To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jakiej odmiany jest mój szczur?

Azi - Sob Lis 15, 2008 21:38

Artanis, ta plamka o której pisze muchomor, to spotted
wuwuna - Sob Lis 15, 2008 21:39

Artanis, skąd masz szczurki ? One mieszkają w akwarium?

Kidrock jest black husky a Czepak black hooded spotted (fenotypowy)

A mamy nie widać dobrze, poproszę o fotę en face :wink:


edit.

Mama za pewne jest husky patched
A Czepak pewnie jest silverded

Artanis - Sob Lis 15, 2008 21:50

wuwuna, hmn.. szczurki są przypadkowe..

Mamusię uratowałam przed wyRZuceniem jej z 4 pietra z okna z akademika, przez kolegę grupowego (i pomysleć, że taki człowiek, który zootechnikę studiuje takie coś mógł by zrobić :/ )
On ją trzymał w terarium i poił alkoholem..
Tamto zdjecie było robione prawie rok temu jak była bardzo krótko u mnie, a ja zbierałam kase na klatkę..
U mnie szczurzyca (Wieśka) miała coś w rodzaju derilium trements i była bardzo agresywna..
2 stycznia tego roku urodziły się niespodzianki, którymi były właśnie moje szczurki..
Urodziło się 13 niestety tylko 3 przeżyły ;( (nie z mojej winy, bo wtedy kiedy sie urodziły, Wieśka była u mojej koleżanki, która mieszkała o wiele bliżej miejsca studiów, a ja nie chciałam biedaczki przez całą polskę na świeta wieść)

Nie długo po tym jak podrosły przywiozłam je do akademika, pomieszkały może 3 dni jeszcze w terarium i potem już była klatka..

Wieśkę oddałam dziewczynie, która hoduje już długo szczurki, bo ja sobie z nią nie radziłam jako początkująca..
Zostały mi trzy małe, jednego oddałam i mam te 2.
Teraz mają trzy poziomową klatkę i mają się dobrze :)

wuwuna napisał/a:
Czepak black hooded spotted (fenotypowy)

A co dokładnie znaczy to "fenotypowy"? :oops:

wuwuna napisał/a:
A mamy nie widać dobrze, poproszę o fotę en face

Poszukam i wkleję jak znajdę :)


błędy poprawione

wuwuna - Sob Lis 15, 2008 22:06

Artanis napisał/a:
A co dokładnie znaczy to "fenotypowy"?
Czyli wygląd zewnętrzy.
A nie koniecznie to co się przeniosło od rodziców. Czyli może to być genotypowo zwykły hodded.Mam nadzieję, że już rozumiesz :wink:

nutaka - Nie Lis 16, 2008 22:40

Azi napisał/a:
nie wprowadzaj nutaki w błąd, bo gotowa na wystawie jeszcze sędziego zlinczować, jak za znaczenie ciachnąłby punkty


spokojnie, nie mam zamiaru ciągac mycholi po wystawach, pytałam z ciekawości :)

Anouk - Nie Lis 23, 2008 08:58

Od zawsze myślałam, że moje obie panny, to Standard Black Hooded. Ostatnio jednak pomyślałam, że ich paski na podgardlu tez coś znaczą. U Diany jest przerywany:


A u Lu równiutki (ten pasek który plamkę przecina, to pręt od klatki:) :


Przepraszam za jakość tych zdjęć, ale robiłam je na szybko, bo nie miałam czasu...
A tu foty plamek, które mają szczury na plecach:

Diana:


Lu:


I moja prośba: mógłby mi ktoś powiedzieć, jak w pełni brzmią odmiany poszczególnych szczurków??

Mangusta - Nie Lis 23, 2008 10:33

standard black hooded ;) nie spotkałam się nigdy z tym by ktoś linię podgardla jakoś nazywał, choć bardziej szczegółowo pewnie opisze to Nezu albo inna dziewczyna znająca się lepiej na kolorystyce, ale jakichś niesamowitych odmian bym się nie spodziewała ;)
Anouk - Nie Lis 23, 2008 10:39

Mazoku, dzięki. Też nie spodziewam się niczego specjalnego, w końcu oba ogony są zoologowego pochodzenia :wink:
Oli - Nie Lis 23, 2008 12:00

ten drugi szczurek nie jest chyba standardowym kapturem, bo mu się kaptur urywa i nie dochodzi do tyłeczka. Ten pierwszy, to tak jak pisze Mazoku - standard black hooded.
Anouk - Nie Lis 23, 2008 13:11

O ja!!! Możliwe że mam szczura Nie-Standard Black Hooded :lol: :P
Myszowa - Nie Lis 23, 2008 13:31



To Czesio. Stefan jest identyczny, tyle że bez znaczeń (Czesław ma taką śmieszną, białą "strzałkę") i jest trochę jaśniejszy.
Albinoski, champagne, czy czym one są :) ??

Oli - Nie Lis 23, 2008 13:35

Czesio możliwe, że jest husky champagne, ale to wyjdzie dopiero "w praniu" jak zacznie haszczeć (lub nie zacznie). Stefan może być po prostu champagne.
wuwuna - Nie Lis 23, 2008 13:38

Myszowa , jakie oczy ma Czesio? Prawie czarne czy jaśniejsze, bo nie widać.
Możliwe, że jest husky. Czy jaśnieje? Ile go już masz i w jakim jest wieku?

Myszowa - Nie Lis 23, 2008 13:42

Obydwu szczurkom oczka świecą się na różowo przy jasnym świetle, więc o ile się nie mylę, to chyba ruby. Nie mam talentu do zdjęć i pewnie dlatego wyglądają na czarne :) .
Jaśnieć - raczej nie jaśnieje. Ja mam go jakieś 3,5 miesiąca, a wiek to około 4-5 miesięcy.

wuwuna - Nie Lis 23, 2008 13:49

Cytat:
wyglądają na czarne
na czarne to na pewno nie.
Najlepiej daj większe zdjęcia.
Bo u szampanów nie widać czasem jaśnienia.
Ja jednak obstawiam standard husky champagne.( ew. blazed, jeśli nie jaśnieje).



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group