To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Kłopoty skórne

Anka. - Pon Lis 10, 2008 23:39

Olimpia napisał/a:
Anka. napisał/a:
Po rozcieńczeniu jest mleczno-białe.
Jeśli do tego śmierdzi lakierem do paznokci to jest to zapewne pularyl. Czy dostałaś polecenie, by nakładać to w rękawiczkach i by to wyschło na szczurze, aby nie zlizał tego i nie mył się w trakcie wysychania?


Nie, o ile dobrze kojarze to Ivamerol/ Imaverol.
I dodatkowo też coś do rozcieńczania ( 1ml/1litr) i patyczkiem raz w tygodniu końcówki przelecieć.Nie mam pojęcia jaka nazwa :oops:

Oli - Pon Lis 10, 2008 23:42

imaverol jest na grzybicę, nie na świerzb
landrynka - Sob Sty 24, 2009 21:18

:oops: . kopiuję post tu.
Cytat:
Apsik ma jakieś paskudztwo. Myślałam że to alergia dopóki nie złapałam żyjątka. To chyba wszy, bo wygląda jak wesz końska tylko duuużo mniejsze. czy jest jakakolwiek szansa, by stado w drugiej klatce było zdrowe? apsik jest u mnie trochę ponad dobę.


po porównaniu ze zdjęciami to na 100% wszy. zauważyłam tez inne stadium rozwoju, czerwone przeczepione do sierści.

czy jeśli nie miały bezpośredniego konaktu z moim szczurami, to musze moim podawać ivermectynę? dotykałam ich nie myjąc rąk i renfri chodziła po ich klatce. teraz zabralam je do innego pokoju i zdezynfekowałam biurko.

Layla - Sob Sty 24, 2009 21:20

landrynka, ja bym podała wszystkim iwermektynę na kark. Nie zaszkodzi. Przynajmniej będziesz pewna, że nie będzie inwazji.
landrynka - Sob Sty 24, 2009 21:23

aha, dzięki. a ile czasu musiałabym potem odczekać, żeby móc wziąć i dołączyć do mojego stada nowe szczury?

i ile orientacyjnie może kosztować jedna dawka ivermyctyny? i ile muszą jej dostać szczury już chore?

edit:
renfri ma skazę krwotoczną. czy podanie ivwr dopyszcznie wystarczy? wolałabym uniknąć kłucia jej.

karolka - Sob Sty 31, 2009 09:29
Temat postu: strupki... pomóżcie :(




czy nie miał któryś z waszych szczurków podobnego przypadku?? mam 2 ogonki i jednamu zrobily sie takie strupki... drugi mial tylko 2 malutkie ale chyba mu zeszły. jako ściółki używam żwirku drewnianego... odkąd pojawiły się tak strupki ograniczyłam im jedzenie tylko do pokarmu suchego tzn. do pokarmu dla szczurow. Nie drapia sie jakos szczegolnie wiecej i sa tak jak zawsze rozbiegane i wesołe. poslałam tez zdejcia do jednego z weterynarzy i czekam na odpowiedz. Wizyte u weta wolalabym miec za ostatecznosc bo nie mam mozliwosci przewiezienia ogonka autem a busem boje sie zeby si enie przeziebil i do teog meczaca i pewnie stresujaca podroz:/
Pomoże ktoś :( ??

Oli - Nie Lut 01, 2009 16:00

Moje szczury mają takie strupki jak mają świerzb - przejrzyj im futro, szczególnie na karku i za uszami.
landrynka - Pon Lut 02, 2009 09:12

okay, wszystkie szczury dostały pierwszą dawkę tydzień temu. maluchy w ogóle wszy nie widziały, ale też dostały. nieliczne wszy w wolierze zniknęły. Apsik też już ich nie ma. Ale zostały na Laurze. Nie są wbite w skórę tylko poprzyczepiane(dość mocno) do włosów. Wydaje mi sie że są martwe. Powinnam coś z nimi zrobić, czy oczekać aż same odpadną?
NadyaB - Pon Lut 02, 2009 13:41

Karolka
Ja u swojego ogonka wczoraj wieczorem zauważyłam krew pod bródką i pomyślałam że taką rankę mógł sobie zrobić kłując się o coś ale niczego co mogło by go ukłuć nie znalazłam. A teraz już nie jest to mała kropeczka tylko większa ranka jakby wydrapana! ;(
Nie mam pojęcia co mam robić... czy to tylko zwykłe zadrapanie i się zagoi??
To nie może być jakaś choroba skórna a raczej tak bardzo bym chciała żeby nie była to żadna choroba skórna :( Ma tylko 1 taką ranę i drapie ją...
Przejrzałam go calusieńkiego i jest ok. tak jak napisała Oli i wszystko w porządku.
Ostatni raz był kąpany z tydzień temu i wszystko było ok lecz teraz... :roll:
Nie zmieniałam mu niczego w klatce a daję mu ściółkę (Dukat) i Pet's Dream Universal i jak dotąd było dobrze. Wymyślam i sprawdzam już wszystko i nie potrafię zrozumieć co to , skąd, dlaczego, bądź o co się zrobiło.
I jak mam mu pomóc??
Karolka jak już czegoś się dowiesz to błagam daj mi znać :cry:

Właśnie obcięłam mu paznokcie u "stópek" żeby nie były takie ostre i nie rozdrapały bardziej tej ranki.
Zachowuje się dobrze, biega po łóżku i skacze po fotelach tak jakby było ok.
Błagam ! pomóżcie mi :(

Dori - Pon Lut 02, 2009 14:23

Moja szczura ma prawie identyczne zmiany pod bródką jak gryzoń na zdjęciu u Karolki. Jeszcze nie widać śladów krwi. Za parę godzin jedziemy do lekarza. NadyaB, Tobie też to radzę.
Oli - Pon Lut 02, 2009 14:23

NadyaB napisał/a:
Ostatni raz był kąpany z tydzień temu i wszystko było ok lecz teraz... :roll:
W czym go kąpiesz, jak często i po co?
NadyaB - Pon Lut 02, 2009 14:46

Oli
Kąpię go rzadko, wtedy kiedy się pobrudzi jedzeniem bądź na jego pleckach nad ogonkiem pojawi się pomarańczowa skórka - i wtedy tworzy się łupież a gdy go wykąpię skóra staje się znowu różowiutka, a ogonek również. Kąpię go w szarym mydle. Najpierw nalewam wody do wanny i gdy on już sobie troszkę popływa to namydlam go i myję a potem spłukuję pod kranem pod bieżącą wodą i wymieniam wodę w wannie na czystą i on dalej sobie pływa. To tak naprawdę krótko trwa, mój ogonek lubi pływać i nie boi się wody.
Pani weterynarz powiedziała mi żebym najpierw spróbowała z szarym mydłem i zawsze było ok. i nie sądzę żeby to wyszło od mydła gdy bardzo starannie je spłukuję. Mówiła mi też o płynie dla szczeniaków bądź kociąt ale jakby co to musiała bym pójść do niej po nazwy tych szamponów.
Oli a czy Ty nie kąpiesz szczurków??
Niektóre z nich naprawdę uwielbiają pływanie.

Dori
W chwili obecnej jest hmm... po prostu poczekam do wieczora... teraz idę do pracy na 16 i wracam o 22 i gdy wrócę i zobaczę że pogorszyło się to pojadę z nim wtedy do weta bo na szczęście u mnie w mieście weterynarzy nie brakuje i mamy również pogotowie weterynaryjne itp więc czy dzień czy noc zawsze mam możliwość dostania pomocy.
Będę dzwonić do domu i dowiadywać się jak się czuje i zachowuje ale w chwili obecnej jest ok - a teraz poszedł spać.
Ma apetyt i ochotę do zabawy i przychodzi na zawołanie bo myślałam że się obrazi po obcięciu pazurów bo za bardzo nie przepada za tym ale dzielnie to zniósł z czego się cieszę.

[ Komentarz dodany przez: babyduck: Pon Lut 02, 2009 15:19 ]
NadyaB, używaj opcji "edytuj", jeśli chcesz co dopowiedzieć. Połączyłam posty.

Oli - Pon Lut 02, 2009 15:57

Ja swoje szczury kąpię tylko w rozcieńczonym Nizoralu i tylko, gdy jest taka potrzeba, więc można powiedzieć że ich nie kąpię. Zastanawiam się czy Twój szczurek nie ma przesuszonej skóry od tego mydła. No i może to być też świerzb, który nie koniecznie jest związany ze zmianą ściółki, ale z inną partią.

Co do weterynarza to sprawdź w dziale leczenie/weterynarze czy w Twoim mieście jest jakiś polecany, bo do byle kogo nie polecam jechać ze szczurem. :wink:

Martuha - Pon Lut 02, 2009 17:34

Moja jedna szczurka kiedys tak miala,okazalo sie,ze ma alergie pokarmowa i uczuona byla na mleko! moze twoj szczurek tez na cos byc uczulony.Ja zanim sie o tym dowiedzialam odwiedzilam mnostwo wetow,kazdy dawal jakies leki,masci itp a okazalo ise,ze z diety trzeba bylo wyeliminowac mleko i potem wszystko bylo wporzadku.
NadyaB - Wto Lut 03, 2009 00:18

Witam
Z moim ogonkiem jest lepiej, tzn już nie zauważam rozdrapywania ranki, a i sama ranka ładnie zaschła i mam nadzieję że szybko się wygoi.

Oli.... nie jestem wetem ale śmiem stwierdzić że szczurciuś nie ma przesuszonej skóry, ale będę stale obserwować i oglądać go całego żeby niczego nie przeoczyć i nie zlekceważyć.
A tak się zastanawiam nad tą potrzebą kąpania... kiedy wg Ciebie zachodzi potrzeba? jak co się dzieje?

Martku... wiesz.. ja mojemu dałam wczoraj mleka i przedwczoraj również... i może faktycznie w tym cały problem bo nabiału zjada dosyć sporo i mimo moich starań ograniczenia mu nabiału zawsze coś musi ode mnie "wyżebrać" :oops:
Ale teraz mówię stanowczo - koniec! tzn kilku dniowa dietka.

No nic... teraz czekam na szybkie gojenie się ranki i mam nadzieję że to już koniec naszego problemu.
Dziękuję bardzo Wam wszystkim za pomoc
Pozdrawiam serdecznie



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group