To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - wykastrować czy oddać do adopcji?

mmarcioszka - Czw Kwi 18, 2013 18:33

To, że kopulowały nie musi oznaczać, że miała rujkę. A jeśli nawet, to byłą pewnie jej pierwsza ruja i nie zaskoczyła. Ciesz się ;)
mirussieek - Czw Kwi 18, 2013 19:07

Oj ciesze sie ciesze :-P
mirussieek - Pią Kwi 19, 2013 17:42

witam:) szczuras dopiero w czwartek pójdzie do weta bo dzisiaj maja pane za dużo zabiegów:( ale za to mam inna wiadomość . Stadko powiększyło mi się o jednego maluszka którego udało mi się dzisiaj uratować od zjedzenia przez węża :) nawet nie wiedziałem że mój kolega ma węża i chciał nakarmić go malutką szczurcią :shock: na moje oko 4tyg maksymalnie :shock: mała jest brązowo-biała i mieści się w zamkniętej dłoni. Waży 30g :shock: zaraz dodam jej foteczki:) a jest taka cudowna że nie mogłem pozwolić jej zjeść :( tym bardziej że jak włożyłem do niej rękę to już siedziała u mnie na dłoniach i tak lizała że czegoś takiego jeszcze nie widziałem:D
AngelsDream - Pią Kwi 19, 2013 17:44

mirussieek, ona jest bardzo malutka.

Dokarmiaj ją, proszę, czymś odżywczym dla szczeniąt lub kociąt, może sinlaciem?

W każdym razie pięciotygodniowy, wcale nie jakiś olbrzymi samczyk z hodowli waży 90 gramów. To ogromna różnica, sam przyznasz.

L. - Pią Kwi 19, 2013 17:50

mirussieek, o matko. coś tyle ważą 2 tygodniowe wypierdki :(

musisz koniecznie ją dokarmić.
idź kup jakąś kaszkę owocową, morelową z Bobovity czy Nestlea (6-8 zł paczka) + Nestlea Sinlac (ok 21 zł) w Stokrotce, Tesco, Realu.
możesz to dawać obu samiczką, tylko zadbaj aby jadły też suche. takie opakowanie spokojnie przy dwóch szczurach starczy Ci na przynajmniej 2 miesiące.

Cegriiz - Pią Kwi 19, 2013 17:53

Proponuję do kaszki dodawać jakie krople multiwitaminowe, np. Vibomil - 10-12zł. Taka żółta paćka dobrze odkarmia zagłodzone maluchy i uzupełnia witaminy.
mirussieek - Pią Kwi 19, 2013 17:55

Fotki brzdyla:)
mirussieek - Pią Kwi 19, 2013 18:03

no jest strasznie malutka:) właśnie chrupie cornflejksa:) lecę szybko do sklepu zaopatrzyć się w odpowiednie jedzonko:) powiedzcie mi jeszcze co może oznaczać to że mnie tak mocno liże? :shock: brakuje jej czegoś czy głodna może jest? o i dodam że moja Ciapka bez problemu ją zaakceptowała a ta mała lata za nią i tylko cyca szuka :lol:
mirussieek - Pią Kwi 19, 2013 18:05

jaka ta klucha jest niesamowicie przyjazna:) jak tylko otwieram jej klatkę to leci do mnie z prędkością światła :lol: moje dwa pozostałe szczurki zanim mi same na rekę weszły to może ze dwa tyg mineły :lol:
limomanka - Pią Kwi 19, 2013 18:08

mirussieek napisał/a:
ta mała lata za nią i tylko cyca szuka :lol:

Może właśnie dlatego liże? Niech mnie ktoś oświeci czy można znaleźć mamkę dla szczurzego oseska? Może tędy droga, mirussieek?

Cegriiz - Pią Kwi 19, 2013 18:08

Ona na cyca już jest raczej za duża. Myślę że odkarmianie kaszką w tej chwili może tylko wchodzić w grę.
limomanka - Pią Kwi 19, 2013 18:10

Ok - L. zasugerowała, że ma wagę dwutygodniowego malucha, stąd moje pytanie. W takim razie życzę powodzenia w odkarmianiu ślicznotki :serducho:
quagmire - Pią Kwi 19, 2013 18:14

limomanka, wagę tak, ale wyglądu już nie.
A lizać dłoń może właśnie dlatego, żeby uzupełnić braki minerałów.

mirussieek - Pią Kwi 19, 2013 18:45

ok juz jestem:) mam sinlac i krople witaminowe:) jedna kropelka wystarczy do tego sinlaca czy jak?:)
Cegriiz - Pią Kwi 19, 2013 18:50

mirussieek, 1-2 krople :)

I w lodówce opakowanie kropli trzymaj.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group