To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Świszczenie, kichanie, porfiryna, osłabienie, katar

Layla - Nie Lis 01, 2009 08:21

kaszka97, jakie leki dostaje szczur?

PS Scaliłam z istniejącym tematem.

kaszka97 - Nie Lis 01, 2009 20:16

Jakiś antybiotyk.
Dostał go wczoraj i dziś. I tyle.
A i jeszcze dostał coś żeby mu lepiej było oddychać.

Trykulec - Śro Lis 04, 2009 19:46
Temat postu: szybkie oddychanie i chrumkanie - nowy szczurek
Witam. Dzis zakupilem 2 szczury - dumbo z własnej hodowli sklepu zoologicznego i husky z jakiejs innej. Z dumbo jest wszystko ok, okaz zdrowia, natomiast z husky jest troche inaczej. Mała strasznie szybko oddycha, niemal sie przez to trzęsie i chrumkocze(katar?). Na szczęście ma apetyt, podałem jej ziołową tableteczke do pogryzienia z witaminkami. Jak myslicie co moze byc tego przyczyną? Nowe miejsce zamieszkania? Stres? Szczura ostatniego mialem ok 1.5 roku temu i nie pamietam czy sie tak zachowywal..
a dodam, ze szczurki maja ok 5-6 tygodni.

Anouk - Śro Lis 04, 2009 19:52

Trykulec napisał/a:
dumbo z własnej hodowli
Czy jesteś członkiem SHSRP? Na forum nie popieramy rozmnażania przez osoby niezrzeszone. I nie ten dział... Zajrzyj do działu leczenie, może mu coś jest.
Anonymous - Śro Lis 04, 2009 20:07

Anouk napisał/a:
Na forum nie popieramy rozmnażania przez osoby niezrzeszone
Trykulec nie rozmnaża, więc o co ci chodzi? Poza tym możesz zgłosić post moderacji. ;)
Trykulec, mała jest chora, pewnie to dolne lub górne drogi oddechowe, może serce. Musisz z nią iść do weta, takiego polecanego, który się zna na szczurach i nie popełni błędu. Tu poszukaj w swoim mieście: http://forum.szczury.biz/viewforum.php?f=62
Mam też nadzieję, ze masz dwie samice?

Anouk - Śro Lis 04, 2009 20:10

Ech, Viss, źle zrozumiałam ; ) Myślałam, że to JEGO własna, a nie sklepu.
Trykulec - Śro Lis 04, 2009 20:11

no tak 2 samice, troche sie obeznalem przed kupnem. Mam nadzieje, ze to wyleczalne?
wuwuna - Śro Lis 04, 2009 20:25

scaliłam
Anonymous - Śro Lis 04, 2009 20:30

Trykulec, jeśli nie jest za późno, to oczywiście wyleczalne. Trzeba podawać leki, dokarmiać i chodzić na kontrolę do weta. U szczurów wszystko odbywa się bardzo szybko, to małe zwierzęta żyjące krótko, dlatego tak ważne jest jak najszybsze reagowanie na wszelkie chorobowe zmiany wizytą u weta.
Trykulec - Śro Lis 04, 2009 20:41

A moge mu jakos pomóc? Tzn na noc cos mu podac czy cos takiego?
Viss jezeli mozesz wejdz na swoje gg prosze.

Anonymous - Śro Lis 04, 2009 20:43

Powinna dostać antybiotyk/ki, leki apteczne. Trudno mi określić co jej jest, chyba najmniej szkodliwe mogą być inhalacje, witaminy (np. vibovit), betaglukan/scanomune (którego najpewniej nie masz). Ale najważniejsze to iść jutro do weta. :)
Trykulec - Śro Lis 04, 2009 20:46

A jest taka mozliwosc, że to wszystko powodowane jest stresem?..wyciekla z noska porfiryna, jakby tego brakowalo..
Anonymous - Śro Lis 04, 2009 20:55

Trykulec, stres nie powoduje chrumkania i ciężkiego zbyt szybkiego oddechu. Tzn może powodować, ale nie taki stres. ;) Zatem szansa jest minimalna.
GG mi nie działa, sorry.

Strażnik - Czw Lis 05, 2009 18:26
Temat postu: Nieustanne prychanie
Moja Shayera nieustannie prycha, bez przyczyny ciągle, ale nie jest przeziębiona. Co to może oznaczać? Nie ucieka przed głaskaniem, chętnie siedzi u mnie na kolanach, lub w rękawie... Ale czemu prycha?
rumcia - Czw Lis 05, 2009 19:54

Ja miałam kiedyś taki przypadek.Myślałam,że mój szczurek się przeziębił ale nie miał kataru ani innej wydzieliny koło noska ani oczu.Prychał tylko wtedy kiedy go głaskałam lub zbliżałam się do niego.Po tygodniu przestał i doszłam do wniosku że to była jego reakcja na strach :)

a jak długo masz swojego szczuraska? :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group