To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Świszczenie, kichanie, porfiryna, osłabienie, katar

Anonymous - Czw Lis 05, 2009 21:19

Strażnik, może ma na coś alergię, to się niestety zdarza. Żeby sprawdzić czy to alergia jest tylko jedna metoda - zmienasz ściółkę i obserwujesz, zmieniasz żarcie i obserwujesz, zmieniasz coś tam i obserwacja.
Strażnik - Pią Lis 06, 2009 14:52

Oki, zmienię wyściółkę. Kupiłem kroki drewniane, chyba zdadzą egzamin, zobaczymy czy jej przejdzie, jak nie to podkradnę granulki od kota mojej mamy
Trykulec - Pią Lis 06, 2009 19:51

Dobra, szczurka byla wczoraj na zastrzykach, dzisiaj także. Dostała witaminki i antybiotyk, jutro i po jutrze dostanie tylko antybiotyk. Nie oddycha już tak głośno, chrumkanie noskiem pojawia sie rzadko. Ale martwi mnie, że szczurek jest wciąż zamulony, tzn wychodzi czasem po jedzonko i wraca do domku zjesc lub kradnie koleżanca, rzadko pije. Ma dziwne fazy - wychodzi troszeczke pochodzic, wciąż jakby spięta yy tj. wysoko podniesione ciało na łapkach, jakby nastroszone i zatrzymuje sie w jednym miejscu i wyglada na to, że odpoczywa? Tak samo jest ze spaniem, ciągle wysoko na łapkach, nie położy się.. Kiedy tak naprawdę zacznął działać leki? Chodzi mi o odzyskanie energii przez szczuraska. A zapomnialem dodac - choroba jak dobrze mówiła Viss której dziękuje za pomoc to chore oskrzela.

edit.
nieważne... szczurek zmarł dziś w nocy. Popłakałem sie jak bóbr.. Na jej miejsce trafiła siostra drugiego szczurka.

polegalu - Pią Lis 06, 2009 22:18

mojej siostry szczur prycha jak się zdenerwuje, non stop kicha :P
carizolek - Sob Lis 07, 2009 21:59

Witam wszystkich miłośników ogonków :)
Mam dwie małe jeszcze damy mniejsza to Kangu rozbrykane maleństwo - choć od chwili umieszczenia jej w klatce pokwikiwała sobie cicho i druga to Plamka ciekawska baba ;) Obie są bardzo odważne i ciekawe oraz chętne do kontaktu z człowiekiem
Ostatnio zauważyłam że mniejsza strasznie prychała aż cała się prężyła i unikała kontaktu z Plamką.Popiskiwała , parskała około godziny i później przestała dziś zaprowadziłam ją do weta i bez rewelacji tylko osłuchał :( jeśli ktoś może mi podpowiedzieć co to mogło być to bardzo proszę

Miałam już wcześniej wiele ogonków ale u żadnego nie widziałam takiego zachowania

Anonymous - Nie Lis 08, 2009 09:15

Czasem jest taka reakcja na stres po prostu. Nowe otoczenie, albo sytuacja i sobie poprycha chwilkę i nie da się dotykać aż się przyzwyczai
sylwikk - Śro Lis 11, 2009 17:08

moj szczurek "gruchal" myslalam ze jest przeziebiona ale robil to tylko kiedy ja na rece bralam poszlam do weta dziewacze faktycznie bylo podziębione wiec dostala zastrzyk. Ale gruchanie nie przeszlo:) ona juz tak ma jak sie ja bierze.
Parówka ma zreszta to samo:) tyle ze ona tak reaguja jak sie boi teraz juz jej przeszlo:)

Nakasha - Śro Lis 11, 2009 20:48

sylwikk, trzeba odróżnić gruchanie od tyrkotania i zgrzytania zębami. A kiedy mała dostała leki? Zazwyczaj leczenie trwa jakieś 1 - 2 tygodnie.
sylwikk - Śro Lis 11, 2009 22:44

ojjj to bylo wieki temu a dokladnie w lecie, podziebila sie podczas transportu do domu bo akurat padalo:(
to bylo Gruchanie i nie tylko ja to slyszalam i nadal czasami pogruchuje (ale tylko jak biore ja na rece) mimo ze jest w 100% zdrowa

Nakasha - Śro Lis 11, 2009 23:00

sylwikk, możliwe że ma coś w nosku - moje 2 samiczki miały polipy w noskach i też wydawało się, że świszczą i pogruchują. ;)
sylwikk - Śro Lis 11, 2009 23:09

ale ona grucha tylko jak ja biore;)
polegalu - Czw Lis 12, 2009 14:48

No moim dziewczyna też czasem piszcza noski... czasem sobie intensywniej kichaja, ale czasem, wiec chyba to nie przeziebienie?
asik8705 - Czw Lis 19, 2009 16:36

Nasz szczurek ma tak samo bylem u wet. I nic . Doszedlem do wniosku ze to jest od "naszego zapachu" perfumy mydla itp. Szczurki maja bardzo wyczulony wech wiec moim zdaniem taka jest przyczyna kichania prychania.
wuwuna - Czw Lis 19, 2009 19:22

Przeniosłam do odpowiedniego działu i scaliłam.
Strzała - Czw Lis 26, 2009 20:39

Czytałam, że jak szczurek ma katar to można mu smarować nosek maścią majerankową. Można w takim razie użyć też maści bornej z mentolem (Acidum boricum + mentholum)?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group