To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Domki

devilline - Sob Mar 10, 2007 14:36

myślę że mogę tu napisać bo w sumie taka rura też domek ;)
mam pytanie głównie do Asaurusa, mianowicie jakiej wielkości są te dziury w podłodze w rurach u was? Postanowiłam zrobić takie również u nas, bo chłopaki zawzięcie sikają tam, a Day lubi tam spać i wiadomo jak to potem wygląda... :roll:

Anonymous - Wto Kwi 10, 2007 12:33

helen.ch napisał/a:
Viss, zobacz to: http://www.zoolandia.pl/s...i,0,1,5327.html

26 cm... kiedyś widziałam tylko 10 cm

[ Komentarz dodany przez: Juni: Sob Sty 27, 2007 20:51 ]
przeniesione :)


O, chodziłam, chodziłam, szukałam, szukałam wszędzie, bo chcę urozmaicić im jeszcze bardziej klatkę a wszystko małe (chomiki, myszki) i tutaj jest fajowa sprawa!
Właśnie zamawiam!
Dzięki! :mrgreen:

Asaurus - Wto Kwi 10, 2007 12:51

devilline napisał/a:
mianowicie jakiej wielkości są te dziury w podłodze w rurach u was?

Co do dziur to określiłem dwie średnice: na siki ~4mm i na kupy ~10mm.
Zauważyłem, że w rurach kup nie robią tylko sikają więc wiercę 3 rzędy 4mm w odstępię około 15mm od siebie na całej długości rury. Ważne aby zwrócić uwagę na kołnierz do łączenia rur, bo tam jest świetne zagłębienie na zbieranie się wszelkich brudów. W samym kołnierzu robię 5 dziur dwa razy gęściej aby na pewno nic się tam nie zbierało.

Anonymous - Wto Kwi 10, 2007 12:55

Gnizadko fantastycznie sie sprawdza u chłopaków.
Nie sikają do niego, mieszczą się na razie wszyscy, choć tacy upchnięci wyglądają przekomicznie (zawsze cos zwisa: ogony, łapki, dupki :mrgreen: :serducho: :serducho: ).
Zamówiłam kolejne dwa.

SzczurkiOli - Wto Kwi 10, 2007 15:22

Ja również zakupiłam tą kulę z siana , ale zobaczymy jak w praktyce...
zona dobrze wiedzieć (zoobest.pl) bo w zoologu o wiele droższy :shock: (29 zł) Miałam zamiar kupić,ale dobrze,że się wstrzymałam :mrgreen:

Anonymous - Pią Kwi 13, 2007 22:46

No to pokazuje jeszcze nasz inny zakup:
Gniazdko plecione dla ptaków firmy Trixie
wymiary: 15 x 12 cm (rozmiar L)
cena: 6,85 zł

Zdjęcie sklepowe:


I już po przeróbce - modelki: Tekla i Enigma


Na siłę zmieszczą się w nim dwie pannice, dla dorosłych szczurzych facetów nie polecam - nie wejdą (nawet po własnozębych przeróbkach);]

Anonymous - Sob Kwi 14, 2007 20:51

A ja czekam az z zoolandi przyjedzie gniazdko z trawy dla dziewuch i bedziemy testowac :wink:
kassiek - Sob Kwi 14, 2007 21:21

Ja zrobiłam taki wypaśny domek ze starej doniczki kolorek czerowny heh:p a mój szczurek nie chce do niego wchodzić :/ pierdoła mała:P ale za to na nim strasznie lubi siedziec :)

A wiecie może jak przekonac szczurka do hamaka?:D bo mój jakos specjlanie zainteresowany nie jest. Wkładałam mu tam jakies jedzonko zeby go zachęcic, ale ten bystrzak szybciutko zje jedzonko i koniec zabawy z hamaczkiem, a szkoda...nie wie co traci :D

Asaurus - Sob Kwi 14, 2007 23:16

kassiek, na siłę nie ma co zmuszać szczura. To są inteligentne zwierzaki a przez to mają swój indywidualny gust i zachcianki. Najlepiej powiesić hamak czy wstawić domek i dać małemu czas na oswojenie się z nowym sprzętem i zaaklimatyzowanie. A jeżeli przez dłuższy czas będzie olewał to znaczy, że trzeba poszukać czegoś innego.

Ja kilka dni temu powiesiłem naszym ogonom zwyczajną tekturową rolkę po ręcznikach papierowych aby najmniejszy Kukri mógł się w niej schować przed dorosłymi Fadirem i Faraiem. Efekt był trochę inny od zamierzonego bo maluch olał rurę totalnie i śpi w hamaku z Faraiem. Za to Ghost i Grotti mają świetną zabawę w synchronicznym obgryzaniu rury z obu końców na raz. Tak czy siak nowa domkozabawka się przydała.

devilline - Sob Kwi 14, 2007 23:20

kassiek, jak szczurowi sie nie spodoba to koniec. Moi chłopcy akceptowali hamak tylko w jednym miejscu - niestety ze względów estetycznych musiałam je usunąć... Może spróbuj zawiesić inaczej?
helen.ch - Nie Kwi 15, 2007 16:31

kassiek, Kropka też kiedys nie wiedziała bo co hamak... wisiał chyba ze dwa tygodnie, bała sie jak ognia, zmieniałam na różne, któregos dnia się przekonała, teraz to samo jest z rurami, dziewczyny sie nie moga przełamać, a ja z uporem maniaka czekam...
Lynn - Wto Kwi 17, 2007 21:18

ja zrobiłam taki domek z dużego pojemnika na żywność, wycięłam dziurkę i gotowe, ale w przyszłości będę robiła remont klateczki więc nie wiem co tam wymyślę jeszcze...
Fea - Pią Kwi 27, 2007 16:02

Nabyłam byłam coś takiego: klyk
To budka lęgowa dla ptaków, z klapką na górze, dość pojemna (Sindre i Kaksi mieszczą się bez problemu, a są duże i grube - ze spokojem wszedłby jeszcze jeden Sindre albo dwie samiczki). Zapłaciłam 31 zł, pewnie za dużo, ale ceny tu na prowincji horrendalne. Polecam, szczury są zadowolone, a dzięki klapce łatwo wyczyścić domek.

marhef - Pią Kwi 27, 2007 16:47

Fea, u mnie przez bardzo długi czas właśnie budka lęgowa (ale mniejsza od Twojej) służyła jako zewnętrzny, podwieszany do klatki domek.
Sprawdziła się świetnie.

Anonymous - Pią Kwi 27, 2007 18:27

Mi sie tez strasznie te legowki podobaja, ale przy moich dziewuchach, namokloby, smierdzialo i splesnialo po tygodniu :roll:
Ale mysle ze ten domek idealnie nadaje sie dla szczurkow ktore nie sikaja tam gdzie spia no i przedewszystkim dla samic z malymi.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group