego kradną mi gumkę do mazania i karteczki. Na szczęście tylko tyle ;p
wrona99 - Nie Wrz 18, 2011 00:18

Moim raz się zdarzyło zrujnować kabelek od ładowarki do telefonu. Innych kabli nie ruszają. Znaczą, ale nie ruszają ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group