To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Co gryzą i niszcza szczury? Dlaczego?

mikanek - Śro Maj 04, 2011 09:52

ja i gniewanie się na nie...ech..ja się tylko martwię czasem, żeby gdzieś się nie uszkodziły bo ich fantazja jest większa od mojej niestety :/
Mao - Śro Maj 04, 2011 10:20

Z tego co zauważyłam to moje ogony gryzą głównie to, co na wybiegu utrudnia im przejście "level dalej", np. przejście za szafę zastawiłam starymi zeszytami i Drei je obżera niemiłosiernie.
Jedyne szczególne upodobanie obu to obwoluty książek, a im ważniejsza książka, tym lepiej (encyklopedie, atlasy weterynaryjne etc). Książki o wielorybach nie tknęły, a stoi zaraz przy encyklopedii :|

Asica21 - Śro Maj 04, 2011 12:19

Mao, bo wiedzą co dobre :lol: mają oczka od patrzenia i wybierają mądrości i wiedzę ogólna a nie jakieś tam walenie :-P
polonistka - Czw Maj 05, 2011 08:17

Mao, a najsmaczniejsze są książki z biblioteki! Ostatnio zastanawialam się, czy nie będę musiała wmawiać pani bibliotekarce, że to na pewno tam na miejscu się gryzonie zalęgły :D
iza981019 - Czw Maj 05, 2011 16:24

Jeden z moich szczurków upodobał sobie kabelki, ale ja mu w zamian podkłądam filofuny ;d
Mao - Czw Maj 05, 2011 18:04

Ha, ja biblioteczne i wszelkie najkochańsze historyki kładę na biurko. Drei nie wejdzie bo nie umie, Kalina nie wejdzie, bo się boi :lol: Za to notatki mogą obgryzac (mam piękną pamiątkę po Hexe, taki fajny szlaczek na kartce ze zwrotami grzecznościowymi... Nigdy jej nie wyrzucę :P ). Ostatnio pomyliłam się przy zeszytach i Drei obgryzła grzbiet kajetu do językoznawstwa, a to chyba jedyny tak ładnie prowadzony... który jeszcze muszę czasem nosic do szkoły -.-

Asica21, może dlatego, że tamte są kolorowe :P ta o waleniach ma obwolutę, ale dla bezpieczeństwa od wielu, wielu lat jest w dodatkowej okładce ;D

dagmaruniunia - Czw Maj 05, 2011 18:14

Moja szczurzyca ma zamiłowanie do obgryzania kanapy:)Nie wiem czemu to robi..mam już kilka dziur dzięki niej.W żaden też sposób nie jestem wstanie jej oduczyć tego zachowania.Mają wapno do gryzienia jednak nic nie sprawia jej takiej przyjemności jak kolejna dziura w kanapie..heh może ktoś ma jakiś pomysł jak ją tego oduczyć?
iza981019 - Czw Maj 05, 2011 19:10

Moje szczurki na szczęście JESZCZE niczego nie gryzą, z wyjątkiem swojego-mojego ukochanego kocyka.
A tak wgl. to szczur mojej koleżanki wlazł jej do gitary, i musiała struny zdejmować, żeby go wyjąć. Był malutki, ale wciąż zadaję sobie pytanie: jak on to zrobił ? :P

Gadom - Wto Sie 16, 2011 01:16
Temat postu: Szczur je fuge z pieca kaflowego
Przepraszam jeżeli zły dział ale nie wiem gdzie to umieścić. Otóż moje szczurki spacerują sobie po domu, za piecem, dzisiaj usłyszałem ze coś skrobia i to jedzą ;/ , nie wiem na 100% ale to raczej jest fuga lub zaprawa z mała ilością fugi, oto znaleziony kawałek:


Na 100% pewny nie jestem,ale piece kaflowe uzupełnia się raczej fuga, dokładnie jutro muszę ojca się zapytać co używają do łatanie przestrzeni miedzy kaflami. I pytanie czemu to zaczęli jeść? Czegoś im brakuje? I teraz boje się żeby im to nie zaszkodziło ;/ Najgorsze ze chodzą od 5 dni po pokoju i dopiero dzisiaj je coś napadło do skrobania i jedzenia tego;/

Nashi - Wto Sie 16, 2011 01:28

Kup im wanienko, powinno pomóc.
fen - Wto Sie 16, 2011 01:30

Mi to wygląda na fugę, pomalowaną farbą. Jeśli stary piec kaflowy to pewnie zaprawa po prostu z cementu bez wielkich dodatków. W zaprawach wykorzystuje się często jakieś mineralne składniki. Szczurki mają wapno? ;>

edit: zaszkodzić nie zaszkodzi myślę. Moje obżarły kiedyś spory kawał ściany i żyły :D

Gadom - Wto Sie 16, 2011 01:34

Piec akurat stary nie jest bo ma jakieś 5 lat, maja wapno oczywiście jest w klatce od początku ich pobytu u mnie, tylko jakoś chętnie to one go nie obgryzają :P
fen - Wto Sie 16, 2011 01:38

Hm. Panikować nie ma powodu - szczury to gryzonie więc podgryzać będą.
Jeśli nie wapno to może brakuje im innych minerałów w diecie.
Zapytaj się taty co to była za zaprawa i spróbuj sprawdzić jej skład.
Ale baaardzo możliwe, że po prostu im się nudzi xD
Na wszelki wypadek po prostu zablokuj im dostęp do tego jak mają wybieg ;)

Gadom - Wto Sie 16, 2011 01:43

Z tym nudzeniem bym się akurat tez nie zdziwił. Co do blokowania już jedna próba była ale została pokonana :P Kurde rozpieszczam je jak mogę, 2-3 razy dziennie karma, jakiś kalafiorek, to gerber, to ogórek, to marchewka, to dzisiaj pestki z arbuza :P
fen - Wto Sie 16, 2011 01:46

Z dziećmi nie jest łatwo ! :D
Nie no może faktycznie gryzą to bo "fajnie się gryzie" skoro dietę mają urozmaiconą.
Moja Esme podgryza kable, pudełka, kartki, długopisy, ołówki, hamaki....
Więc widocznie Twoje szczury również mają naturę podgryzaczy.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group